Rozchodnik nicejski Sedum sediforme GOLD
search
  • Rozchodnik nicejski Sedum sediforme GOLD
  • Rozchodnik nicejski Sedum sediforme GOLD

Rozchodnik nicejski Sedum sediforme GOLD

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Rozchodnik nicejski Gold to piękna odmiana o płożących pędach, pokrytych zielono-żółtymi liśćmi. Liście na jesień nabierają rudo-pomarańczowych kolorów. Rozchodniki to obowiązkowe rośliny na skalniaki i skarpy.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny na skalniak

Rozchodniki to szeroka grupa roślin wieloletnich, występujących w wielu ciekawych odmianach różniących się formą i barwą. Charakteryzują się wyjątkową odpornością na trudne warunki, świetnie radzą sobie na słonecznych i suchych terenach. Rozchodniki w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością, są to idealne byliny na skalniak ale jak również nadają się do uprawy w pojemnikach. Poznaj najpiękniejsze odmiany rozchodników i zobacz gdzie możesz je posadzić. 

Rozchodnik nicejski Gold, odmiana wybarwiająca się na jesień 

Rozchodnik nicejski to niska, wieloletnia bylina o płożącym pokroju. Ścielące się pędy po ziemi, pokryte są mięsistymi liśćmi w kształcie wałeczków, w pięknym soczystym zielono-żółtym kolorze.

Gold to odmiana rozchodnika o szybkim tempie wzrostu, tworzy gęste i zwarte dywany o średnicy 30cm i 15cm wysokości. Kwitnący rozchodnik dorasta do 20cm, latem pojawiają się liczne żółte, miododajne kwiatostany, które wabią pszczoły i inne owady zapylające. Dodatkową zaletą odmiany jest intensywne jesienne wybarwienie, liście nabierają pomarańczowo-rudawych odcieni.

Wymagania rozchodnika 

  • stanowisko słoneczne
  • podłoże przepuszczalne, piaszczyste
  • przeciętna gleba ogrodowa 

Rozchodnik to bylina, które poradzi sobie w naprawdę trudnych warunkach, gdzie inne rośliny miałyby problem prawidłowo rosnąć. Bylina świetnie radzi sobie na słonecznych i suchych stanowiskach, może być sadzona w piaszczystych, mało żyznych ziemiach. 

Byliny proste w uprawie

Rozchodniki to mało wymagające, byliny proste w uprawie. Są to gatunki, które świetnie poradzą sobie nawet w trudnych warunkach, nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Grube, mięsiste pędy i liście magazynują wodę, dzięki temu rozchodnik bardzo dobrze znosi okresy suszy, nie powinien być sadzony na terenach mokrych i zalewanych. Są to byliny mrozoodporne, bardzo dobrze zimujące w naszym klimacie.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki rozchodnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Zadarniające byliny na słońce

Rozchodniki o płożących pędach to świetne byliny zadarniające na słońce, są niezwykle odporne na choroby i trudne warunki atmosferyczne jak mróz i słońce. Są to rośliny na skalniak czy skarpy, nie może ich zabraknąć w ogrodach skalnych, kamienistych. 

Odmiana Gold  tworzy zielono-żółte dywany dywany, które pięknie prezentują się wśród kamieni i żwirów. Rozchodnik najlepiej rośnie w suchym, piaszczystym podłożu, dlatego to bardzo dobra propozycja do sadzenia w ciasnych szczelinach między kamieniami czy płytami chodnikowymi. 

Nie zapominajmy, że rozchodniki to byliny słońca, będą ozdobą słonecznych rabat. Świetnie wyglądają łączone z macierzankami, floksami szydlastymi , zawciągami czy żagwinami. Rozchodniki bardzo ładnie wyglądają w większych grupach, w nasadzeniach z innymi odmianami. Coraz częściej stają się popularne zielone dachy, gdzie rozchodniki wspólnie z rojnikami sprawdzą się idealnie. Rozchodnik to bardzo dobre uzupełnienie dekoracyjnych donic na południowych słonecznych tarasach i balkonach.

B-004
45 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)