Dereń biały, Cornus alba Elegantissima C2
search
  • Dereń biały, Cornus alba Elegantissima C2
  • Dereń biały, Cornus alba Elegantissima C2
  • Dereń biały, Cornus alba Elegantissima C2

Dereń biały, Cornus alba Elegantissima C2

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Elegantissima to jedna z najpopularniejszych odmian derenia białego, wyróżnia się gęstym, dwubarwnym ulistnieniem. Krzew wiosną pokrywa się zielonymi liśćmi z szerokim, nieregularnym kremowo-białym marginesem. Zimą krzew zdobią czerwone pędy.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Dereń - dekoracyjny i wytrzymały krzew liściasty do ogrodu

Dereń biały Cornus alba to wieloletni krzew liściasty, bardzo często spotykany w ogrodach i przestrzeni miejskiej. Naturalnie występuje we wschodniej Europie i umiarkowanej części Azji. Derenie to krzewy, które cieszą się popularnością, ponieważ są łatwe w uprawie a przy tym są dekoracyjne cały rok. Na rynku dostępnych jest wiele odmian, zróżnicowanych pod względem wyglądu liści czy wielkości krzewu.

Dereń Elegantissima - krzew o dwubarwnych liściach

Elegantissima to jedna z najpopularniejszych odmian derenia białego, wyróżnia się gęstym, dwubarwnym ulistnieniem. Krzew wiosną pokrywa się zielonymi liśćmi z szerokim, nieregularnym kremowo-białym marginesem. Późną jesienią liście nabierają różowych odcieni i opadają, ukazując błyszczące, piękne, czerwone pędy krzewu będące ozdobą zimą.

Dereń Elegantissima to wysoki, rozłożysty, symetryczny krzew o dość szybkim tempie wzrostu. Dorasta do 3m wysokości i rozrasta się na podobną szerokość. Dereń biały to krzew ozdobny nie tylko  z liści, w maju pojawiają się białe kwiaty, które są miododajne i wabią pożyteczne owady do ogrodu. Krzewy zawiązują białe, kuliste owoce, które są dodatkową dekoracją i przysmakiem dla ptaków. 

Dereń biały - wymagania krzewu

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa

Dereń biały to krzew o bardzo małych wymaganiach. Będzie rósł zarówno w miejscach słonecznych jaki i w półcieniu. Do prawidłowego wzrostu wystarczy mu przeciętna gleba ogrodowa. 

Derenie dobrze adaptują się do trudnych warunków. Derenie to krzewy w pełni mrozoodporne, poradzą sobie również z okresową suszą.

Dereń - pielęgnacja

Dereń to krzew, który w zasadzie nie potrzebuje zabiegów pielęgnacyjnych, jednak kilka ruchów sekatorem będzie dla niego korzystne. Przycięcie krzewu zagęści rośłinę i spowoduje wypuszczenie nowych czerwonych pędów. 

Cięcie przeprowadzamy na przedwiośniu, pędy skracamy na wysokości 2-3 pąka, jeśli chcemy zachować wyższy krzew to tniemy nad 5-6 oczkiem. 

Dodatkowo usuwamy wszystkie uszkodzone, chore, słabe pędy krzewu.

Jaki rośliny wysyłamy?

Sadzonki derenia z naszej szkółki Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki

W czasie sezonu odpowiednio przycinamy krzewy, jest to konieczne dla ich prawidłowego wzrostu. 

Nasze paczki pakujemy zawsze staranie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji, najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie i z czym sadzić derenia?

Dereń biały to krzew o szerokim zastosowaniu, może być sadzony w przydomowych ogrodach jak i w przestrzeni miejskiej. Jest odporny na zniszczenie środowiska, dlatego bardzo często wykorzystywany jest do nasadzeń w zieleni miejskiej, np. na osiedlach, w parka, wzdłuż dróg.

Derenie to odpowiednie krzewy na żywopłot, bardzo dobrze reagują na cięcie. Szybko się rozrastają a ich czerwone pędy wyglądają atrakcyjnie również zimą. 

Jeśli chcemy posadzić derenia Elegantissima pośród innych krzewów ozdobnych, warto wybrać rośliny o kontrastowych barwach liści np. pęcherznica Litlle Devil, perukowiec Royal Purple. Przy kolorowych liściach derenia dobrze będą wyglądać czerwone odmiany berberysa Admiration, Bagatelle, Atropurpurea Nana czy kolumnowy Orange Tower.

638E-82465
10 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)