Złotlin japoński, Kerria japonica Pleniflora C2 30-50
search
  • Złotlin japoński, Kerria japonica Pleniflora C2 30-50
  • Złotlin japoński, Kerria japonica Pleniflora C2 30-50

Złotlin japoński, Kerria japonica Pleniflora C2 30-50

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Złotlin japoński Pleniflora to kwitnący krzew ozdobny, od maja pojawiają się żółte kwiaty jak pompony. Krzew jest prosty w uprawie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Złotlin japoński Pleniflora - kwitnący krzew ozdobny

Złotlin japoński to kwitnący krzew ozdobny, zaliczany do rodziny różowatych. Krzew o walorach dekoracyjnych, nie sprawia problemów w uprawie.

Krzew o wyprostowanym pokroju, silnie rozgałęziony. Zielone gładkie pędy wczesną wiosna pokrywają się zielonymi, ząbkowanymi liśćmi, które na jesień nabierają złotych barw. Kolorowe pędy są dekoracją zimną.

Złotlin zachwyca pięknymi kwiatami, które pojawiają się na przełomie maja i czerwca oraz ponownie we wrześniu. Odmiana Pleniflora wyróżnia się pełnymi złoto-żółtymi kwiatami, które wyglądają jak pomponiki. - mogą mieć średnice nawet 3cm.

Złotlin japoński to krzew szybko rosnący, maksymalnie osiąga do 1,5m wysokości i 2m szerokości. Roczny przyrost ok 15cm. Zaliczany jest do krzewów długo kwitnących, ponieważ na jesień powtarza kwitnienie.

 

Złotlin japoński - wymagania

  • stanowisko słoneczne, lekko zacienione
  • przeciętna gleba ogrodowa

 

Złotlin jest krzewem nie mającym specjalnych wymagań.  Sprawdzi się na słonecznych lub lekko zacienionych miejscach. Poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej.

 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Złotlina japońskiego z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Oferowane sadzonki Złotlina japońskiego  obecnie przycięte i gotowe do sadzenia, zabieg ten zagęszcza roślinę aby w przyszłym sezonie pięknie kwitła. Ostatnie zdjęcie przedstawia roślinę końcem sierpnia.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Złotlin japoński - zastosowanie 

Krzew ten swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie. Przede wszystkim idealnie sprawdzi się w ogrodzie naturalistycznym, gdzie wszystkie rośliny rosną według własnych upodobań, a ingerencja człowieka ogranicza się do podlewania w okresie suszy. Złotlin japoński świetnie będzie wyglądał jako nasadzenie rabat, pod ogrodzeniem lub murkiem. Będzie stanowił idealnie tło dla mniejszych kwiatów i bylin ogrodowych.

59C2-231BF
19 Przedmioty
Komentarze (0)