Przetacznik kłosowy, Veronica spicata Royal Candle FIOLET C2
search
  • Przetacznik kłosowy, Veronica spicata Royal Candle FIOLET C2
  • Przetacznik kłosowy, Veronica spicata Royal Candle FIOLET C2

Przetacznik kłosowy, Veronica spicata Royal Candle FIOLET C2

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Przetacznik kłosowy to wieloletnia bylina o oryginalnym i długim kwitnieniu. Odmiana Royal Candle zachwyca długimi, fioletowymi i bardzo miododajnymi kwiatostanami. Dorasta do 30cm wysokości. Roślina mało wymagająca i mrozoodporna.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Przetacznik kłosowy Royal Candle - kwitnie całe lato

Przetacznik kłosowy to roślina ozdobna, chętnie wybierana do ogrodów ze względu na małe wymagania i oryginalne kwiaty. Przetacznik tworzy niewysokie kępy, spośród których wyrastają kwiatostany osadzone na wyższych łodygach.

Wieloletnia bylina o lancetowatych, zielonych liściach z delikatnymi włoskami. Przetacznik kłosowy zaliczany jest do długo kwitnących bylin, kwiaty utrzymują się całe lato. W czasie kwitnienia przetacznik wygląda oszałamiająco, wytwarza długie kwiatostany, zwężające się ku górze. Odmiana Royal Candle wyróżnia się fioletowymi kwiatami, osiąga do 30cm wysokość a rozrasta się na podobna szerokość. 

Przetacznik kłosowy to roślina, którą warto posadzić w ogrodzie, jej  fioletowo-niebieskie kwiaty fantastycznie kontrastują z zielono-szarymi liści a do tego to roślina silnie miododajna

Przetacznik kłosowy - bezproblemowa roślina kwitnąca

  • słoneczne stanowisko 
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • przepuszczalne podłoże

Dlaczego warto posadzić przetacznik kłosowy w ogrodzie? Ponieważ to roślina o dekoracyjnych kwiatach i małych wymaganiach. Najlepiej się czuje w ciepłych słonecznych miejscach, to świetna propozycja na południowe strony ogrodu. Przetacznik nie jest wymagający co do gleby, poradzi sobie nawet w mało żyznych, piaszczystych ziemiach.

Przy wyborze stanowiska dla przetacznika kłosowego, unikajmy ziem mokrych, ciężkich ponieważ nie lubi zastoju wody. Przetacznik jak najbardziej może być sadzony w doniczkach, wówczas pamiętajmy o mocnym drenowaniu podłoża. Przetacznik kłosowy bardzo dobrze przerwą letnią suszę, nie wymaga regularnego podlewania. Jednak nie dotyczy to roślin świeżo posadzonych, młode sadzonki potrzebują wilgoci aby się ukorzenić. 

Przetacznik kłosowy - mrozoodporna bylina

Jeśli szukasz rośliny wieloletniej, która będzie kwitła niezawodnie co roku to przetacznik kłosowy jest dla Ciebie. Nie musisz się martwić o jego zimowanie, bylina w pełni mrozzoodporna, nie wymaga okrycia. 

Przetacznik kłosowy - sprzedaż wysyłkowa 

Ogrodowa Galeria jest miejscem gdzie znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin do ogrodu. Wybieramy dla Was zdrowe, dobrze ukorzenione sadzonki, które są gwarancją  przyjęcia do gruntu.  

Przetacznik kłosowy, sprzedajemy w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5, rośliny wysyłamy od poniedziałku do czwartku. Zapewniamy szybką i bezpieczną realizację zamówień.  

Przetacznik kłosowy Royal Candle - zastosowanie w ogrodzie 

Przetacznik o fioletowych kwiatach to świetna propozycja na skalniak czy na słoneczne miejsca w ogrodzie. Może być również dekoracją słonecznych balkonów czy tarasów, dobrze rośnie w doniczkach

Niski, zwarty pokrój przetacznika bardzo dobrze sprawdzi się przy odsadzeniu brzegów rabat, śnieżek, może służyć do oddzielania sekcji w ogrodzie. Przetacznik kłosowy to roślina, która ciekawie wygląda sadzona w większych grupach, jego bujne kwitnienie stworzy niebiesko-zielony dywan

Jeśli chcemy stworzyć słoneczną rabatę pełną koloru to sprawdzi się tu połączenie innych gatunków roślin z przetacznikiem, Wybierajmy roślin o podobnych wymaganiach, obok przetacznika możemy posadzić szałwięmacierzanki, czy światłolubne gatunki traw ozdobnych Ostnica Pony Tailskostrzewa sina.

3988-602DA_20220118194228
9 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)