Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja Pink Delight C1,5
search
  • Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja Pink Delight C1,5
  • Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja Pink Delight C1,5
  • Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja Pink Delight C1,5

Buddleja davidii, Omżyn Dawida, Budleja Pink Delight C1,5

21,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Pink Delight to odmiana o wyprostowanym pokroju z przewieszającymi się pędami pod wpływem ciężaru kwiatostanów. Odmiana ta charakteryzuje się okazałymi kwiatostanami w odcieniach różu i jasnego fioletu.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Budleja Dawida - Motyli krzew

Budleja Dawida jest kwitnącym krzewem ozdobnym, który zachwyca swoim wyglądem i zapachem. W ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność wśród ogrodników ze względu na bardzo efektowne kwitnienie i łatwość w uprawie.

Budleja to rozłożysty krzew o lekko wygiętych pędach, pokrytych długimi, lancetowatymi liśćmi w zielonym kolorze a od spodu z srebrzystym nalotem. Budleja Dawida jest krzewem szybko rosnącym w zależności od odmiany może osiągać od 1m do 3-4m wysokości.

Kwitnienie rozpoczyna w połowie lata i nieprzerwanie do pierwszych przymrozków pojawiają się nowe kwiatostany. Budleja kwitnie niezawodnie co roku na pędach jednorocznych. Zawiązuje długie wiechy od 20 do nawet 40 cm, na końcach pędów. Kwiaty mogą być w odcieniach różu, fioletu, purpury z żółtym, pomarańczowym oczkiem. Wyróżniamy również budleje białą i żółtą. Kwiaty wydzielają bardzo przyjemną słodką woń, która wabi motyle.

Budleja Dawida Pink Delight - długo kwitnący krzew do ogrodu

Pink Delight to odmiana o wyprostowanym pokroju z przewieszającymi się pędami pod wpływem ciężaru kwiatostanów. Odmiana ta charakteryzuje się okazałymi kwiatostanami w odcieniach różu i jasnego fioletu.

Od lipca pojawiają miododajne kwiaty, które utrzymują się aż do pierwszych przymrozków. Krzew dorasta do 2m.

Jakie warunki potrzebuje Budleja Dawida?

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • przepuszczalne, wilgotne podłoże

Budleja jest krzewem, który w uprawie nie stwarza większych problemów. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu, wówczas kwitnie najpiękniej. Odpowiednia będzie żyzna, przeciętna gleba ogrodowa

Jak pielęgnować Budleję, żeby pięknie kwitła?

Budleja Dawida jest krzewem prostym w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak bardzo ważne jest regularne cięcie, dzięki temu budleja zachowa zwarty pokrój a jej kwitnienie będzie intensywniejsze.

Cięcie budlei przeprowadzamy wiosną, skracamy wszystkie pędy na wysokości 2-4 pary oczek. Ważne aby usunąć wszystkie cienkie, słabe części zeszłorocznych pędów, ponieważ budleja kwitnie na pędach tegorocznych.

W czasie kwitnienia warto na bieżąco usuwać przekwitłe kwiatostany, budleja będzie zawiązywać nowe kwiaty aż do przymrozków.

W celu poprawy kondycji krzewu warto również stosować nawóz wieloskładnikowy - odżywi to roślinę  i poprawia jej wygląd w czasie kwitnienia.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. W czasie sezonu rośliny są odpowiednio przycinane, jest to zabieg konieczny aby zagęścić roślinę i pobudzić do obfitego kwitnienia. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Krzewy kwitnące do ogrodu - kompozycje

Omżyn Dawida, podobnie jak wiele innych krzewów liściastych znajdzie zastosowanie w ogrodach, urządzonych zarówno w stylu naturalistycznym jaki nowoczesnym Budleja ze względu na swoje powodzenie bardzo dobrze sprawdzi się w założeniach japońskiego ogrodu.

Budleje warto posadzi w centralnym miejscu, dekorując przestrzeń pięknymi kwiatostanami. Idealnie sprawdzi się w kompozycji z innymi roślinami ogrodowymi.

Odmiana Pink Delight w połączeniu White Profusion i African Queen stworzy trójkolorową odmianę. Wystarczy te trzy odmiany posadzić w jednym miejscu, są one o podobnym tempie wzrostu więc stworzą spójny krzew.


E48C-353DF_20220117110229
4 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)