Aktywne filtry

Drzewa ozdobne kwitnące

Spis treści:

  1. Drzewa ozdobne kwitnące
  2. Drzewa ozdobne z kwiatów - charakterystyka i zastosowanie
  3. Śliwa wiśniowa - drzewko ozdobne z kwiatów
  4. Wiśnia piłkowana
  5. Robinia Małgorzaty

Drzewa ozdobne kwitnące

Wszystkie rośliny pełnią funkcję dekoracyjną i w niezwykły sposób sprawiają, że przestrzeń wokół domu wygląda bardzo przyjemnie. Odpoczynek w ogrodzie pełnym kwiatów, krzewów i drzew to jeden z najpiękniejszych momentów. Wśród wielu odmian krzewów oraz drzew możemy wyróżnić również odmiany kwitnące w piękne, kolorowe kwiaty, które stanowią formę dekoracji same w sobie. Pięknie wyglądają jako solitera, ale doskonale będą prezentować się w kompozycji z innymi drzewami i krzewami. Kwiaty drzew ozdobnych można wykorzystać do kompozycji bukietowych, które będą zdobiły przestrzeń. Odmiany drzew kwitnących są łatwe w uprawie i nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Dostępne są również gatunki, które sprawdzą się w każdym ogrodzie, także w tym o niewielkich rozmiarach.

Drzewa ozdobne z kwiatów - charakterystyka i zastosowanie

Krzewy i drzewa ozdobne są nieodłącznym elementem praktycznie każdego ogrodu. Rośliny różnią się między sobą m.in. ze względu na wysokość, kolor kwiatów i liści, kształt korony czy wymagania. Jednak większość drzewek kwitnących jest łatwa w uprawie i stanowi formę dekoracji przez cały sezon, nie tylko w okresie zakwitania. Będą pełnić funkcję ozdoby posadzone pojedynczo lub w regularnych odległościach przed wejściem do domu. Niektóre gatunki odporne są na czynniki miejskie, więc doskonale będą czuły się w ogrodach miejskich i parkach. Dostępne są również drzewka miniaturowe, które świetnie sprawdzą się posadzone w donicy, jako forma dekoracji na balkonie lub tarasie. Drzewa o ozdobnych kwiatach to odmiany Robinii, Śliwy wiśniowej oraz Wiśni. Do najczęściej spotykanych drzew kwitnących należą m.in.

  • Śliwa wiśniowa Pissardii,
  • Wiśnia piłkowana Kiku Shidare Zakura,
  • Robinia Małgorzaty.

Śliwa wiśniowa - drzewko ozdobne z kwiatów

Śliwa wiśniowa to niewielkie drzewo, które doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie. Posiada liście w kolorze ciemno purpurowym, które nie zmieniają swej barwy przez cały sezon. W okresie kwitnienia drzewko zakwita w wiele przepięknych kwiatów w kolorze różowym, które swym kolorem wypełniają całą przestrzeń. Śliwa wiśniowa maksymalnie osiąga do 5 metrów wysokości, jednak dostępne są odmiany szczepione na pniu, które sprawdzą się do ogrodu o niewielkich rozmiarach. Drzewko preferuje stanowisko nasłonecznione lub lekko zacienione, rośnie w glebie lekko wilgotnej, żyznej i próchniczej. Jest odporne na mróz, suszę oraz czynniki miejskie, w tym także na sól drogową używaną podczas zimy. Doskonale sprawdzi się do nasadzeń miejskich, w parkach i w każdym ogrodzie.

Wiśnia piłkowana

Jest to drzewko kwitnące, swym wyglądem przypominające parasol. W okresie zakwitania pokrywa swe pędy wieloma kwiatami w kolorze różowym, które doskonale zdobią każdą przestrzeń. Kwiaty dobierają się po około 4 sztuki, tworząc wrażenie niewielkich bukiecików na drzewie. Dopiero w momencie przekwitania, na drzewie pojawiają się liście o ciemnej barwie, jesienią zaś zmieniają swój kolor na pomarańczowo - żółty. W okresie zimowym drzewko zdobi przestrzeń szkieletem o płaczącym pokroju. Jest łatwe w uprawie, lubi stanowiska nasłonecznione i osłonięte od wiatru, rośnie w standardowej glebie ogrodowej. Nie jest to drzewo mrozoodporne, dlatego w okresie jesienno - zimowym warto okryć roślinę zabezpieczając przed silnym mrozem. Swoje zastosowanie znajdzie w ogrodzie, przed wejściem do domu, w parkach i ogrodach miejskich.

Robinia Małgorzaty

To drzewo zdobiące ogród licznymi, przepięknymi kwiatami w intensywnie różowym kolorze, które doskonale prezentują się na tle liści w kolorze zielonym. Kwiaty wytwarzają delikatną, kwiatową woń unoszącą się w powietrzu. Robinia swym wzrostem osiąga nawet do 8-10 metrów wysokości. Jest drzewem łatwym w uprawie, nie wymagającym specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Preferuje stanowisko nasłonecznione, rośnie w przeciętnej glebie ogrodowej, jest drzewem odpornym na zanieczyszczenia miejskie, a także na mróz. Drzewo ozdobne znajdzie swoje zastosowanie w ogrodach, parkach i przestrzeni miejskiej. Świetnie będzie wyglądać jako solitera, na tle zielonych krzewów, a także w kompozycji z innymi drzewami.

Drzewa ozdobne są spotykane praktycznie w każdym ogrodzie, pełnią funkcję dekoracji przestrzeni posadzone pojedynczo, jako solitera, wyróżniając się kolorowymi kwiatami na tle zielonego ogrodu. Pięknie będą zdobić przestrzeń posadzone w kompozycji z innymi drzewami i krzewami.