Rozchodnik ościsty Sedum rupestre BLUE SPRUCE C1
search
  • Rozchodnik ościsty Sedum rupestre BLUE SPRUCE C1
  • Rozchodnik ościsty Sedum rupestre BLUE SPRUCE C1

Rozchodnik ościsty Sedum rupestre BLUE SPRUCE C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Rozchodnik ościsty, wieloletnia bylina zadarniająca o niebiesko-zielonych liściach. Tworzy gęste, zwarte dywany, roślina na skalniaki i skarpy. Kwitnie latem, miododajne kwiaty.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny na skalniak

Rozchodniki to szeroka grupa roślin wieloletnich, występujących w wielu ciekawych odmianach różniących się formą i barwą. Charakteryzują się wyjątkową odpornością na trudne warunki, świetnie radzą sobie na słonecznych i suchych terenach. Rozchodniki w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością, są to idealne byliny na skalniak ale jak również nadają się do uprawy w pojemnikach. Poznaj najpiękniejsze odmiany rozchodników i zobacz gdzie możesz je posadzić. 

Rozchodnik ościsty Blue Spruce, rozchodnik o żółtych kwiatach

Rozchodnik ościsty to niska, wieloletnia bylina o płożącym pokroju. Ścielące się pędy po ziemi, pokryte są mięsistymi liśćmi w kształcie igiełek, w szaro-niebieskim kolorze.

Blue Spruce to odmiana rozchodnika o szybkim tempie wzrostu, tworzy gęste i zwarte dywany o średnicy 40cm i 15cm wysokości. Kwitnący rozchodnik dorasta do 20cm, latem pojawiają się liczne żółte, miododajne kwiatostany, które wabią pszczoły i inne owady zapylające.

Wymagania rozchodnika 

  • stanowisko słoneczne
  • podłoże przepuszczalne, piaszczyste
  • przeciętna gleba ogrodowa 

Rozchodnik to bylina, które poradzi sobie w naprawdę trudnych warunkach, gdzie inne rośliny miałyby problem prawidłowo rosnąć. Bylina świetnie radzi sobie na słonecznych i suchych stanowiskach, może być sadzona w piaszczystych, mało żyznych ziemiach. 

Byliny proste w uprawie

Rozchodniki to mało wymagające, byliny proste w uprawie. Są to gatunki, które świetnie poradzą sobie nawet w trudnych warunkach, nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Grube, mięsiste pędy i liście magazynują wodę, dzięki temu rozchodnik bardzo dobrze znosi okresy suszy, nie powinien być sadzony na terenach mokrych i zalewanych. Są to byliny mrozoodporne, bardzo dobrze zimujące w naszym klimacie.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki rozchodnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Zadarniające byliny na słońce

Rozchodniki o płożących pędach to świetne byliny zadarniające na słońce, są niezwykle odporne na choroby i trudne warunki atmosferyczne jak mróz i słońce. Są to rośliny na skalniaki czy skarpy, nie może ich zabraknąć w ogrodach skalnych, kamienistych. 

Odmiana Blue Spruce tworzy niebiesko-szare dywany, które pięknie prezentują się wśród kamieni i żwirów. Rozchodnik ościsty najlepiej się czuje w suchym, piaszczystym podłożu, dlatego to bardzo dobra propozycja aby sadzić go w ciasnych szczelinach między kamieniami czy płytami chodnikowymi. 

Nie zapominajmy, że rozchodniki to byliny słońca, będą ozdobą słonecznych rabat. Świetnie wyglądają łączone z macierzankami, floksami szydlastymi, zawciągami czy żągwinami. Rozchodniki bardzo ładnie wyglądają w większych grupach, w nasadzeniach z innymi odmianami. Coraz częściej stają się popularne zielone dachy, gdzie rozchodniki wspólnie z rojnikami sprawdzą się idealnie.

B-006
34 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)