• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Magnolia Soulangeana Alexandrina C5 70-80
search
  • Magnolia Soulangeana Alexandrina C5 70-80
  • Magnolia Soulangeana Alexandrina C5 70-80

Magnolia Soulangeana Alexandrina C5 70-80

43,90 zł
Brutto

Krzewy ozdobne - Magnolia pośrednia ‘Alexandrina’

Magnolie należą do niezwykle dekoracyjnych krzewów o przepięknie pachnących kwiatach. Świetnie sprawdzi się jako drzewko ozdobne posadzone w centralnym punkcie w ogrodzie, swoje zastosowanie znajdzie także w parkach i ogrodach miejskich. 

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Krzewy ozdobne - Magnolia pośrednia ‘Alexandrina’

Magnolie należą do niezwykle dekoracyjnych krzewów o przepięknie pachnących kwiatach. Odmiana Alexandrina świetnie sprawdzi się jako drzewko ozdobne posadzone w centralnym punkcie w ogrodzie, swoje zastosowanie znajdzie także w parkach i ogrodach miejskich. 

Magnolia pośrednia ‘Alexandrina’ - wymagania i uprawa

Odmiana Magnolii ‘Alexandrina’ to niewielkie drzewo lub duży krzew z koroną o zaokrąglonym pokroju. Swym wzrostem osiąga 4-8 m wysokości. Kwiaty pojawiają się na przełomie kwietnia i maja, równocześnie z pojawieniem się liści. Występują w kolorze purpurowo różowym u nasady, a u podstawy przybierają barwę białą. Liście Magnolii są duże, jasno zielone, a na okres jesienny zmieniają swą barwę na żółtą. 

Preferuje stanowisko:

  • nasłonecznione, osłonięte.

Rośnie w glebie:

  • przepuszczalnej, próchniczej, świeżej. 

Krzew jest łatwy w uprawie, jednak spóźnione przymrozki w okresie wiosennym mogą negatywnie wpłynąć na rozwinięte kwiaty. 

Gdzie sadzić Magnolię ‘Alexandria’?

Odmiana ‘Alexandria’ świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie oraz parku, na stanowisku nasłonecznionym i osłoniętym od wiatru. Równie pięknie będzie prezentować się w parku. 

 

F4F9-4239A
Komentarze (0)