Dzwonek skupiony, Campanula glomerata Genti White Biały C1
search
  • Dzwonek skupiony, Campanula glomerata Genti White Biały C1

Dzwonek skupiony, Campanula glomerata Genti White Biały C1

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Dzwonek skupiony biały to roślina tworząca kuliste kępy, o przepięknych zebranych w  bukiety białych kwiatach. Bylina najlepiej prezentuje się posadzona w grupie. Jest łatwa w uprawie, nie ma specjalnych wymagań glebowych. Jest byliną do ogrodów skalnych i na obwódki.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Dzwonek skupiony biały niska bylina kwitnąca

Dzwonek skupiony Genti White to niska bylina kwitnąca tworząca kuliste kępy, o przepięknych zebranych w bukiety białych kwiatach. Bylina najlepiej prezentuje się posadzona w grupie.

Bylina dorastająca do 40cm wysokości. Posiada ciemnozielone, podłużne liście, które tworzą doskonałe tło dla białych kwiatów. Dzwonki, gęsto osadzone na łodydze tworzą ozdobne kwiatostany. Dzwonek kwitnie od maja do końca lipca.

W jakich warunkach najlepiej rośnie dzwonek skupiony? 

  • stanowisko słoneczne
  • uniwersalna gleba ogrodowa, przepuszczalna
  • umiarkowane podlewanie

Dzwonek skupiony jest byliną bezproblemową. Słoneczne stanowisko, pozwoli mu pięknie kwitnąć. Poradzi sobie w ubogiej glebie ogrodowej. Przycięcie po kwitnieniu pozwoli mu wytworzyć kolejne kwiaty.  Bylina w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę. 

Gdzie posadzić Dzwonek skupiony fioletowy ?

Bylina doskonale sprawdzi się do ogrodów skalnych, na wrzosowiska. Świetnie będzie prezentować się jako nasadzenie naturalistyczne, może porastać dachy. Najlepiej prezentuje się posadzony w grupie po kilka lub kilkanaście sztuk. 

Możesz z Dzwonkiem tworzyć kompozycje sądząc z nim szałwie, nachyłki, liliowce. Jeśli nie masz miejsca w ogrodzie z powodzeniem będzie rósł w donicach. 

Sadzonki dzwonka - wysyłka roślin

W sklepie Ogrodowa Galeria znajdziecie duży wybór roślin do ogrodu, aby uzupełniać swoje zielone zakątki. 

Sadzonki Gipsówki wysyłamy w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5, wybieramy zdrowe, dobrze ukorzenione rośliny, by sprostać Waszym oczekiwaniom.  Wysyłkę roślin prowadzimy od poniedziałku do piątku, zazwyczaj w ciągu 24h rośliny wyruszają w bezpieczną podróż.

27DC-57179_20220118191012
30 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)