Aktywne filtry

Krzewy w donicach

 

Krzewy liściaste w donicach

Krzewy w donicach stanowią świetną formę dekoracji zarówno w ogrodzie, umieszczone w centralnym punkcie ogrodu, ale również na balkonie lub tarasie. Zazwyczaj nie osiągają sporych rozmiarów, rosną na wysokość 30 - 50 cm. Szczególnie sprawdzą się dla osób, które nie mają możliwości posiadania własnego ogrodu pełnego krzewów i kwiatów ogrodowych. Krzewy w pojemnikach charakteryzują się pięknym ulistnieniem, ale wiele odmian w okresie zakwitania przykuwa uwagę bujnymi, gęstymi kwiatami. Krzewy balkonowe praktycznie nie wymagają specjalnej pielęgnacji, są bardzo łatwe w uprawie, wymagają tyle samo, a nawet mniej uwagi co kwiaty balkonowe. Stanowią formę dekoracji same w sobie, jednak mogą służyć również jako tło dla wielobarwnych kwiatów.

Co posadzić w dużych donicach ?

Jednym z najbardziej pożądanych krzewów na balkon i taras dobrze wyglądających w skrzyniach lub dużych donicach jest Hortensja ogrodowa. Charakteryzuje się liśćmi o sporych rozmiarach w kolorze zielonym, jednak najbardziej pożądana jest ze względu na bujne kwiaty o kulistym kształcie w kolorach różowego, fioletowego i niebieskiego. Odmiany hortensji zakwitają od maja do sierpnia, jednak niektóre z nich utrzymują kwiatostany nawet do października. Pielęgnacja rośliny nie jest skomplikowana, należy pamiętać o regularnym podlewaniu, a na okres zimy powinniśmy przechować krzew w ciepłym pomieszczeniu. Nie jest mrozoodporna. Hortensja ogrodowa doskonale sprawdzi się jako solitera na balkonie lub tarasie, ale idealnie również będzie komponować się na tle innych krzewów i roślin ozdobnych.

Krzewy na balkon - Bukszpan

Drzewa i krzewy do donic na taras powinny być bardzo łatwe w uprawie, podatne na cięcia i nie wymagające szczególnej pielęgnacji. Taki właśnie jest bukszpan, który charakteryzuje się gęstym ulistnieniem, łatwo się go przycina i można formować wiele kształtów. Pięknie wygląda samotnie postawiony na balkonie, ale stanowi również tło dla kwiatów balkonowych. Pięknie wygląda posadzony w kępie w donicach o sporych rozmiarach. Bukszpan występuje w wielu odmianach, także w miniaturowych, dlatego będzie stanowił doskonałą formę dekoracji.

Pięciornik krzewiasty

Krzew ładnie rosnący w pojemnikach to Pięciornik krzewiasty. Charakteryzuje się liśćmi w kolorze żółtym, pomarańczowym i białym. Jest często wybierany ze względu na długi okres zakwitania, kwitnie od maja do października. Jest rośliną mało wymagającą, odporny zarówno na suszę jak i mróz. Najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych, dlatego idealnie będzie sprawdzał się na balkonie lub tarasie od strony południowej.

Krzew o ozdobnych liściach - Berberys Thunberga

Berberys Thunberga to krzew liściasty ozdobny, który może być posadzony jako solitera, świetnie sprawdzi się również na żywopłot oraz idealnie komponuje się z innymi krzewami w ogrodzie. Krzewy Berberysu różnią się w zależności od odmiany, jednak posiadają bardzo gęste liście w kolorze zielonym, które w okresie jesiennym zmieniają kolor na czerwony, pomarańczowy i fioletowy. To krzew dobrze wyglądający w ogrodzie, ale równie dobrze sprawdzi się na balkon i taras. Pielęgnacja Berberysu nie jest skomplikowana, wymaga stanowiska nasłonecznionego lub lekko zacienionego, roślina dobrze sprawdza się, aby uprawiać ją w pojemnikach. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, jednak należy pamiętać, by gleba nie była zbyt wilgotna. Jest odporny na mróz, nie wymaga dodatkowego okrycia na okres zimowy oraz jest odporny na wszelkie zanieczyszczenia powietrza, dlatego doskonale sprawdzi się na balkonie w mieście.

Rośliny doniczkowe - pielęgnacja krzewów w donicach

Krzewy ozdobne na balkonie pełnią funkcję ozdobną oraz pozwalają nacieszyć się niewielką przestrzenią balkonu lub tarasu wypełnioną przez piękne rośliny. Jednak żeby drzewa i krzewy pięknie rosły, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Jak w przypadku wszystkich roślin, krzewy w donicach powinniśmy umieścić w wymaganym przez roślinę stanowisku. Duże znaczenie ma również rodzaj gleby oraz poziom nawodnienia. Niektóre rośliny wymagają regularnego podlewania, inne zaś pięknie rosną nawet w okresie suszy. Wybierając roślinę na balkon lub taras należy wziąć pod uwagę poziom rozrostu - krzewy na balkon powinny występować w miniaturowych odmianach oraz wolno rosnąć. Wiele odmian krzewów doskonale nadaje się do zdobienia balkonu lub tarasu również zimą, są to krzewy zimozielone, jednak niektóre odmiany wymagają dodatkowego okrycia włókniną na okres zimowy lub przeniesienia rośliny do cieplejszego pomieszczenia. Świetnym rozwiązaniem jest wybór krzewów odpornych na cięcia, dzięki czemu możemy formować wiele ciekawych kształtów. Krzewy w donicach pięknie będą komponowały się z wielobarwnymi kwiatami, ale stanowią również świetną formę dekoracji posadzone pojedynczo, jako solitera.

Wiele krzewów i roślin ozdobnych doskonale nadaje się do sadzenia w donicach, które odpowiednio dopasowane do rośliny będą stanowiły formę dekoracji przez długi czas. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą roślin dostępnych w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej szkółki roślin. Z wielką chęcią pomożemy dopasować rośliny do warunków panujących w ogrodzie oraz udzielimy kilku cennych rad, jak pielęgnować daną roślinę.