• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Rozchodnik naskalny Sedum cauticola LIDAKENSE C1
search
  • Rozchodnik naskalny Sedum cauticola LIDAKENSE C1

Rozchodnik naskalny Sedum cauticola LIDAKENSE C1

12,90 zł
Brutto

Rozchodnik Lidakense odmiana o zawartym dywanowym pokroju. Rozrasta się na szerokość 40cm, w czasie kwitnienia osiąga do 25cm wysokości.  Zachwyca różowymi, miododajnymi kwiatostanami, bylina odporna i mało wymagająca w uprawie.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny na skalniak

Rozchodniki to szeroka grupa roślin wieloletnich, występujących w wielu ciekawych odmianach różniących się formą i barwą. Charakteryzują się wyjątkową odpornością na trudne warunki, świetnie radzą sobie na słonecznych i suchych terenach. Rozchodniki w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością, są to idealne byliny na skalniak ale jak również nadają się do uprawy w pojemnikach. Poznaj najpiękniejsze odmiany rozchodników i zobacz gdzie możesz je posadzić. 

Rozchodnik naskalny Lidakense

Rozchodnik naskalny to niska, odporna bylina dywanowa o zwartym pokroju. Lidakense charakteryzuje grubymi liści o niebieskim zabarwieniu z purpurowym obrzeżeniem. 

Osiąga od 15 do 25 cm wysokości i średnicę do 40cm. Na przełomie sierpnia i września pojawiają się grona różowych kwiatów, które są magnesem dla owadów zapylających. Różowe kwiatostany pięknie współgrają z niebiesko-szarymi liśćmi.   

Wymagania rozchodnika 

  • stanowisko słoneczne
  • podłoże przepuszczalne, piaszczyste
  • przeciętna gleba ogrodowa 

Rozchodnik to bylina, które poradzi sobie w naprawdę trudnych warunkach, gdzie inne rośliny miałyby problem prawidłowo rosnąć. Bylina świetnie radzi sobie na słonecznych i suchych stanowiskach, może być sadzona w piaszczystych, mało żyznych ziemiach. 

Byliny proste w uprawie

Rozchodniki to mało wymagające, byliny proste w uprawie. Są to gatunki, które świetnie poradzą sobie nawet w trudnych warunkach, nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Grube, mięsiste pędy i liście magazynują wodę, dzięki temu rozchodnik bardzo dobrze znosi okresy suszy, nie powinien być sadzony na terenach mokrych i zalewanych. Są to byliny mrozoodporne, bardzo dobrze zimujące w naszym klimacie.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki rozchodnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Zadarniające byliny na słońce

 Rozchodniki o płożących pędach to świetne byliny zadarniające na słońce, są niezwykle odporne na choroby i trudne warunki atmosferyczne jak mróz i słońce. Są to rośliny na skalniak czy skarpy, nie może ich zabraknąć w ogrodach skalnych, kamienistych. 

Odmiana Lidakense tworzy niebiesko-szare dywany, które pięknie prezentują się wśród kamieni i żwirów. Rozchodnik najlepiej rośnie w suchym, piaszczystym podłożu, dlatego to bardzo dobra propozycja do sadzenia w ciasnych szczelinach między kamieniami czy płytami chodnikowymi. 

Nie zapominajmy, że rozchodniki to byliny słońca, będą ozdobą słonecznych rabat. Świetnie wyglądają łączone z macierzankami, flkoskami szydlastymi, zawciągami czy żagwinami. Rozchodniki bardzo ładnie wyglądają w większych grupach, w nasadzeniach z innymi odmianami. Coraz częściej stają się popularne zielone dachy, gdzie rozchodniki wspólnie z rojnikami sprawdzą się idealnie. Rozchodnik to bardzo dobre uzupełnienie dekoracyjnych donic na południowych słonecznych tarasach i balkonach.

B-009

Zobacz także

Komentarze (0)