Pięciornik krzewiasty, Potentila fruticosa Goldfinger C2 10-20cm
search
  • Pięciornik krzewiasty, Potentila fruticosa Goldfinger C2 10-20cm
  • Pięciornik krzewiasty, Potentila fruticosa Goldfinger C2 10-20cm

Pięciornik krzewiasty, Potentila fruticosa Goldfinger C2 10-20cm

13,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Bardzo obficie kwitnie, niezawodnie co roku od czerwca do października‘Goldfinger’ od lata obsypuje się mnóstwem jasnożółtych kwiatów i utrzymują się aż do października.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Pięciornik krzewiasty - długo kwitnący krzew liściasty

Pięciornik krzewiasty wieloletni długo kwitnący krzew ozdobny. Bardzo tolerancyjny i łatwy w uprawie. Pochodzi z rodziny roślin różowatych. 

Jego małe wymagania pielęgnacyjne i obfite kwitnienie sprawia, że jest to krzew bardzo chętnie wybierany do ogrodów. 

Pięciorniki to zasadniczo niskie krzewy, dorastające do około 1 metra wysokości, w zależności od odmiany. Krzew o gęstym pokroju, jego pędy licznie pokryte są wąskimi, drobnymi zielonymi listkami.

Jeden z najbardziej intensywnie kwitnących krzewów, od czerwca do późnej jesieni pokrywa się mnóstwem pięciopłatkowych kwiatów. Na ogrodniczym rynku dostępnych jest wiele odmian pięciornika o różnych kolorach. Najbardziej popularne są białe lub żółte wersje krzewu, w naszej ofercie mamy dostępne rzadko spotykane odmiany różową i czerwoną. 

Pięciornik jest jednym z najbardziej odpornych krzewów, potrafi dopasować się do warunków panujących w środowisku. Jest odporny na zanieczyszczenia miejskie oraz niepodatny na mączniaka. 

 

Pięciornik krzewiasty Goldfinger 

Goldfinger to odmiana tworząca zwartą półkule o wzniesionych pędach. Dorasta do 1m wysokości i 1,5 m szerokości - jest to jedna z najwyższych odmian pięciornika. 

Bardzo obficie kwitnie, niezawodnie co roku od czerwca do października. ‘Goldfinger’ od lata obsypuje się mnóstwem jasnożółtych kwiatów i utrzymują się aż do października.

 

Pięciornik krzewiasty - uprawa

  • stanowisko słoneczne
  • gleba piaszczysto-gliniasta, piaszczysta 
  • podłoże od lekko kwaśnego po zasadowe

Pięciorniki to krzewy małych wymaganiach. Najobficiej kwitnąć będą w pełnym słońcu. Są tolerancyjne co do podłoża, może być to nawet piaszczysta gleba. Warto aby była dobrze przepuszczalna. 

 

Pięciornik krzewiasty - podlewanie

Ten gatunek krzewu ozdobnego poradzą sobie z krótkotrwała suszą. Ważne aby świeżo posadzone egzemplarze z początku regularnie podlewać by mogły dobrze się ukorzenić. 

 

Pięciornik krzewiasty - nawożenie

Do zasilenia pięciorników można wybrać wieloskładnikowy nawóz. Pięciornik poradzi sobie również bez dokarmiania

 

Pięciornik krzewiasty - zimowanie 

Również pod względem zimowania Pięciorniki są bezproblemowe. Jest to wieloletni krzew całkowicie mrozoodporny, bardzo dobrze zimuje w całym kraju i nie wymaga okrycia na zimę

 

Pięciornik krzewiasty - cięcie 

Krzew bardzo dobrze znosi cięcie, pobudza to roślinę do tworzenia nowych pędów i jeszcze większego wytwarzania kwiatów. Pięciornik przycinamy wczesną wiosną, ścinając nisko ok 20-30 nad ziemią całość krzewu.

 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Pięciornika krzewiastego z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Gdzie sadzić Pięciornika krzewiastego ‘Goldfinger’ ?

Pięciornik krzewiasty w odmianie ‘Goldfinger’ ma bardzo szerokie zastosowanie, między innymi ze względu na odporność na ekstremalne warunki. Świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie. Wypełni przestrzeń rabat, sprawdzi się jako niewielki żywopłot, do wyznaczania granic rabat i w ogrodach skalnych. Swoje zastosowanie znajdzie także w parkach oraz jako nasadzenie np. między blokami.

Bardzo dobrym pomysłem jest łączenie różnych odmian Pięciorników, ponieważ są to krzewy długo kwitnące, stworzą kolorowe rabaty aż do późnej jesieni. W naszej ofercie znajdziecie jeszcze Państwo pięciornika o czerwonych, różowych i białych kwiatach

A474-35258
35 Przedmioty
Komentarze (0)