Cyprysik tępołuskowy, Chamaecyparis obtusa Tsatsumi Gold C3
search
  • Cyprysik tępołuskowy, Chamaecyparis obtusa Tsatsumi Gold C3

Cyprysik tępołuskowy, Chamaecyparis obtusa Tsatsumi Gold C3

22,90 zł
Brutto wiosna 2024

Tsatsumi Gold to pochodzący z Azji krzew. Cyprysiki groszkowe w Japonii sadzono w ogrodach przy świątyniach. Piękna karłowa odmiana krzewu, posiadająca początkowy płaskokulisty kształt, później bardziej nieregularny kopiasty. Cechują ją sztywne, sznurkowate, pędy w zielono żółtym kolorze.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Cyprysik tępołuskowy Tsatsumi Gold miniaturowy krzew iglasty

Chamaecyparis pisifera Tsatsumi Gold to pochodzący z Azji krzew. Cyprysiki groszkowe w Japonii sadzono w ogrodach przy świątyniach. Piękna karłowa odmiana krzewu, posiadająca początkowy płaskokulisty kształt, później bardziej nieregularny kopiasty. Cechują ją sztywne, sznurkowate, pędy w zielono żółtym kolorze. Zalecany do małych jak i dużych, przestrzennych ogrodów. 

Cyprysik tępołuskowy Tsatsumi Gold wymagania uprawowe

Tsatsumi Gold nie ma dużych wymagań glebowych, jednak najlepiej rośnie w żyznej glebie ogrodowej. Lubi również gleby lekko wilgotne. Pamiętaj żeby nie sadzić cyprysika groszkowego w zbyt suchym podłożu. 

Dobrze rozwija się, posadzony w miejscach o dużej ekspozycji na słońce, jak również w lekkim zacienieniu. Bardzo dobrze toleruje niskie temperatury otoczenia. Jest całkowicie mrozoodporny. Po około 10 latach wzrostu, osiąga wysokość w granicach do 0,5 m i nieco większej średnicy

  • żyzne i wilgotne gleby
  • gleba lekko kwaśna lub obojętna
  • miejsca nasłonecznione lub lekko zacienione
  • łatwy w uprawie
  • lubi miejsca osłonięte

Nawożenie i pielęgnacja Cyprysika tępołuskowy Tsatsumi Gold

W uprawie Cyprysików dobrze zastosować nawożenie, pozytywnie wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia krzewy i powoduje piękne wybarwienie igieł. 

Nawożenia Cyprysików tak jak każdego krzewu ozdobnego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni. 

Najlepiej stosować nawozy przeznaczone do iglaków/thuj. Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu cyprysików - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy Cyprysik tępołuskowy Tsatsumi Gold należy obcinać?

Cyprysik tej odmiany rośnie bardzo wolno dlatego nie trzeba i nie powinno się go ciąć. Rozrastają się powoli i tworzy zwarty krzew o dość równomiernym kształcie.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Cyprysika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 3 litrów - C3. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Cyprysik tępołuskowy Tsatsumi Gold gdzie posadzić 

Cyprysik Filifera Nana to bardzo popularny iglak, chętnie sadzony w ogrodach i donicach. Posadzony pomiędzy kamieniami i niewielkimi głazami ciekawie je wypełnia. Dobrze wygląda posadzony przy kamiennym murku, na ktory opadają jego miękkie sznurkowe gałązki.

Odmiana ta jest szczególnie polecana do małych ogrodów przydomowych, ogrodów japońskich, idealna odmiana na wrzosowiska.

Bardzo atrakcyjnie prezentuje się posadzony w grupie po kilka sztuk oraz z niskimi trawami ozdobnymi np. Rozplenica Little Bunny, Turzyca Everest oraz Turzyca Ribbon Falls.

Doskonała odmiana do doniczek i nasadzeń przy tarasie oraz wzdłuż chodnika. Nadaje się również jako krzew uprawiany na cmentarzach. Idealnie pasuje również do ogrodów skalnych oraz ogrodów japońskich.

 

 

F42E-720C1
10 Przedmioty
Komentarze (0)