• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Miskant chiński, Miscanthus sinensis Yaku Jima C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Yaku Jima C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Yaku Jima C2

19,90 zł
Brutto

Odmiana ‘Yaku Jima’ to trawa ozdobna o karłowym wzroście. Liście jasno zielone z białym paskiem na środku. Jest to trawa ozdobna o regularnym pokroju i wystających w okresie kwitnienia kwiatostanach. Początkowo kwiaty występują w różowym kolorze, z czasem jednak zmieniają swoją barwę na srebrzystą.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński ‘Yaku Jima’ wieloletnia trawa ozdobna o niewielkim wzroście

Odmiana ‘Yaku Jima’ to trawa ozdobna o karłowym wzroście - dorasta do 70-90 cm wysokości. W momencie zakwitania może maksymalnie osiągnąć do 130 cm. Liście jasno zielone z białym paskiem na środku. Jest to trawa ozdobna o regularnym pokroju i wystających w okresie kwitnienia kwiatostanach. Początkowo kwiaty występują w różowym kolorze, z czasem jednak zmieniają swoją barwę na srebrzystą. 

Jakie wymagania ma Miskant chiński ? Jak uprawiać miskant chiński Yaku Jima

Trawa ozdobna, jaką jest miskant chiński Yaku Jima jest bardzo łatwa w uprawie:

  • preferuje stanowiska słoneczne, zaciszne i osłonięte od wiatru,
  • lubi rosnąć w glebach żyznych i umiarkowanie wilgotnych o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie,
  • wczesną wiosną trzeba obciąć zaschnięte liście,
  • pamiętaj o nawożeniu od wiosny,
  • w okresie wzrostu (maj-czerwiec) w trakcie ewentualnych suszy wymaga podlewania.

Miskant chiński przycinanie

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy. 

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy. 

Co ile sadzić Miskant chiński Yaku Jima?

Trawa ta jest bardzo zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 70-90 cm wysokości a w czasie kwitnienia około 130 cm, dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 20 - 30 cm.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sprzedaż wysyłkowa w 24h.

Przeczytaj gdzie najlepiej posadzić Miscanthus sinensis Yaku Jima

Miscanthus sinensis i jego odmiana Yaku Jima jest wysoce odporna na warunki miejskie i lekkie zasolenie. Sprawdzi się zatem jako ozdoba w parkach zieleni, a także w ogrodach przydomowych. Może być także uprawiany w pojemnikach.

Sprawdzi się jako niski gęsty żywopłot, doskonale komponuje się z niskimi bylinami o ozdobnych kwiatach. 

Bardzo dobrze wygląda w niskich podłużnych donicach.

Ciekawym pomysłem jest posadzenie miskanta Yaku Jima w mieszanej kompozycji z Żywotnikiem zachodnim Danica lub Sosną kosodrzewiną. Można wtedy zastosować nierównomierne rozmieszczenie w rabacie co 30- 40 cm.

Jeśli chcesz mieć piękną rabate ozdobną latem i późną jesienią posadź miskanta w otoczeniu rozchodnika okazałego.

0660-393E8
Komentarze (0)