Aktywne filtry

Krzewy długo kwitnące

Długo kwitnące krzewy

Krzewy długo kwitnące sprawiają, że ogród będzie pięknie wyglądał nie tylko podczas okresu zakwitania, ale przez cały rok. Do tego krzewy ozdobne do ogrodu są dużo łatwiejsze w uprawie i pięknie komponują się na tle innych drzew i roślin w ogrodzie. Krzewy kwitnące mają wiele zastosowań. W ogrodzie mogą służyć jako żywopłoty, jako kompozycje z innymi krzewami lub drzewami, a także pojedynczo, jako solitery. Krzewy do ogrodu przyciągają uwagę ze względu na gęste liście w kolorze zielonym, a w okresie zakwitania cieszą oko bujnymi kwiatami w wielu kolorach. Jednak wybierając krzewy do ogrodu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, które mają ogromne znaczenie w projektowaniu ogrodu.

Jakie krzewy do ogrodu ? Rodzaje krzewów długo kwitnących

Jednym z krzewów długo kwitnących jest Oczar pośredni, który zakwita już w okresie zimowym, co jest jego największą cechą charakterystyczną wśród drzew i krzewów ozdobnych. W zależności od odmiany, posiada kwiaty w kolorze czerwonym lub żółtym, o specyficznym wyglądzie. Kwiaty Oczaru mają podłużny, wąski kształt, lekko zwisający charakter. Przed posadzeniem krzewu w ogrodzie szczególne ważne jest odpowiednie rozmieszczenie roślin, ponieważ wiele krzewów rozrasta się do sporych rozmiarów. Należy do nich Oczar pośredni, który swoją wysokość osiąga do około 4 metrów wysokości, rozrasta się także na sporą szerokość, nie znosi cięcia. Krzew ten lubi stanowiska nasłonecznione, może rosnąć również na miejscach lekko zacienionych, przepada za glebą żyzną, wilgotną, nie znosi suszy, dlatego tak ważne jest regularne podlewanie w okresie letnim, podczas suszy. Jest dość odporny na działanie czynników atmosferycznych, nie wymaga ochrony przed mrozem. To krzew często spotykany w dużych ogrodach, ale także w parkach i ogrodach miejskich.

Hortensja ogrodowa

Hortensja ogrodowa jest krzewem ozdobnym, który przykuwa uwagę swoimi bujnymi, kolorowymi kwiatostanami na tle ciemnozielonych liści. Hortensje ogrodowe pięknie wyglądają posadzone w kępie, na tle innych krzewów w ogrodzie, ale sprawdzą się również posadzone obok altanek, w rabatach przy ogrodzeniu oraz w okolicy elementów drewnianych, które świetnie będą komponowały się z zielonymi liśćmi i kolorowymi kwiatami. Kwiatostany Hortensji składają się z wielu drobnych kwiatów, w zależności od odmiany występują w kolorze różowym, białym, fioletowym, a nawet niebieskim. Krzew lubi stanowiska nasłonecznione, które mają pozytywny wpływ na bujne zakwitanie rośliny, ale będzie rósł również w miejscach lekko zacienionych. Hortensja ogrodowa ma wymagania glebowe, rośnie w glebach żyznych, przepuszczalnych, wilgotnych i próchniczych. Należy pamiętać o regularnym podlewaniu, ponieważ Hortensja silnie odczuwa brak wody. Tworzy piękną formę dekoracji przestrzeni.

Hortensja bukietowa

Hortensja bukietowa to niewielki krzew ogrodowy charakteryzujący się bujnymi kwiatami o lekko stożkowatym pokroju. Kwiaty występują w jasnych barwach, w kolorze białym, jasno różowym i kremowym. Hortensja bukietowa od ogrodowej różni się przede wszystkim kształtem kwiatów. Kwiaty Hortensji ogrodowej mają kształt bardziej kulisty, występują w kolorach różowych, fioletowych i niebieskich. Z kolei Hortensja bukietowa jest bogata w kwiaty o lekko stożkowatym kształcie oraz jasnych kolorach. Jest najczęściej wybieranym krzewem ze względu na długi okres kwitnięcia, kwitnie od późnej wiosny do jesieni. Nie jest bardzo wymagającą rośliną, wymaga miejsca osłoniętego od wiatru, stanowiska półcienistego, gleby żyznej, wilgotnej. Jest rośliną mrozoodporną, więc nie wymaga dodatkowego okrycia w okresie zimowym. Sprawdzi się idealnie jako solitera, ale także w kompozycji z innymi krzewami, posadzona pod koroną większych drzew, na rabatach, pod ogrodzeniem, w parkach czy ogrodach miejskich.

Krzewy długo kwitnące - Pięciornik krzewiasty

Krzewy ozdobne bogate w kwitnące kwiaty to rośliny cieszące się największym zainteresowaniem wśród osób zajmujących się aranżacją ogrodów. Krzewy ozdobne kwitnące stanowią formę dekoracji, a do tego są dużo łatwiejsze w uprawie niż kwiaty i rośliny ozdobne. Do krzewów długo kwitnących możemy zaliczyć Pięciornik krzewiasty, charakteryzujący się długim okresem zakwitania ( od maja do października), dlatego stanowi formę ozdoby przez długi czas. To niewielki krzew o charakterystycznych liściach, bogaty w kwiaty w kolorze żółtym oraz niekiedy białym. Idealnie komponuje się z innymi krzewami w ogrodzie, ale równie dobrze wygląda jako solitera, w centralnym punkcie ogrodu. Pięciornik krzewiasty nie ma praktycznie żadnych wymagań, jest odporny na mróz, suszę oraz wszelkie zanieczyszczenia środowiska, dlatego będzie odpowiedni również do ogrodów miejskich. Lubi stanowisko słoneczne lub półcieniste, glebę żyzną, lekko wilgotną, dobrze czuje się również w glebie piaszczystej, jednak w wilgotnej będzie lepiej i dłużej zakwitał. Pięciornik krzewiasty doskonale sprawdzi się w ogrodach, rabatach przy ogrodzeniach, w parkach i ogrodach miejskich, nadaje się również do posadzenia w donicy, jest odporny na czynniki miejskie, dlatego doskonale sprawdzi się jako forma dekoracji na balkonie lub tarasie.

Krzewy ozdobne kwitnące do ogrodu

Krzewy ozdobne wieloletnie długo kwitnące stanowią formę dekoracji przez długi czas, idealnie komponują się z innymi roślinami w ogrodzie. Krzewy ogrodowe ozdobne bogate w piękne kwiaty, kwitnące przez długi czas są wybierane ze względu na łatwą formę uprawy. Wiele gatunków zakwita wiosną i zaczyna przekwitać dopiero jesienią, zdobiąc nasz ogród przez cały sezon bez dodatkowej pielęgnacji. Drzewa i krzewy długo kwitnące powinny posiadać odpowiednie stanowisko, rodzaj gleby oraz stopień nawodnienia. Niektóre odmiany krzewów wymagają regularnego podlewania, inne z kolei są odporne na susze i dobrze czują się w glebach piaszczystych. Rośliny kwitnące przez długi okres czasu są świetną alternatywą dla kwiatów ozdobnych, nie wymagają specjalnej pielęgnacji, idealnie sprawdzą się w ogrodach, na rabatach, w parkach i ogrodach miejskich. Mogą być posadzone pojedynczo, jako solitery, ale idealnie będą się komponować z innymi roślinami w ogrodzie. Mają szeroki wachlarz zastosowań i każdy z pewnością znajdzie odpowiedni krzew dopasowany do warunków panujących w ogrodzie.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą dostępną w naszym sklepie internetowym oraz zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki roślin.