Kortaderia pampasowa, Trawa pampasowa, Cortaderia selloana ROSEA C2
search
  • Kortaderia pampasowa, Trawa pampasowa, Cortaderia selloana ROSEA C2
  • Kortaderia pampasowa, Trawa pampasowa, Cortaderia selloana ROSEA C2
  • Kortaderia pampasowa, Trawa pampasowa, Cortaderia selloana ROSEA C2

Kortaderia pampasowa, Trawa pampasowa, Cortaderia selloana ROSEA C2

28,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Trawa pampasowa ROSEA to wieloletnia odmiana trawy ozdobnej. Zachwyca swoimi kwiatostanami, które przypominają różową watę cukrową. Kortaderia tworzy gęste kępy, złożone z długich przewieszających się na zewnątrz szaro-zielonych liści

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kortaderia pampasowa ‘Rosea’ - wieloletnia  wysoka trawa ozdobna - kwiaty jak różowa wata cukrowa

ROSEA to zjawiskowa odmiana trawy wieloletniej, jest zaliczana do rodziny wiechlinowatych. Znana także pod nazwą Kortaderia pampasowa lub okolcz srebrzysty. Różowa odmiana trawy pampasowej jest bardzo pożądaną odmianą przez ogrodników ze względu na zjawiskowe kwiatostany oraz jaki daje efekty posadzona w ogrodzie.

Kortaderia tworzy gęste kępy, złożone z długich przewieszających się na zewnątrz szaro-zielonych liści. Bez wątpienia swoją dużą popularność zawdzięcza spektakularnym kwiatostanom. Różowo-purpurowe  puchate ogromne wiechy, kiedy pojawiają się w ogrodzie stanowią główną ozdobę.

Trawa pampasowa o różowych kwiatostanach to bardzo dekoracyjny element w ogrodzie. Początkowo jej liście stanowią tło dla kwitnących roślin a od września kiedy inne rośliny zaczynają przekwitać trawa ukazuje swoje niesamowite kwiatostany dorastające nawet do 1m wysokości.

Trawa pampasowa to wysoka trawa ozdobna, w sprzyjających warunkach dorasta do 2m wysokości a w czasie kwitnienia do nawet 3m. Średnica jaką osiąga to ok 100cm.

Sprawdź jak sadzić Trawę pampasową 

  • stanowisko słoneczne, ciepłe 

  • gleba żyzna, przepuszczalna sucha 

  • umiarkowane podlewanie, nie lubi terenów podmokłych

Trawa pampasowa nie jest zaliczana do roślin wymagający lecz warto pamiętać o kilku zasadach.

Kortaderia uwielbia miejsca słoneczne, ciepłe świetnie się czuje w pełnym słońcu, wtedy może kwitnąć najobficiej. Co do podłoża to powinno być dobrze przepuszczalne, nie lubi terenów podmokłych i gleb gliniastych. Poradzi sobie w ziemi żwirowej, kamienistej piaszczystej.

 

Czy Trawa pampasowa jest wytrzymała ?

W ciepłych rejonach Hiszpanii, Grecji, Portugali trawy pampasowe w gatunku bardzo często występują dziko na obrzeżach dróg, na skarpach. Jest więc niezwykle odporna i tolerancyjna względem suchym i bardzo gorących miejsc. Dlatego należy pamiętać aby nie sadzić jej w miejscach podmokłych.

Przez pierwsze 2 lata młode  sadzonki należy okryć na zimę.

 

Jak dbać o Trawę pampasową, jak i kiedy przyciąć ?

Cięcie trawy pampasowej wykonujemy późną wiosną. Jest to cięcie pielęgnacyjne, polega na wycięciu zaschniętych kwiatów i przycięciu końcówek liści. Pamiętaj, że Trawy pampasowe tniemy wyżej niż inne trawy.

Na wiosnę zalecamy zasilanie nawozem wieloskładnikowym aby wzmocnić roślinę i odpowiednio przygotować do kwitnienia. 

 

Jak sadzić Trawę Pampasową ?

Najlepszym rozwiązaniem jest sadzić Trawę pampasową w rozstawie około 120 cm. Trawa pampasowa tworzy duże, gęste kępy i dlatego potrzebuje dużo miejsca. 

 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki trawy pampasowej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przeprowadzamy cięcie pielęgnacyjne - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Kortaderia pampasowa - gdzie posadzić i z czym?

W ogrodach należy wybrać widoczne miejsce dla Trawy pampasowej, to idealna trawa na słoneczne miejsce. Sprawdzi się posadzona w grupie jaki pojedyncza dekoracja ogrodu

Jeśli nie masz miejsca w ogrodzie to z powodzeniem możesz Kortaderie sadzić w pojemnikach i donicach dekorując słoneczne tarasy i balkony.

Nie zwykłe kwiatostany możesz pozostawić na zimę w kępie, urozmaicą szary ogród. Kwiaty te nadają się również świetnie na kwiat suszony i można go wykorzystać w wielu kompozycjach bukietowych.

Dobrym towarzystwem dla Trawy pampasowej będą niskie odmiany miskantów np. Adagio, Apache, Krater, Yaka Dance, świetnie otoczenie dla różowej trawy stworzy Konwalnik płaskopędowy

Zobacz nasze pozostałe odmiany Trawy pampasowej 

Stwórz ciekawe kompozycje z innymi odmianami trawy pampasowej

2C39-303A4_20220117123418
17 Przedmioty
Komentarze (0)