Aktywne filtry

Krzewy ozdobne z kwiatów

Spis treści:

  1. Krzewy o ozdobnych kwiatach
  2. Jak wybierać krzewy do ogrodu?
  3. Krzewy ozdobne z kwiatów - odpowiednie stanowisko
  4. Krzewy o ozdobnych kwiatach

Krzewy o ozdobnych kwiatach

Drzewa i krzewy to jedne z najczęściej wybieranych roślin do ogrodu, które stanowią tło dla innych kwiatów i bylin. Krzewy ozdobne mogą przybierać różne formy, różnić się wielkością, wyglądem, kształtem czy barwą, jednak wszystkie stanowią formę dekoracyjną w ogrodzie. Przed wyborem roślin do ogrodu należy zwrócić uwagę na wiele decydujących czynników, takich jak wymagania rośliny i warunki panujące w naszym ogrodzie. Ważne, by roślina była odpowiednio przystosowana tych czynników, dzięki czemu będzie pięknie kwitła i bujnie rosła przez cały sezon. Drzewa, krzewy stanowią nie tylko formę ozdoby w ogrodzie, świetnie komponują się na ich tle inne rośliny, np. kwiaty lub byliny, w tym także rośliny doniczkowe. Krzewy i drzewa o większych rozmiarach zapewniają cień w upalne, letnie dni. 

Jak wybierać krzewy do ogrodu?

Ogród to miejsce odpoczynku i relaksu, a także miejsce do zabawy dla dzieci lub naszych pupili, dlatego ważne jest, by zadbać o odpowiednią aranżacje miejsca. Przed zakupem krzewów ozdobnych do ogrodu zastanówmy się w jakim stylu jest nasze wymarzone miejsce do odpoczynku. Czy ma to być spójny ogród w eleganckim stylu, czy może jednak bardziej naturalny, o lekko dzikim charakterze. Na rynku jest dostępne wiele odmian i gatunków roślin, dlatego z pewnością znajdziesz krzewy, które będą dobrze czuły się w panujących warunkach i glebie w ogrodzie.

Planując rozmieszczenie roślin w ogrodzie weźmy pod uwagę fakt, że krzewy potrafią rozrastać się do sporych rozmiarów, dlatego powinniśmy pozostawić miejsce do swobodnego rozrostu. Kolejnym ważnym czynnikiem podczas urządzania ogrodu jest okres zakwitania. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór kilku rodzajów krzewów. Jedne będą kwitły wiosną, inne zaś będą cieszyły nasze oko jesienią. Dzięki temu uzyskamy kolorowy, piękny ogród przez cały sezon.

Krzewy ozdobne z kwiatów - odpowiednie stanowisko

Obecnie krzewy ozdobne cieszą się sporym zainteresowaniem wśród osób urządzających ogrody, stanowią główną formę dekoracji w ogrodzie i tło dla mniejszych roślin. Coraz rzadziej spotykamy ogrody, w których królują kwiaty lub rabaty warzywne, spora część osób wybiera do swoich ogrodów krzewy ozdobne, które stanowią formę dekoracji przez cały rok. Jednak przed wyborem roślin należy dokładnie zwrócić uwagę jakie warunki panują w naszym ogrodzie. Czy przez większą część dnia padają promienie słoneczne, czy może jednak ogród znajduje się w miejscu otoczonym drzewami, dlatego przez większą część dnia przeważa cień? To ważne czynniki, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy, by nasze krzewy ozdobne pięknie rosły i kwitły w bujne kwiaty, które będą cieszyły oko nie tylko nasze, ale także sąsiadów.

Wiele roślin ozdobnych wymaga stanowisk nasłonecznionych, o żyznej glebie i w takich warunkach czują się najlepiej. Inne z kolei lepiej będą rosły w miejscach zacienionych lub półcienistych. Wybierając ozdobne rośliny należy wybrać te najbardziej zbliżone wymaganiami do warunków panujących w ogrodzie. Dzięki temu krzewy będą pięknie kwitły bez dodatkowych pielęgnacji. W naszej ofercie znajdziecie wiele odmian i gatunków krzewów ozdobnych, które dopasujecie do środowiska panującego w waszej okolicy.

Krzewy o ozdobnych kwiatach

Rośliny ozdobne do ogrodów w zależności od gatunku, mogą osiągać nawet do dwóch metrów wysokości. W okresie wiosennym przykuwają uwagę pięknymi, bujnymi i kolorowymi kwiatami. Dodatkowo w ogrodzie unosi się przyjemna, kwiatowa woń, która zwabia owady do zapylania. Najczęściej spotykane krzewy ozdobne bogate w piękne kwiaty to Magnolie. Występują w wielu odmianach, przykuwają uwagę pięknymi, dużymi kwiatami. Kolejnym często spotykanym krzewem ozdobnym jest Jaśminowiec Wonny, jednak możemy znaleźć wiele innych odmian. Charakteryzuje się drobnymi, białymi kwiatami na tle zielonych, gęstych liści oraz pięknym zapachem. Osiąga wysokość od 2 do 3 metrów wysokości.

Pięknym, przykuwającym krzewem ozdobnym jest Hortensja bogata w gęste, bujne kwiaty o pokroju kulistym, występujące w kolorach różowych, fioletowych, a nawet niebieskich. Krzew osiąga wysokość do 2 metrów i zakwita w czerwcu, ciesząc oko pięknymi kwiatami.

Wybierając do ogrodu krzew ozdobny z kwiatów warto wziąć pod uwagę wymagania rośliny oraz wszystkie czynniki, które mają wpływ na prawidłowy rozrost rośliny. Najważniejsze jest dobranie krzewu do stanowiska i gleby znajdującej się w ogrodzie, warto również pamiętać o przestrzeni dla krzewów, by mogły się swobodnie rozrastać. Krzewy ozdobne nie są bardzo wymagające, jednak w zależności od gatunku, niektóre z nich potrzebują regularnego przycinania, podlewania lub nawożenia, dlatego te czynniki również powinniśmy wziąć pod uwagę przed wyborem roślin do ogrodu.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą roślin dostępnych w naszym sklepie internetowym. Dokładamy wszelkich starań, by regularnie powiększać nasz asortyment. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej szkółki roślin, gdzie chętnie służymy pomocą w wyborze roślin.