Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja African Queen C1,5
search
  • Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja African Queen C1,5
  • Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja African Queen C1,5

Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja African Queen C1,5

21,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Budleja Dawida to wieloletnie, kwitnące krzewy, charakteryzują się  okazałymi kwiatostanami, które mogą osiągać nawet 40 cm długości. Odmiana African Queen to krzew o fioletowych kwiatach, które w miarę upływu czasu kwitnienia jaśnieją.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Budleja Dawida - Motyli krzew

Budleja Dawida jest wieloletnim, kwitnącym krzewem ozdobnym, który zachwyca wyglądem i zapachem. W ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność wśród ogrodników ze względu na bardzo efektowne kwitnienie i łatwość w uprawie.

Budleja to rozłożysty krzew o lekko wygiętych pędach, pokrytych długimi, lancetowatymi liśćmi w zielonym kolorze a od spodu z srebrzystym nalotem. Budleja Dawida jest to krzew szybko rosnący w zależności od odmiany może osiągać od 1m do 3-4m wysokości.

Kwitnienie rozpoczyna w połowie lata i nieprzerwanie do pierwszych przymrozków pojawiają się nowe kwiatostany. Budleja kwitnie niezawodnie co roku na pędach jednorocznych. Zawiązuje długie wiechy od 20 do nawet 40 cm, na końcach pędów. Kwiaty mogą być w odcieniach różu, fioletu, purpury z żółtym, pomarańczowym oczkiem. Wyróżniamy również budleje białą i żółtą. Kwiaty wydzielają bardzo przyjemną słodką woń, która wabi motyle.

 

Budleja Dawida African Queen - krzew ozdobny o fioletowych kwiatach

Krzew o rozłożystym pokroju, dorasta do 2-2,5m wysokości. Sztywne pędy pokryte szaro zielonymi liśćmi.

Wyjątkowa odmiana African Queen to krzew o stożkowatych kwiatostanach w ciemnych  odcieniach fioletu, które w miarę upływu czasu kwitnienia jaśnieją. Odmiana ta wyróżnia się okazałymi kwiatostanami, które mogą osiągać nawet 40 cm długości.

Pierwsze kwiaty ukazują się od lipca nieprzerwanie do późnej jesieni. African Queen jak pozostałe budleje jest rośliną miododajną.

Jakie wymagania ma Budleja Dawida?

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • przepuszczalne, wilgotne podłoże

Budleja jest krzewem, który w uprawie nie stwarza większych problemów. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu, wówczas kwitnie najpiękniej. Odpowiednia będzie żyzna, przeciętna gleba ogrodowa.

Jak pielęgnować Budleję, żeby pięknie kwitła?

Budleja Dawida jest krzewem prostym w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak bardzo ważne jest regularne cięcie, dzięki temu budleja zachowuje zwarty pokrój a jej kwitnienie jest intensywniejsze.

Cięcie budlei przeprowadzamy wiosną, skracamy wszystkie pędy na wysokości 2-4 pary oczek. Ważne aby usunąć wszystkie cienkie, słabe części zeszłorocznych pędów, ponieważ budleja kwitnie na pędach tegorocznych.

W czasie kwitnienia warto na bieżąco usuwać przekwitłe kwiatostany, budleja będzie zawiązywać nowe kwiaty aż do przymrozków.

W celu poprawy kondycji krzewu warto również stosować nawóz wieloskładnikowy - odżywi to roślinę  i poprawia jej wygląd w czasie kwitnienia.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. W czasie sezonu rośliny są odpowiednio przycinane, jest to zabieg konieczny aby zagęścić roślinę i pobudzić do obfitego kwitnienia. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Krzew liściasty ‘African Queen’ - zastosowanie  

Omżyn Dawida, podobnie jak wiele innych krzewów liściastych znajdzie zastosowanie w wielu ogrodach, urządzonych zarówno w stylu naturalistycznym, jak i nieco bardziej eleganckim.

Świetnie będzie prezentował się posadzony w centralnym punkcie ogrodu, dekorując przestrzeń pięknymi kwiatostanami. Idealnie sprawdzi się w kompozycji z innymi roślinami ogrodowymi.

Bardzo popularne jest sadzenie 3 odmian budlei jednym miejscu, da to efekt trójkolorowego krzewu. W takim zestawieniu warto zdecydować się na odmianę White Profusion o białych kwiatach.

Budleja to krzew długo kwitnący dlatego bardzo dobrze prezentuje się z trawami ozdobnymi które zaczynają kwitnąć w drugiej połowie lata, miskanty, rozplenice.

Krzew o fioletowych, miododajnych kwiatach uzupełni rabatę z jeżówek, rozchodników i innych bylin kwitnących.
E48C-353DF
8 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)