Krzewuszka cudowna, Weigela florida Nana Variegata C2
search
  • Krzewuszka cudowna, Weigela florida Nana Variegata C2
  • Krzewuszka cudowna, Weigela florida Nana Variegata C2
  • Krzewuszka cudowna, Weigela florida Nana Variegata C2

Krzewuszka cudowna, Weigela florida Nana Variegata C2

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Charakteryzuje się dwukolorowymi liśćmi oraz przepięknie wyglądającymi kwiatami w kolorze jasno różowym i białym. Sprawdzi się zarówno jako solitera, jak i posadzona z innymi roślinami w ogrodzie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Krzewuszka cudowna - krzew długo kwitnący

Krzewuszka cudowna to wieloletni krzew, cieszący się dużą popularnością wśród ogrodników. Nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych a pięknie zdobi ogród przez długi czas. Krzewuszka pochodzi z terenów Dalekiego Wschodu, naturalnie rośnie w Chinach, Japonii, czy na Półwyspie Koreańskim. Stworzono wiele odmian o przepięknych kwiatach ale również o ciekawym ulistnieniu

Krzewuszka ma wyprostowany i lekko rozłożysty pokrój może osiągnąć 2-3 m wysokości. Jednak występują też niższe odmiany, idealne do mniejszych ogrodów. Pędy krzewuszki są delikatnie łukowato wygięte, Na wiosnę pokrywają się barwnymi liśćmi, ich wygląd różni się w zależności od odmiany. Krzew od maja obficie kwitnie, kolor podłużnych dzwoneczków może być biały, różowy, czerwony, zależy jaką mamy odmianę. Często powtarza kwitnienie na jesień. 

 

Krzewuszka cudowna ‘Nana Variegata’ - krzew o dwukolorowych liściach

‘Nana Variegata’ to krzew szeroko rozłożysty. Swym wzrostem osiąga do 1 m wysokości. Sezonowe liście w odcieniach zielonego z żółto białymi brzegami. Przepięknie wyróżniają się w kompozycji z innymi roślinami o ciemnozielonych liściach. Bladoróżowe kwiaty krzewuszki o dzwonkowatym kształcie pojawiają się na przełomie maja i czerwca. Krzewuszka jest krzewem łatwym w uprawie i sprawdzi się w wielu ogrodach. 

 

Krzewuszka cudowna - uprawa

  •  stanowisko słoneczne, półcieniste
  • gleba przeciętna ogrodowa,
  • podłoże od kwaśnego po słabo zasadowe 
  • umiarkowane podlewanie

Krzewuszka jest bardzo prostym i tolerancyjnym krzewem w uprawie. Stanowisko może być słoneczne, wtedy będzie bujnie kwitnąć, w lekko zacienionym miejscu również sobie poradzi. Wymagania glebowe nie są wygórowane, przeciętnie żyzna gleba będzie odpowiednia. Najlepiej aby podłoże było przepuszczalne i średnio wilgotne. 

 

Krzewuszka - podlewanie

Świeżo posadzone sadzonki potrzebują regularnego podlewania aby móc w pełni się ukorzenić. Ważne w czasie wzrostu i kwitnienia krzewu utrzymywać stałą wilgoć podłoża. Egzemplarze posadzone w pełnym słońcu lub w pojemnikach mogą potrzebować więcej wody. 

 

Krzewuszka - nawożenie 

Krzewuszka jest krzewem kwitnącym dlatego jej nawożenie jest istotnym elementem pielęgnacji. Do nawożenia najlepiej stosować wieloskładnikowe mieszanki lub kompost. 

 

Krzewuszka - zimowanie

Krzewuszki są zaliczane do roślin mrozoodpornych. Jednak wietrzne bezśnieżne zimy mogą uszkodzić młode pędy. Dlatego warto wybrać miejsca osłonięte od wiatru. Dużą zaletą krzewuszek jest ich szybka regeneracja po przemarznięciu - wystarczy przyciąć dany pęd a krzew odpuści od nowa.

Młode krzewy warto okryć w bezśnieżne zimy.

 

Krzewuszka - cięcie

Krzewuszki dobrze znoszą przycinanie. Jednak cięcie przeprowadzamy umiarkowanie po przekwitnięciu, skracamy o 1/3 długości pędu. Pamiętaj, że Krzewuszka kwitnie na pędach zeszłorocznych. 

Na wiosnę usuwamy tylko pędy przemarznięte, chore czy uschnięte.  

 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Krzewuszki z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

‘Nana Variegata’ krzewuszka cudowna - zastosowanie 

Krzewuszka swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie. W doskonały sposób wypełni każdą rabatę. Przepięknie będzie prezentować się w kompozycji z innymi krzewami lub roślinami ozdobnymi. Świetnie sprawdzi się także w kontrastowych zestawieniach kolorystycznych.

 

Co posadzić obok krzewuszki?

Dobrym towarzystwem obok krzewuszki będą krzewy liściaste np. berberys, jaśminowiec, perukowiec, pięciornik.

Krzewuszki stworzą ciekawe aranżacje sadzone wspólnie z różanecznikami, azaliami japońskimi, pierisami.

6509-45151
43 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)