• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Pięciornik krzewiasty, Potentila fruticosa Manchu C2 10-20cm
search
  • Pięciornik krzewiasty, Potentila fruticosa Manchu C2 10-20cm

Pięciornik krzewiasty, Potentila fruticosa Manchu C2 10-20cm

13,90 zł
Brutto

Długo kwitnący, wieloletni krzew ozdobny. Dorasta do około 0,6m wysokości, ma bardzo małe wymagania. Od czerwca  aż do jesieni obsypuje się mnóstwem białych kwiatów z żółtym środkiem

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Pięciornik krzewiasty - długo kwitnący krzew liściasty

Pięciornik krzewiasty wieloletni długo kwitnący krzew ozdobny. Bardzo tolerancyjny i łatwy w uprawie. Pochodzi z rodziny roślin różowatych. 

Jego małe wymagania pielęgnacyjne i obfite kwitnienie sprawia, że jest to krzew bardzo chętnie wybierany do ogrodów. 

Pięciorniki to zasadniczo niskie krzewy, dorastające do około 1 metra wysokości, w zależności od odmiany. Krzew o gęstym pokroju, jego pędy licznie pokryte są wąskimi, drobnymi zielonymi listkami.

Jeden z najbardziej intensywnie kwitnących krzewów, od czerwca do późnej jesieni pokrywa się mnóstwem pięciopłatkowych kwiatów. Na ogrodniczym rynku dostępnych jest wiele odmian pięciornika o różnych kolorach. Najbardziej popularne są białe lub żółte wersje krzewu, w naszej ofercie mamy dostępne rzadko spotykane odmiany różową i czerwoną. 

Pięciornik jest jednym z najbardziej odpornych krzewów, potrafi dopasować się do warunków panujących w środowisku. Jest odporny na zanieczyszczenia miejskie oraz niepodatny na mączniaka. 

 

Pięciornik krzewiasty Manchu 

Odmiana Pięciornika krzewiastego ‘Manchu’ to niski, gęsto rosnący krzew o wyprostowanych pędach. ‘Manchu’ swym wzrostem osiąga około 0,6 m wysokości. Posiada szaro zielone, pierzaste liście oraz białe kwiaty, składające się z 5 płatków.

Kwiaty pojawiają się w czerwcu i utrzymują się aż do końca września. Przepięknie prezentują się na tle zielonych liści. Wewnątrz kwiatów znajduje się spora ilość pręcików i słupków w kolorze żółtym, które przepięknie komponują się z białymi płatkami kwiatów

 

Pięciornik krzewiasty - uprawa

  • stanowisko słoneczne
  • gleba piaszczysto-gliniasta, piaszczysta 
  • podłoże od lekko kwaśnego po zasadowe

Pięciorniki to krzewy małych wymaganiach. Bardziej obficie będą kwitnąć będą w pełnym słońcu. Są tolerancyjne co do podłoża, może być to nawet piaszczysta gleba. Warto aby była dobrze przepuszczalna.

Pięciornik krzewiasty sadzimy w odstępach 60cm.

 

Pięciornik krzewiasty - podlewanie

Ten gatunek krzewu ozdobnego poradzi sobie z krótkotrwała suszą. Ważne aby świeżo posadzone egzemplarze z początku regularnie podlewać by mogły dobrze się ukorzenić.

 

Pięciornik krzewiasty - nawożenie

Do zasilenia pięciorników można wybrać wieloskładnikowy nawóz. Pięciornik poradzi sobie również bez dokarmiania.

 

Pięciornik krzewiasty - zimowanie 

Również pod względem zimowania Pięciorniki są bezproblemowe. Jest to wieloletni krzew całkowicie mrozoodporny, bardzo dobrze zimuje w całym kraju i nie wymaga okrycia na zimę.

 

Pięciornik krzewiasty - cięcie 

Krzew bardzo dobrze znosi cięcie, pobudza to roślinę do tworzenia nowych pędów i jeszcze większego wytwarzania kwiatów. Pięciornik przycinamy wczesną wiosną, ścinając nisko ok 20-30 nad ziemią całość krzewu.

 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Pięciornika krzewiastego z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Odmiana Pięciornika krzewiastego Manchu - zastosowanie

Pięciornik jest bardzo łatwym w uprawie krzewem, który doskonale poradzi sobie w każdym ogrodzie, na rabacie, w ogrodzie skalnym, w parku oraz jako nasadzenie miejskie. Swoje zastosowanie znajdzie także jako roślina okrywowa czy niski żywopłot. 

 

Pięciornik krzewiasty Manchu - kompozycje

Odmianę Manchu będzie dobrze wyglądać sadzona obok roślin o niebieskich, fioletowych kwiatach np. lawenda, perowskia, szałwia, ostróżka, dzwonek skupiony, werbena patagońska, przetacznik Royal Candle 

Bardzo dobrym pomysłem jest łączenie różnych odmian Pięciorników, ponieważ są to krzewy długo kwitnące, stworzą kolorowe rabaty aż do późnej jesieni. W naszej ofercie znajdziecie jeszcze Państwo pięciornika o żółtych, czerwonych i różowych kwiatach

 

 

EBF5-180B1
Komentarze (0)