Berberys Thunberga, Berberis Thunbergii Bagatelle C2
search
  • Berberys Thunberga, Berberis Thunbergii Bagatelle C2

Berberys Thunberga, Berberis Thunbergii Bagatelle C2

20,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Bagatelle to odmiana berberysu o półkulistym, poduchowatym pokroju. Krzew o ciemnoczerwonym gęstym ulistnieniu na jesień nabiera szkarłatnych barw. Krzew dorasta do 40cm wysokości i ok 80 cm szerokości

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Berberys Thunberga - krzew liściasty do ogrodu 

Berberys Thunberga wieloletni krzew ozdobny, który zachwyca swoimi kolorami liści. Krzew popularny w ogrodach ze względu na swój wygląd oraz łatwość w uprawie.

Berberysy to krzewy wieloletnie występujące w wielu odmianach, różniące się pokrojem, rozmiarem i kolorem liści.

Krzewy od wiosny do jesieni utrzymują liście, które pięknie się wybarwia pod koniec lata. Dodatkową ozdobą krzewów są ich liczne żółte kwiaty, które pojawiają się w maju. Berberysy to krzewy ozdobne również zimą, kiedy pędy zdobią czerwone, podłużne owoce berberysu - chętnie zjadane przez ptaki.

Berberys Thunberga Bagatelle - kulista odmiana

Bagatelle to odmiana berberysu o półkulistym, poduchowatym pokroju. Krzew o ciemnoczerwonym gęstym ulistnieniu na jesień nabiera szkarłatnych barw. Krzew dorasta do 40cm wysokości i ok 40 cm szerokości

Berberys Thunberga - wymagania

  • stanowisko słoneczne lub półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa 
  • podłoże przepuszczalne
  • umiarkowane podlewanie

Berberys to krzew prosty w uprawie. Nie sprawi problemu nawet początkującemu ogrodnikowi. Sprawdzi się zarówno w miejscu słonecznym jak i w półcieniu. Jest tolerancyjny co do odczyny gleby, odpowiednie będzie przepuszczalne podłoże.

Berberys Thunberga - wytrzymałość

Berberys to krzew odporny na zanieczyszczenia środowiska, dlatego bardzo często wykorzystywany jest do nasadzeń w przestrzeniach miejskich.

Ten wieloletni krzew wykazuje dużą odporność na suszę i niskie temperatury zimą. Jest całkowicie mrozoodporny i nie wymaga okrycia na zimę

Berberys Thunberga - cięcie

Berberys to krzew, który bardzo dobrze reaguje na cięcie. Najlepiej cięcie przeprowadzać na przedwiośniu, od końca lutego do początku kwietnia.

Przycinamy pędy, które wystają ponad regularny pokrój krzewu. Usuwamy wszystkie chore, suche, uszkodzone pędy.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Berberysów z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie posadzić Berberys Bagatelle

Berberys Thunberga ‘Bagatelle’ to miniaturowa odmiana odmiana, często spotykana w  wielu ogrodach. Niski krzew ozdobny, który sprawdzi się jako niski żywopłot czy obwódka rabat. Bardzo ładnie prezentuje się wzdłuż ścieżek, chodników.

Ciemno-czerwone kule  Bagatelle stworzą piękną kompozycję z srebrzystym czyśćcem wełnistym w połączeniu z lawendą wąskolistną.

94D9-93515
19 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)