Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja White Profusion C1,5
search
  • Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja White Profusion C1,5
  • Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja White Profusion C1,5
  • Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja White Profusion C1,5
  • Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja White Profusion C1,5

Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja White Profusion C1,5

21,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Budleja to długo kwitnące krzewy ozdobne, zachwycają dużymi kwiatostanami. White Profusion to odmiana o białych kwiatach, dorasta do 2-2,5m wysokości. Krzewy o małych wymaganiach, idealne na słoneczne stanowiska.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Budleja Dawida - Motyli krzew

Budleje Dawida są to wieloletnie, kwitnące krzewy ozdobne, które czarują wyglądem i zapachem. Ich popularność stale rośnie, ponieważ to rośliny do ogrodu łatwe w uprawie i wyjątkowo dekoracyjne.

Krzewy rozłożyste o lekko wygiętych pędach, pokryte długimi, lancetowatymi liśćmi w zielonym kolorze a od spodu z srebrzystym nalotem. Budleja Dawida są szybko rosnącym gatunkiem, w zależności od odmiany może osiągać od 1m do 3-4m wysokości.

Kwitnienie rozpoczynają w połowie lata i nieprzerwanie do pierwszych przymrozków pojawiają się nowe kwiatostany. Budleje to krzewy długo kwitnące, niezawodnie co roku na pędach jednorocznych. Zawiązują długie wiechy od 20 do nawet 40 cm, na końcach pędów. Wyróżniamy wiele odmian tych miododajnych krzewów.

 

Budleja Dawida White Delight - biała odmiana budlei

Przepiękna odmiana budlei o białych, pachnących kwiatach. Zawiązuje liczne stożkowate, miododajne kwiatostany na końcach pędów.  

Krzew o wzniesionym, luźnym pokroju i szybkim tempie wzrostu. Dorasta do 2-2,5m wysokości. 

Budleja Dawida - krzewy na słoneczne miejsce

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • przepuszczalne, wilgotne podłoże

Budleje są krzewem, które w uprawie nie stwarzają  większych problemów. Najlepiej czują się w pełnym słońcu, wówczas kwitną najpiękniej. Odpowiednia będzie żyzna, przeciętna gleba ogrodowa.

Budleja - pielęgnacja, cięcie

Budleje to krzewy proste w uprawie, nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak bardzo ważne jest regularne cięcie, dzięki temu zachowują zwarty pokrój a ich kwitnienie jest intensywniejsze.

Cięcie budlei przeprowadzamy wiosną, skracamy wszystkie pędy na wysokości 2-4 pary oczek. Ważne aby usunąć wszystkie cienkie, słabe części zeszłorocznych pędów, ponieważ budleja kwitnie na pędach tegorocznych.

W czasie kwitnienia warto na bieżąco usuwać przekwitłe kwiatostany, budleja będzie zawiązywać nowe kwiaty aż do przymrozków.

W celu poprawy kondycji krzewu warto również stosować nawóz wieloskładnikowy - odżywi to roślinę  i poprawia jej wygląd w czasie kwitnienia.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. W czasie sezonu rośliny są odpowiednio przycinane, jest to zabieg konieczny aby zagęścić roślinę i pobudzić do obfitego kwitnienia. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Z czym sadzić Budleje?

Krzewy budlei znajdą zastosowanie w wielu ogrodach, mogą  być sadzone pojedynczo jak i w grupie. Budleje bardzo dobrze wyglądają sadzone wspólnie z innymi krzewami np hortensje, pięciorniki, tawuły.

Wysokie odmiany budlei jak White Profusion będą stanowić dobre tło dla kwitnących bylin np jeżówki, werbena, rozchodniki, odętki.

 

823D-3584F
2 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)