• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Rozchodnik łopatkowaty Sedum spathulifolium CAPE BLANCO C1
search
  • Rozchodnik łopatkowaty Sedum spathulifolium CAPE BLANCO C1
  • Rozchodnik łopatkowaty Sedum spathulifolium CAPE BLANCO C1

Rozchodnik łopatkowaty Sedum spathulifolium CAPE BLANCO C1

12,90 zł
Brutto

Rozchodnik Cape Blanco odmiana o srebrzystych rozetach i żółtych kwiatach. Bylina idealna na skalniaki i do sadzenia w donicach. Mało wymagający gatunek, świetnie sobie radzi na suchych i słonecznych terenach.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny na skalniak

Rozchodniki to szeroka grupa roślin wieloletnich, występujących w wielu ciekawych odmianach różniących się formą i barwą. Charakteryzują się wyjątkową odpornością na trudne warunki, świetnie radzą sobie na słonecznych i suchych terenach. Rozchodniki w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością, są to idealne byliny na skalniak ale jak również nadają się do uprawy w pojemnikach. Poznaj najpiękniejsze odmiany rozchodników i zobacz gdzie możesz je posadzić. 

Rozchodnik łopatkowaty Cape Blanco

Rozchodnik Cape Blanco to szybko rozrastająca się odmiana o nisko pokładających się pędach. Srebrzysto-zielone liście tworzą liczne rozety, tworząc srebrzysty dywan. Zakwita od maja do sierpnia w żółte kwiaty, wtedy dorasta do 10cm wysokości. Na szerokość rozchodnik rozrasta się do 20cm. Na starszych liściach pojawia się czerwona obwódka.

Co lubi rozchodnik łopatkowaty?

  • stanowisko słoneczne
  • podłoże przepuszczalne, piaszczyste
  • przeciętna gleba ogrodowa 

Rozchodnik to bylina, które poradzi sobie w naprawdę trudnych warunkach, gdzie inne rośliny miałyby problem prawidłowo rosnąć. Bylina świetnie radzi sobie na słonecznych i suchych stanowiskach, może być sadzona w piaszczystych, mało żyznych ziemiach. 

Byliny proste w uprawie

Rozchodniki to mało wymagające, byliny proste w uprawie. Są to gatunki, które świetnie poradzą sobie nawet w trudnych warunkach, nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Grube, mięsiste pędy i liście magazynują wodę, dzięki temu rozchodnik bardzo dobrze znosi okresy suszy, nie powinien być sadzony na terenach mokrych i zalewanych. Są to byliny mrozooporne, bardzo dobrze zimujące w naszym klmacie. 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki rozchodnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Rozchodnik łopatkowaty Cape Blanco 

Rozchodnik łopatkowaty Cape Blanco to wyjątkowo urocza odmiana rozchodnika o srebrzystych rozetach. Rozchodniki łopatkowate dedykowane są do sadzenia na skalniak, pośród żwirowych alejek. Pięknie prezentuje się pomiędzy kamieniami, przy murkach. wypełni szczeliny między płytami chodnikowymi.

Rozchodniki to odpowiednie byliny do sadzenia na balkon, bardzo dobrze rosną w doniczkach a prażące słońce na południowych tarasach nie jest dla nich problemem. 

B-012

Zobacz także

Komentarze (0)