Kostrzewa sina, Festuca glauca C1
search
  • Kostrzewa sina, Festuca glauca C1

Kostrzewa sina, Festuca glauca C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Kostrzewa sina to trawa o zwartym pokroju i zimozielonych liściach, dzięki czemu tworzy formę dekoracji przez cały rok - również zimą. Trawa jest łatwa w uprawie. Swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach. Świetnie wygląda posadzona pojedynczo - w kępie lub w grupie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kostrzewa sina srebrzysta niska trawa o bardzo małych wymaganiach

Kostrzewa sina to trawa o zwartym pokroju i zimozielonych liściach, dzięki czemu tworzy formę dekoracji przez cały rok - również zimą. Trawa jest łatwa w uprawie. Swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach. Świetnie wygląda posadzona pojedynczo - w kępie lub w grupie. 

Trawa o zimozielonych liściach w niebiesko zielonym kolorze. Swym wzrostem osiąga ok. 15-20 cm wysokości, jednak podczas kwitnienia może osiągnąć nawet 50 cm wysokości. Posiada zwarty pokrój o prostych liściach.

 

Jak uprawiać Kostrzewę siną ?

Kostrzewa sina jest niezwykle łatwą w uprawie niską trawą ozdobną. Potrafi rosnąć w bardzo suchym i piaszczystym stanowisku. Najlepiej czuje się w słonecznym i bardzo suchym miejscu. Nie potrzebuje żyznej ziemi ani zbytniej wilgotności. Jest trawą łatwą w uprawie i nie wymagającą. Naturalnym stanowiskiem kostrzewy sinej są piaszczyste nieurodzaje na obrzeżach lasów sosnowych i brzeziny.

Preferuje stanowisko:

  • Nasłonecznione, lubi miejsca ekstremalnie gorące i suche

Rośnie w glebie:

  • Przepuszczalnej, suchej, z domieszką piasku. 

 

Kiedy i jak obcinać kostrzewę siną ?

Kostrzewę siną delikatnie obcina się o około 10 cm w czerwcu; skraca się jedynie liście a suche wyczesuje się. Przekwitłe kwiatostany należy usuwać i wyczesywać całą kępe z suchych liści. Po zimie można skrócić podeschnięte listki o pare cm aby trawa dobrze ruszyła.

Kostrzewa sina - co ile sadzić 

Kostrzewa niska sina trawa do ogrodu najlepiej wygląda posadzona w grupie kilkanaście sztuk razem lub w pasach po kilka sztuk na szerokość -  stworzy wyjątkową kompozycję.

 

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Prosa z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Kostrzewa sina gdzie sadzić i z czym łączyć ?

Niewielka trawa o zimozielonych liściach znajdzie swoje zastosowanie w wielu miejscach w ogrodzie. Przede wszystkim idealnie sprawdzi się w ogrodzie naturalistycznym, na skalniaku, na suchych i piaszczystych rabatach.

514C-91643
3 Przedmioty
Komentarze (0)