Berberys Thunberga, Berberis thunbergii Atropurpurea Nana C2
search
  • Berberys Thunberga, Berberis thunbergii Atropurpurea Nana C2

Berberys Thunberga, Berberis thunbergii Atropurpurea Nana C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Wolno rosnący krzew ozdobny o płasko-kulistym pokroju. Wieloletni krzew charakteryzuje się purpurowo-brązowymi liśćmi, które na jesień nabierają jeszcze bardziej wyrazistej barwy.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Berberys Thunberga - krzew liściasty do ogrodu 

Berberys Thunberga to niezwykle dekoracyjny krzew ozdobny, który zachwyca swoimi kolorami liści. Krzew ten jest bardzo popularny w ogrodach ze względu na swój wygląd oraz łatwość w uprawie.

Berberysy to krzewy wieloletnie różniące się pokrojem, rozmiarem i kolorem liści, Wśród nich znajdziemy odmiany karłowe, kuliste jak również wysokie, kolumnowe czy rozłożyste.  W tak wielu odmianach berberysu możemy wybierać w barwach od soczystych zieleni przez wyraziste żółte i pomarańczowe odcienie. Znajdziemy również odmiany berberysu o jaskrawo czerwonych i winno czerwonych liściach.

Krzewy od wiosny do jesieni zdobi gęste ulistnienie, które pięknie się wybarwia pod koniec lata. Dodatkową ozdobą tych krzewów są ich liczne żółte kwiaty, które pojawiają się w maju. Berberysy to krzewy ozdobne również zimą, kiedy pędy zdobią czerwone, podłużne owoce berberysu - chętnie zjadane przez ptaki.

Berberys Thunberga Atropurpurea Nana - miniaturowa odmiana

Atropurpurea Nana to wolno rosnący krzew ozdobny o płasko-kulistym pokroju. Wieloletni krzew charakteryzuje się purpurowo-brązowymi liśćmi, które na jesień nabierają jeszcze bardziej wyrazistej barwy. 

Atropurpurea Nana zaliczana jest do odmian miniaturowych, dorasta do 0,6m wysokości i 1m szerokości. Krzew w maju licznie pokrywa się żółtymi, miododajnymi kwiatami.

Berberys Thunberga - wymagania

  • stanowisko słoneczne lub półcieniste
  • gleba od kwaśnej do umiarkowanie zasadowej
  • podłoże przepuszczalne
  • umiarkowane podlewanie

Berberys to krzew prosty w uprawie. Nie sprawi problemu nawet początkującemu ogrodnikowi. Sprawdzi się zarówno w miejscu słonecznym jak i w półcieniu. Jest tolerancyjny co do odczyny gleby od kwaśnej po umiarkowanie zasadową. Odpowiednie będzie przepuszczalne podłoże.

Berberys Thunberga - wytrzymałość

Berberys to krzew odporny na zanieczyszczenia środowiska, dlatego bardzo często wykorzystywany jest do nasadzeń w przestrzeniach miejskich.

Ten wieloletni krzew wykazuje dużą odporność na suszę i niskie temperatury zimą. Jest całkowicie mrozoodporny i nie wymaga okrycia na zimę

Berberys Thunberga - cięcie

Berberys to krzew, który bardzo dobrze reaguje na cięcie. Najlepiej cięcie przeprowadzać na przedwiośniu, od końca lutego do początku kwietnia.

Przycinamy pędy, które wystają ponad regularny pokrój krzewu. Usuwamy wszystkie chore, suche, uszkodzone pędy.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Berberysów z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Sprawdź gdzie posadzić Berberys Atropurpurea Nana!

Berberys Thunberga Atropurpurea Nana to kompaktowa odmiana, która z powodzeniem znajdzie zastosowanie w wielu ogrodach. Sprawdzi się jako niski krzew na żywopłot, obwódkę rabat. Bardzo ładnie prezentuje się wzdłuż ścieżek, chodników. Ciemne liście będą kontrastować z jasnym kamieniem czy żwirem.

Atropurpurea Nana jest odmianą berberysa, która doskonale czuje się posadzona w donicy lub pojemniku - może stanowić formę ozdoby na balkon lub taras.

Z czym będzie dobrze wyglądał Berberys Atropurpurea Nana

Winnoczerwony berberys Atropurpurea Nana będzie świetnie współgrał z berberysami o żółtych liściach np Tiny Gold

Dobrym towarzystwem dla tej odmiany będą kwitnące krzewy ozdobne np . Hortensja bukietowa, Tawuła Little Princess czy Goldmound,

52B9-340BA
23 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)