Dereń biały, Cornus alba Sibrica Variegata C2
search
  • Dereń biały, Cornus alba Sibrica Variegata C2

Dereń biały, Cornus alba Sibrica Variegata C2

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Dereń biały Sibirica Variegata to krzew liściasty o rozłożystym pokroju, dorasta do 2,5-3m wysokości i podobnej szerokości. Odmiana o zielonych liściach z białym marginesem. Krzew w pełni mrozoodporny i mało wymagający w uprawie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Dereń - dekoracyjny i wytrzymały krzew liściasty

Dereń biały Cornus alba, krzew liściasty, który naturalnie porasta lasy, zarośla Azji i wschodniej część Europy. Wieloletni krzew ozdobny o niezwykle wysokiej wytrzymałość na trudne warunki. Bardzo często wybierany do naszych ogrodów ze względu na minimalne wymagania w uprawie. Do grupy derenia białego zaliczamy wiele odmian o dekoracyjnych liściach i pędach. 

Dereń Sibirica Variegata - krzew liściasty do ogrodu

Dereń biały Sibirica Variegata to odmiana krzewu liściastego o rozłożystym pokroju, dorasta do 2,5-3m wysokości i podobnej szerokości. Sibirica Variegata to najszybciej rosnąca odmiana derenia białego, roczny przyrost to 20cm. 

Derenie białe to krzewy ozdobne zarówno z liści jaki i pędów. Odmiana Sibirica Variegata posiada zielone jajowate, lekko pomarszczone liście z białą obwódką. Margines liści jest znacznie węższy niż w przypadku derenia Elegantissima. Jesienią liście robią się różowe, i są tłem dla białych owoców derenia.  

Minio, że liście są sezonowe to dereń jest krzewem ozdobnym cały rok.  Zimą zdobią go czerwone, bordowe pędy o lekko woskowym połysku. 

Dereń biały to cenna roślina w ogrodnictwie, w maju wytwarza miododajne kwiaty, i przyciąga pożyteczne owady.

Dereń - wymagania i uprawa

  • stanowiska słoneczne, półcieniste 
  • przeciętna gleba ogrodowa

Derenie to krzewy które nie sprawią problemu nawet początkującym ogrodnikom. Są to krzewy wytrzymałe, w pełni mrozoodporne w naszym klimacie.

Poradzą sobie w każdej glebie od piaszczystej, po gliniastą. Są tolerancyjne co do wilgotności podłoża, wytrzymają okresową suszę oraz mogą być sadzone na terenach wilgotnych. Dobrze się czuje w słońcu jaki i półcieniu.

Jak pielęgnować derenia?

Dereń jest rośliną o małych potrzebach pielęgnacyjnych, pozostawiony sam sobie bardzo dobrze rośnie. Jednak dla uzyskania gęstego, zawartego pokroju warto regularnie przycinać krzew. 

Młode pędy derenia zachowują czerwona barwę, dlatego aby cieszyć się ich kolorem, należy przycinać krzew. Zabieg wykonujemy na przełomie lutego i marca, wybieramy ciepły, słoneczny dzień. Pędy zazwyczaj tniemy na wysokości 2-3 pąka, jeśli chcemy zachować wyższy krzew to cięcie przeprowadzamy wyżej.

Usuwamy wszystkie uszkodzone, chore, słabe gałęzie i zasilamy krzew nawozem wieloskładnikowym.

Dereń biały - nasze sadzonki

Wysyłkę prowadzimy ze szkółki z Podkarpacia z wieloletnim doświadczeniem w produkcji roślin do ogrodu.  Oferowane przez nas sadzonki derenia wysyłamy w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione rośliny. W ciągu sezonu przycinamy krzewy, jest to zabieg konieczny dla ich prawidłowego wzrostu.

Dereń biały Sibirica Variegata - krzew do ogrodu i nie tylko

Dereń biały jest niezwykle uniwersalnym krzewem. W świetny sposób wypełni nawet najbardziej problematyczną rabatę. Poradzi sobie w zacienionych, wilgotnych miejscach, gdzie inne krzewy nie miałyby możliwości przetrwania.

To krzew odporny na przycinanie, można formować jako żywopłot. W doskonały sposób zapewni odrobinę prywatności oraz będzie stanowił tło dla pozostałych roślin w ogrodzie. 

Derenie białe bardzo często są wykorzystywane w nasadzeniach miejskich, ponieważ to krzewy odporne na zanieczyszczenia środowiska. Bardzo dobrze radzą sobie w zurbanizowanych miastach, sadzone w parkach, na osiedlach czy wzdłuż autostrad.


945E-6803B
9 Przedmioty
Komentarze (0)