Aktywne filtry

Trawy ozdobne w donicach

Spis treści:

  1. Trawy ozdobne w donicach
  2. Trawy ozdobne doniczkowe - rodzaje traw balkonowych
  3. Imperata cylindryczna - trawa ozdobna na balkon
  4. Kostrzewa sina - trawy w donicach
  5. Rozplenica japońska

Trawy ozdobne w donicach

Trawy ozdobne pełnią niezwykle dekoracyjną funkcję, a przy tym są łatwe w uprawie i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Są to rośliny bardzo uniwersale i będą doskonale prezentować się w każdej przestrzeni. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są różne gatunki traw, w tym także trawy w donicach, które idealnie sprawdzą się jako forma dekoracji na balkon lub taras. Wiele gatunków roślin rosnących w pojemnikach świetnie również będzie prezentować się przed domem lub w niewielkim ogrodzie. Jednak by trawa rosła bujnie przez długi okres czasu należy zapewnić jej odpowiednie warunki środowiskowe, w tym między innymi stanowisko oraz odpowiedni rodzaj gleby.

Trawy ozdobne doniczkowe - rodzaje traw balkonowych

W ofercie sklepu Ogrodowa Galeria znajdziecie szeroki wybór roślin ogrodowych, w tym także trawy, które równie doskonale sprawdzą się jako forma dekoracji na balkon lub taras. Trawy w ogrodzie potrafią rosnąć w jednym miejscu przez kilka lub nawet kilkanaście lat, jednak by tak się stało należy zapewnić roślinie odpowiednie warunki. To samo dotyczy traw rosnących w donicy lub pojemniku. Do najczęściej wybieranych traw doniczkowych należą m.in:

  • Imperata cylindryczna Red baron,
  • Kostrzewa sina,
  • Rozplenica japońska Little Bunny.

Są to bardzo dekoracyjne trawy rosnące w kępach, o ozdobnych liściach. Sprawdzą się zarówno posadzone w ogrodzie, jak i doskonale nadają się do posadzenia w donicy lub pojemniku. Będą stanowić formę dekoracji na balkonie lub tarasie, w połączeniu z innymi bylinami lub kwiatami ogrodowymi, ale pięknie prezentują się również posadzone w kępie w donicy jako solitera.

Imperata cylindryczna - trawa ozdobna na balkon

Imperata Cylindryczna to trawa dekoracyjna przede wszystkim ze względu na atrakcyjną barwę liści - czerwoną, a jesienią zmieniają swój kolor na purpurowy. Trawa osiąga 40-60 cm wysokości, jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub półcieniste, rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej i lekko wilgotnej. Jest to rodzaj trawy o wielu zastosowaniach. Doskonale wypełni rabaty w ogrodzie, wypełni przestrzeń między krzewami i drzewami. Świetnie sprawdzi się posadzona w kępie, a także w kompozycji z bylinami. Jest to trawa, która idealnie nadaje się do posadzenia w ozdobnej donicy, by pełniła funkcję dekoracji na balkonie lub tarasie.

Kostrzewa sina - trawy w donicach

To rodzaj trawy doskonale prezentujący się zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie. Rośnie w kępie, posiada wąskie, proste liście w kolorze srebrzysto-niebieskim. Doskonale prezentuje się w ogrodach skalnych, posadzona pojedynczo w kępie. Jest trawą niską, osiąga do 20 cm wysokości. Jest rośliną łatwą w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Preferuje stanowiska nasłonecznione - dzięki promieniom słońca utrzymuje swą charakterystyczną barwę. Rośnie w glebie lekkiej, ogrodowej. Doskonale prezentuje się w ogrodach skalnych, świetnie wygląda jako wypełnienie rabat pomiędzy kamienistymi ścieżkami. Jest to także idealna roślina do posadzenia w donicy, gdzie w świetny sposób będzie dekorować przestrzeń balkonu lub tarasu.

Rozplenica japońska

Rozplenica to trawa o wąskich zielonych liściach i drobnym kwiatostanach w kolorze kremowym. Swym wzrostem osiąga około 45 cm wysokości i rośnie w kępie. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub półcieniste, osłonięte od wiatru. Rośnie w glebie przepuszczalnej, żyznej i lekko wilgotnej. Idealnie sprawdzi się jako roślina posadzona w dekoracyjnej skrzyni, donicy lub pojemniku i będzie stanowić formę dekoracji na balkonie lub tarasie. Doskonale nadaje się również jako dekoracja w każdym ogrodzie, jako wypełnienie rabat, jako solitera lub w kompozycji z innymi bylinami i kwiatami ogrodowymi.

Trawy ozdobne w ogrodzie pełnią niezwykle dekoracyjną funkcję. Przepięknie wyglądają posadzone w kępie, jako solitery, a także w kompozycji z innymi roślinami. Sprawdzą się zarówno w ogrodzie naturalistycznym, jak i w bardziej eleganckim. Trawy ozdobne przepięknie prezentują się na balkonie, posadzone w donicy pełnią niezwykle dekoracyjną funkcję.