• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Hakonechloa smukła, Hakonechloa macra Aureola C1,5
search
  • Hakonechloa smukła, Hakonechloa macra Aureola C1,5
  • Hakonechloa smukła, Hakonechloa macra Aureola C1,5

Hakonechloa smukła, Hakonechloa macra Aureola C1,5

19,90 zł
Brutto

Hakonechloa ‘Aureola’ to trawa o bujnych, łukowato wygiętych, żółtych liściach z podłużnymi pasami w kolorze zielonym. Pomimo zielonych pasków wrażenie sprawia bardziej żółtej niż zielonej. Jest najbardziej popularną i najchętniej wybieraną odmianą Hakonechloi.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Hakonechloa smukła ‘Aureola’ wieloletnia i pasiasta trawa ozdobna 

Hakonechloa ‘Aureola’ to trawa o bujnych, łukowato wygiętych, żółtych liściach z podłużnymi pasami w kolorze zielonym. Pomimo zielonych pasków wrażenie sprawia bardziej żółtej niż zielonej.

Jest najbardziej popularną i najchętniej wybieraną odmianą Hakonechloi. Jedna z najlepszych i dobrze znanych odmian. Rośnie zdrowo i silnie.

Trawa jest łatwa w uprawie, odporna na działanie wielu czynników zewnętrznych, w tym zanieczyszczenia powietrza, dlatego sprawdzi się jako nasadzenie miejskie. 

Trawa Hakonechloa charakteryzuje się przewieszonymi liśćmi, które swym pokrojem oraz wyglądem przypominają nieco liście bambusa. Odmiana ‘Aureola’ swym wzrostem osiąga 30 cm wysokości i rozrasta się na około 40 cm szerokości. Charakteryzuje się żółtymi, łukowato wygiętymi liśćmi z widocznymi zielonymi paskami. We wrześniu pojawiają się kwiaty.

Hakonechloa trawa bambusowa pochodzi z Japonii.

Jakie wymagania ma Hakonechloa ‘Aureola’ ?

Hakonechloa nazywana jest trawą leśną, najlepiej rośnie i czuje się na stanowiskach cienistych i półcienistych.

Nie lubi mocnego słońca, gdyż wtedy ma przypalone liście. Bardzo dobrym stanowiskiem dla trawy ozdobne Hakonechloa jest miejsce pod dużymi drzewami i krzewami gdzie światło jest rozproszone.

  • Preferuje stanowisko: półcieniste, cieniste
  • Rośnie w glebie: Przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej.
  • Odporna na działanie czynników miejskich. 

Jak przycinać Hakonechloa Aureola ?

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście Hakonechloi zaraz nad ziemią. Zazwuczaj jest to koniec lutego lub początek marca.

Jeśli hakonechloa rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta.

Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz Hakonechloi więcej miejsca.

Nie usuwaj suchych liści tej trawy ozdobnej jesienią - chronią ją dodatkowo przed mrozem.

Co ile sadzić Hakonechloa Aureola ?

Trawa ta jest bardzo zwartego pokroju, rozstawa w jakiej sadzimy zależy od naszych preferencji -  tego czy chcemy mieć bardzo gęsta rabatę czy wolimy jednak luźniejsze nasadzenia.

Najczęściej jednak poleca się sadzić Hakonechloe Aureola w rozstawie około 45 cm.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Hakonechloi z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. W naszym sklepie znajdziecie Państwo duży wybór traw do ogrodu.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie posadzić Hakonechloa Aureola ? Z czym komponować tą trawę ozdobną ?

Trawa znajdzie swoje zastosowanie jako roślina okrywowa, na obwódki, dobrze wygląda w pojemnikach zestawiona z iglakami na pniu w kontrastowym zielonym lub srebrnym kolorze.

Hakonechloa Aureola jest idealną trawą do ogrodów skalnych oraz japońskich. Pięknie komponuje się z czerwono listnymi Żurawkami, ozdobnymi z dużych liści Rodgersjami i Funkiami.

Można obsadzać nią wszelkie kamienne murki, skalniaki i skarpy.

4543-505EE_20230213093105

Zobacz także

Komentarze (0)