• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Pięciornik krzewiasty, Potentila fruticosa Pink Queen C2 10-20cm
search
  • Pięciornik krzewiasty, Potentila fruticosa Pink Queen C2 10-20cm
  • Pięciornik krzewiasty, Potentila fruticosa Pink Queen C2 10-20cm

Pięciornik krzewiasty, Potentila fruticosa Pink Queen C2 10-20cm

13,90 zł
Brutto

‘Pink Queen’ to niski, wieloletni i długo kwitnący krzew. Charakteryzuje się jasno różowymi kwiatami z żółtym środkiem. Kwiaty pojawiają się w maju i potrafią utrzymać się aż do października.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

 

Pięciornik krzewiasty - długo kwitnący krzew liściasty

Pięciornik krzewiasty wieloletni długo kwitnący krzew ozdobny. Bardzo tolerancyjny i łatwy w uprawie. Pochodzi z rodziny roślin różowatych. 

Jego małe wymagania pielęgnacyjne i obfite kwitnienie sprawia, że jest to krzew bardzo chętnie wybierany do ogrodów. 

Pięciorniki to zasadniczo niskie krzewy, dorastające do około 1 metra wysokości, w zależności od odmiany. Krzew o gęstym pokroju, jego pędy licznie pokryte są wąskimi, drobnymi zielonymi listkami.

Jeden z najbardziej intensywnie kwitnących krzewów, od czerwca do późnej jesieni pokrywa się mnóstwem pięciopłatkowych kwiatów. Na ogrodniczym rynku dostępnych jest wiele odmian pięciornika o różnych kolorach. Najbardziej popularne są białe lub żółte wersje krzewu, w naszej ofercie mamy dostępne rzadko spotykane odmiany różową i czerwoną. 

Pięciornik jest jednym z najbardziej odpornych krzewów, potrafi dopasować się do warunków panujących w środowisku. Jest odporny na zanieczyszczenia miejskie oraz niepodatny na mączniaka. 

 

Pięciornik krzewiasty Pink Queen - długo kwitnący krzew ozdobny

‘Pink Queen’ to niski krzew o gęstych pędach pokładających się po ziemi. Swym wzrostem osiąga do 0,8 m wysokości, jednak potrafi rozrastać się na większe szerokości - 1,2 m.

Charakteryzuje się jasno różowymi kwiatami z żółtym środkiem, które doskonale prezentują się na tle drobnych, ciemnozielonych, złożonych liści. Kwiaty pojawiają się w maju i potrafią utrzymać się aż do października - jedna z najwcześniej kwitnących odmian pięciornika

 

Pięciornik krzewiasty - uprawa

  • stanowisko słoneczne
  • gleba piaszczysto-gliniasta, piaszczysta 
  • podłoże od lekko kwaśnego po zasadowe

Pięciorniki to krzewy małych wymaganiach. Bardziej obficie będą kwitnąć będą w pełnym słońcu. Są tolerancyjne co do podłoża, może być to nawet piaszczysta gleba. Warto aby była dobrze przepuszczalna.

 

W jakich odstępach sadzić Pięciornika? 

Zalecamy 2-3 sztuki Pięciornika na 1mkw rabaty, jeśli chcemy go sadzić w grupie.

 

Pięciornik krzewiasty - podlewanie

Ten gatunek krzewu ozdobnego poradzą sobie z krótkotrwała suszą. Ważne aby świeżo posadzone egzemplarze z początku regularnie podlewać by mogły dobrze się ukorzenić.

 

Pięciornik krzewiasty - nawożenie

Do zasilenia pięciorników można wybrać wieloskładnikowy nawóz. Pięciornik poradzi sobie również bez dokarmiania.

 

Pięciornik krzewiasty - zimowanie 

Również pod względem zimowania Pięciorniki są bezproblemowe. Jest to wieloletni krzew całkowicie mrozoodporny, bardzo dobrze zimuje w całym kraju i nie wymaga okrycia na zimę.

 

Pięciornik krzewiasty - cięcie 

Krzew bardzo dobrze znosi cięcie, pobudza to roślinę do tworzenia nowych pędów i jeszcze większego wytwarzania kwiatów. Pięciornik przycinamy wczesną wiosną, ścinając nisko ok 20-30 nad ziemią całość krzewu.

 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Pięciornika krzewiastego z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Pięciorniki krzewiasty - zastosowanie 

 

Odmiana Pięciornika krzewiastego ‘Pink Queen’ to krzew niezwykle odporny na na działanie czynników zewnętrznych, w tym niskie temperatury, suszę oraz zanieczyszczenia powietrza. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, jako wypełnienie rabat, jako formowany lub nieformowany kwitnący żywopłot, a także świetnie będzie prezentował się posadzony w kępie, tworząc przepiękną kompozycję z różowych kwiatów.

 

Pięciornik Pink Queen - kompozycje 

Pięciornika dobrze jest sadzić w towarzystwie np. tawuł japońskich, berberysów, sosny kosodrzewiny

Różowy Pięciornik upiększy bylinowe rabaty z np. werbena, jeżówkadzwonek skupiony

Bardzo dobrym pomysłem jest łączenie różnych odmian Pięciorników, ponieważ są to krzewy długo kwitnące, stworzą kolorowe rabaty aż do późnej jesieniW naszej ofercie znajdziecie jeszcze Państwo pięciornika o żółtychczerwonych różowych kwiatach

 

1E61-6136E
Komentarze (0)