Aktywne filtry

Trawy ozdobne na balkon

Spis treści:

  1. Trawy ozdobne na balkon
  2. Trawy w donicach - ozdoba na balkon lub taras
  3. Trawa ozdobna - rodzaje traw na balkon
  4. Kostrzewa sina - trawy ozdobne w donicach
  5. Ostnica cieniutka
  6. Trzęślica modra - trawy na balkonie

Trawy ozdobne na balkon

Trawy ozdobne pełnią niezwykle dekoracyjną funkcję, doskonale pasują do każdego ogrodu, czy to posadzone w kępie, jako solitera, czy w kompozycji z bylinami i kwiatami ogrodowymi. W sklepie Ogrodowa Galeria znajdziecie również szeroki wybór traw ozdobnych na balkon, które w świetny sposób stanowią formę dekoracji, posadzone w skrzyni czy donicy. Trawy należą do bardzo uniwersalnych roślin, są często wybierane ze względu na dekoracyjny wygląd, a także bardzo łatwą formę uprawy. Trawa w ogrodzie czy trawa w doniczce nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, a potrafi rosnąć w jednym miejscu nawet przez kilka lub kilkanaście lat - w zależności od odmiany.

Trawy w donicach - ozdoba na balkon lub taras

Jako roślinę rosnącą w pojemnikach warto wybrać trawę ozdobną, która świetnie sprawdzi się posadzona w dekoracyjnej donicy czy skrzyni. Idealnie będzie wyglądać posadzona w kępie, tworząc formę solitery, a także w kompozycji z bylinami czy kwiatami ozdobnymi. Niektóre gatunki są wieloletnie - potrafią rosnąć w jednym miejscu kilka lub nawet kilkanaście lat. Jednak by rosły bujnie przez długi okres czasu, nawet tak uniwersalne rośliny jak trawy ozdobne potrzebują odpowiednio dopasowanych warunków pod względem wymagań. Przede wszystkim należy zapewnić odpowiednie stanowisko oraz rodzaj gleby, a jeśli to konieczne- należy regularnie podlewać roślinę. Niektóre odmiany są odporne na suszę i mróz, inne z kolei należy odpowiednio zabezpieczyć przed wiatrem i mrozem.

Trawa ozdobna - rodzaje traw na balkon

W ofercie sklepu Ogrodowa Galeria znajdziecie szeroki wybór roślin, w tym także trawy ozdobne rosnące w donicach, które w przepiękny sposób zdobią balkon lub taras. Do najczęściej spotykanych traw na balkonach należą m.in:

  • Kostrzewa sina,
  • Ostnica cieniutka Pony Tails,
  • Trzęślica modra Variegata.

Kostrzewa sina - trawy ozdobne w donicach

Kostrzewa sina jest nisko rosnącą trawą osiągającą 25-30 cm wysokości, jest bardzo łatwa w uprawie i nie ma specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Charakteryzuje się wąskimi liśćmi w kolorze srebrzysto-niebieskim, które układają się w formę kuli. Kostrzewa wymaga stanowiska nasłonecznionego i rośnie w glebie lekkiej. Doskonale sprawdzi się w pojemniku na balkonie czy tarasie. Idealnie będzie prezentować się w donicy na barierce posadzona w kępie, a także w kompozycji z bylinami.

Ostnica cieniutka

Ostnica Pony Tails jest trawą mającą bardzo szerokie zastosowanie, w tym także sprawdzi się jako trawa rosnąca w donicy. Swym wzrostem osiąga około 30 cm wysokości. Posiada proste, wąskie liście w zielonym kolorze, a pod koniec czerwca posiada kwiatostany, które przepięknie falują na wietrze. Preferuje stanowisko nasłonecznione i rośnie w glebie przepuszczalnej, żyznej. Jest odporna na mróz. Przepięknie wygląda posadzona w każdym ogrodzie, w parkach, w zieleni miejskiej, na rabatach. Sprawdzi się także posadzona w donicy.

Trzęślica modra - trawy na balkonie

Trzęślica modra jest trawą idealnie pasującą do nowoczesnej zabudowy, przepięknie prezentuje się posadzona w kępie w wysokiej donicy. Swym wzrostem nie przekracza 50-60 cm wysokości. Posiada lekko wygięte liście w kolorze zielonym. Rośnie na stanowisku nasłonecznionym lub półcienistym, w glebie wilgotnej, lekko żyznej. Jest trawą odporną na mróz. Idealnie prezentuje się posadzona w pojemnikach, także na rabatach, w ogrodach oraz parkach. Kępy Trzęślicy doskonale wyglądają posadzone w kępie, a także w kompozycji z innymi bylinami lub kwiatami.