Miskant chiński, Miscanthus sinensis Apache C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Apache C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Apache C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

To karłowa odmiana miskanta, która nadaje się do uprawy w niewielkich ogrodach. Tworzy niskie i gęste kępy, które dorastają do 50-70 cm wysokości. Jego główną ozdobą są wyprostowane i sztywne liście z wyróżniającymi się kremowymi, poprzecznymi prążkami. W naszych warunkach klimatycznych nie kwitnie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński Apache karłowa wieloletnia trawa ozdobna

Miskant chiński  Apache to karłowate odmiana miskanta, która nadaje się do uprawy w niewielkich ogrodach. Tworzy niskie i gęste kępy, które dorastają do 50-70 cm wysokości. Jego główną ozdobą są wyprostowane i sztywne liście z wyróżniającymi się kremowymi, poprzecznymi prążkami.

W naszych warunkach klimatycznych nie kwitnie, ale jej kępy doskonale prezentują się przez cały sezon wegetacyjny. Po zaschnięciu nadal pozostają bardzo ozdobne.

 

Jakie wymagania ma Miskant chiński ? Jak uprawiać miskant chiński Apache

Trawa ozdobna, jaką jest miskant chiński Apache jest bardzo łatwa w uprawie:

  • preferuje stanowiska słoneczne, zaciszne i osłonięte od wiatru,
  • lubi rosnąć w glebach żyznych i umiarkowanie wilgotnych o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie,
  • wczesną wiosną trzeba obciąć zaschnięte liście,
  • wymaga jednokrotnego lub dwukrotnego nawożenia,
  • w okresie wzrostu (maj-czerwiec) w trakcie ewentualnych suszy wymaga podlewania. 

Miskant chiński przycinanie

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy. 

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy.

Co ile sadzić Miskant chiński Apache?

Trawa ta jest bardzo zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 50-70 cm wysokości /w naszych warunkach klimatycznych nie kwitnie/, dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 20 - 30 cm.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Sprzedaż wysyłkowa już w 24h od złożenia zamówienia.

Przeczytaj gdzie najlepiej posadzić Miscanthus sinensis Apache

Miscanthus sinensis i jego odmiana Apache jest wysoce odporna na warunki miejskie i lekkie zasolenie. Sprawdzi się zatem jako ozdoba w parkach zieleni, a także w ogrodach przydomowych. Może być także uprawiany w pojemnikach.

Sprawdzi się jako niski gęsty żywopłot, doskonale komponuje się z niskimi bylinami o ozdobnych kwiatach. 

Bardzo dobrze wygląda w niskich podłużnych donicach.

Ciekawym pomysłem jest posadzenie miskanta Apache w mieszanej kompozycji z Żywotnikiem zachodnim Danica lub Sosną kosodrzewiną. Można wtedy zastosować nierównomierne rozmieszczenie w rabacie co 30- 40 cm.

6CD7-92546
5 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)