Rozchodnik sieoldii Sedeum SIEBOLDA C1
search
  • Rozchodnik sieoldii Sedeum SIEBOLDA C1
  • Rozchodnik sieoldii Sedeum SIEBOLDA C1
  • Rozchodnik sieoldii Sedeum SIEBOLDA C1

Rozchodnik sieoldii Sedeum SIEBOLDA C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Rozchodnik Siebolda wyjątkowo dekoracyjna odmiana o płożących pędach i szaro-zielonych liściach z czerwonym marginesem. Zachwyca różowymi kwiatami na przełomie lata i jesieni. Rozchodniki to byliny proste w uprawie, bardzo dobrze rosną na suchych i słonecznych miejscach.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny na skalniak

Rozchodniki to szeroka grupa roślin wieloletnich, występujących w wielu ciekawych odmianach różniących się formą i barwą. Charakteryzują się wyjątkową odpornością na trudne warunki, świetnie radzą sobie na słonecznych i suchych terenach. Rozchodniki w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością, są to idealne byliny na skalniak ale jak również nadają się do uprawy w pojemnikach. Poznaj najpiękniejsze odmiany rozchodników i zobacz gdzie możesz je posadzić. 

Rozchodnik Siebolda  - najładniejszy rozchodnik

Rozchodnik Siebolda to najładniejszy rozchodnik o ciekawym pokroju i pięknym ubarwieniu liści. Bylina o pokładających się pędach o długości 10-20 cm, pokrytych okrągłymi, szaroniebieskimi liści z czerwonym marginesem. Rozchodnik od początku sezonu zdobią mięsiste, barwne liście, kwiaty pojawiają się pod koniec lata i utrzymują się aż do końca jesieni. Siebolda to intensywnie kwitnąca odmiana rozchodnika, na końcach pędów pojawiają się różowe, miododajne kwiaty zebrane w regularne baldachy. Dodatkowych walorów dekoracyjnych rozchodnik nabiera jesienią, kiedy robi się chłodniej liście wybarwiają się na pomarańczowo-czerwone kolory

Wymagania rozchodnika 

  • stanowisko słoneczne
  • podłoże przepuszczalne, piaszczyste
  • przeciętna gleba ogrodowa 

Rozchodnik to bylina, które poradzi sobie w naprawdę trudnych warunkach, gdzie inne rośliny miałyby problem prawidłowo rosnąć. Bylina świetnie radzi sobie na słonecznych i suchych stanowiskach, może być sadzona w piaszczystych, mało żyznych ziemiach. 

Byliny proste w uprawie

Rozchodniki to mało wymagające, byliny proste w uprawie. Są to gatunki, które świetnie poradzą sobie nawet w trudnych warunkach, nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Grube, mięsiste pędy i liście magazynują wodę, dzięki temu rozchodnik bardzo dobrze znosi okresy suszy, nie powinien być sadzony na terenach mokrych i zalewanych. Są to byliny mrozoodporne, bardzo dobrze zimujące w naszym klimacie.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki rozchodnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Rozchodnik Siebolda, bylina do uprawy w pojemnikach i do ogrodu.

Rozchodniki to obowiązkowe rośliny na skalniakach, w ogrodach żwirowych, kamiennych. Świetnie czują się na słonecznych rabatach w towarzystwie roślin światłolubnych, mogą rosnąć w towarzystwie floksów szydlastych, żagwinów, zawciągów, macierzanek.

Rozchodnik Siebolda bardzo ładnie wygląda sadzony w większych grupach, tworzy wówczas zielono-szary dywan, który jesienią nabiera wyrazistych, ognistych kolorów. 

Rozchodnik to fantastyczna bylina do uprawy w pojemnikach, może być ozdobą słonecznych balkonów i tarasów.

B-007
2 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)