Aktywne filtry

Iglaki szczepione nisko

Spis treści:

  1. Iglaki szczepione nisko
  2. Krzewy iglaste na pniu - rodzaje iglaków do ogrodu
  3. Ogród pełen krzewów - Cyprysik tępołuskowy
  4. Sosna górska
  5. Krzewy szczepione - Jałowiec łuskowaty

Iglaki szczepione nisko

Krzewy iglaste na pniu to niezwykle dekoracyjne rośliny, które doskonale wyglądają jako solitery, w centralnym punkcie ogrodu, ale równie pięknie będą prezentowały się w kompozycji z innymi krzewami i roślinami ozdobnymi. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępnych jest wiele krzewów szczepionych nisko, dlatego każdy z pewnością znajdzie roślinę odpowiednio dopasowaną do warunków panujących w ogrodzie. Krzewy te swoje zastosowanie znajdą nie tylko w ogrodzie, ale również mogą być posadzone w pojemniku na balkonie lub tarasie, tworząc formę dekoracji przestrzeni. Dostępne są odmiany zielone zimą, ale również te, które wymagają przechowania w ciepłym pomieszczeniu na okres jesienno - zimowy, by zabezpieczyć krzew przed przemarznięciem.

Krzewy iglaste na pniu - rodzaje iglaków do ogrodu

Krzewy iglaste szczepione nisko doskonale sprawdzą się zarówno do ogrodów o niewielkich rozmiarach, w kompozycji z innymi krzewami lub roślinami ozdobnymi, a także mogą być posadzone w dużej dekoracyjnej donicy na balkonie lub tarasie. Ogród pełen krzewów to idealne miejsce do odpoczynku, dodatkowo iglaki nie wymagają praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych i są bardzo łatwe w uprawie, dzięki czemu będą odpowiednie także dla osób zapracowanych. Dostępne iglaki w Ogrodowej Galerii to m.in:

  • Cyprysik tępołuskowy,
  • Sosna górska,
  • Jałowiec łuskowaty.

Ogród pełen krzewów - Cyprysik tępołuskowy

Krzewy szczepione dostępne są w wielu rodzajach i odmianach. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się odmiany Cyprysika, który sprawia, że ogród zyskuje uroku oraz nowego charakteru. Cyprysik tępołuskowy jest krzewem miniaturowym, swoim wzrostem osiąga około 50 cm wysokości. Jest to iglak rosnący na niewielkim pniu, o pokroju kulistym. Posiada wiele pędów o gęstych igłach w kolorze ciemnozielonym, jednak w okresie wiosennym, podczas zakwitania, nowe pędy wyrastają w kolorze jaśniejszej zieleni. Jest mrozoodporny. Krzew jest bardzo łatwy w uprawie, rośnie na stanowiskach zarówno nasłonecznionych, jak i lekko zacienionych. Preferuje glebę żyzną, lekko wilgotną oraz przepuszczalną.Krzew Cyprysika swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach, w kompozycji z innymi krzewami lub jako solitera, może również być wykorzystany jako niewielki żywopłot na granicy rabaty. Dobrze rośnie w pojemnikach, dlatego może tworzyć formę dekoracji na balkonie lub tarasie.

Sosna górska

Większość iglaków występuje w wielu odmianach i gatunkach, zarówno miniaturowych, jak i osiągających spore wysokości. Sosna górska szczepiona, o niewielkim rozmiarze charakteryzuje się pojedynczymi pędami o gęstych, długich igłach w kolorze zielonym lub żółto - zielonym wyrastającymi z niewielkiego pnia. Swoim wyglądem z pewnością przyciągnie uwagę nie tylko podczas sezonu, ale także w okresie zimowym, przykuwając wzrok igłami w intensywnym kolorze. Jest to krzew zimozielony oraz mrozoodporny. Sosna górska preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko cieniste, nie należy umieszczać sosny w cieniu, ponieważ całkowity brak słońca może doprowadzić do utraty igieł. Rośnie w glebach żyznych, lekko wilgotnych. Jest to krzew nie wymagający specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Doskonale sprawdzi się na rabatach, przed wejściem do domu, a także na balkonie lub tarasie.

Krzewy szczepione - Jałowiec łuskowaty

Iglaki szczepione to jedne z najczęściej wybieranych krzewów. Stanowią doskonałą formę dekoracji ogrodu, wejścia do domu, świetnie komponują się w połączeniu z innymi krzewami lub drzewami liściastymi, ale równie pięknie wyglądają posadzone pojedynczo, jako solitera. Wiele iglaków również dobrze rośnie w pojemnikach, dlatego mogą stanowić formę dekoracji posadzone w dużej donicy na balkonie lub tarasie. Jałowiec łuskowaty charakteryzuje się koroną o kulistym pokroju, rosnącą na pniu. Posiada pędy o niewielkich igłach, które układają się w formie gwiazdek. Występuje w barwie lekko niebieskiej. Jest to krzew niezwykle odporny na wiele czynników atmosferycznych oraz na zanieczyszczenia środowiska. Jest zimozielony i mrozoodporny. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione. Rośnie w praktycznie każdej glebie ogrodowej. Zimą nie wymaga dodatkowego okrycia, nie potrzebuje nawożenia. Jest odporny na cięcia, można z niego formować różne kształty. Jałowiec łuskowaty swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach, na rabatach, przed wejściem do domu oraz na balkonie lub tarasie. Ze względu na odporność na czynniki miejskie, może być również sadzony w mieście. Będzie stanowił doskonałą formę dekoracji w połączeniu z innymi krzewami lub kwiatami ozdobnymi, ale także pojedynczo, jako solitera.

Krzewy szczepione to niezwykle piękne rośliny, które stanowią formę dekoracji pojedynczo, jak i w kompozycji z innymi roślinami. Wiele odmian jest odpornych na cięcia, dzięki czemu możemy formować różne kształty. Krzewy ozdobne świetnie wyglądają również w donicy, jako solitera. Pielęgnacja iglaków jest szczególnie łatwa, dlatego są to rośliny odpowiednie także dla osób zapracowanych. Będą ozdabiać każdą przestrzeń nie tylko w sezonie, ale także podczas okresu zimowego, ponieważ większość odmian jest zimozielona.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi ofertami dostępnymi w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy także do odwiedzenia naszej szkółki roślin. Chętnie służymy pomocą w wyborze krzewów odpowiednio dopasowanych wymaganiami do warunków panujących w ogrodzie.