• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Pieris japoński Pieris japonica Różowe kwiaty, czerwone przyrosty C2
search
  • Pieris japoński Pieris japonica Różowe kwiaty, czerwone przyrosty C2
  • Pieris japoński Pieris japonica Różowe kwiaty, czerwone przyrosty C2
  • Pieris japoński Pieris japonica Różowe kwiaty, czerwone przyrosty C2
  • Pieris japoński Pieris japonica Różowe kwiaty, czerwone przyrosty C2
  • Pieris japoński Pieris japonica Różowe kwiaty, czerwone przyrosty C2

Pieris japoński Pieris japonica Różowe kwiaty, czerwone przyrosty C2

35,90 zł
Brutto

Nowa, oryginalna odmiana pierisa o przykuwających wzrok kwiatach i wyrazistych przyrostach. Pieris ten charakteryzuje się różowo-burgundowymi kwiatostanami i czerwonymi młodymi przyrostami. Niezwykle dekoracyjny zimozielony, wieloletni krzew ozdobny.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Pieris japoński - zimozielony krzew kwitnący do ogrodu

Pieris japoński to wieloletni, liściasty krzew ozdobny. Zaliczany jest do roślin wrzosowatych, pierwotnie pochodzi z terenów Azji. 

Pierisy są bardzo cenione w ogrodnictwie za niezwykłe walory dekoracyjne. Ich zimozielone, wielobarwne liście zdobią ogród cały rok. Szczególnie atrakcyjne są ich młode przyrosty, 

Dodatkowo na wiosnę Pierisy zakwitają w dzwonkowate grona w kolorze zależnym od odmiany. 

Wyróżniamy wiele odmian Pierisów, różnią się od siebie wielkością i kolorem skórzastych liści i kwiatów. Pierisy świetnie komponują się w innymi roślinami wrzosowatymi, urozmaicą rabaty czy kompozycje pojemnikowe. Ich uprawa nie jest zbyt skomplikowana, wystarczy pamiętać o kilku zasadach a posiadanie pięknych krzewów będzie bezproblemowe. 

Pieris japoński - kwitnący krzew o czerwonych kwiatach - nowość

Przepiękna, nowa odmiana pierisa o przykuwających wzrok kwiatach i wyrazistych przyrostach. Krzew o lancetowatych, błyszczących liściach z czerwonymi młodymi przyrostami, które pięknie kontrastują z ciemnozielonymi liśćmi.

Pieris ten charakteryzuje się bardzo obfitym kwitnieniem, od kwietnia do maja tworzy grona kielichowatych różowo-burgundowych kwiatów... Długie kwiatostany mogą mieć nawet 15 cm długości, są bardzo liczne i rozgałęzione.

Krzew dorasta do 0,6m szerokości i 1m wysokości, odmiana bardzo efektowna, wzbudza zainteresowanie dzięki niecodziennym burgundowym kwiatom i zimozielonym liściom

Pieris japoński zimozielony krzew - wymagania

  • stanowisko lekko nasłonecznione, półcieniste
  • gleba przepuszczalna, próchnicza 
  • podłoże kwaśne 4-5pH
  • regularne podlewanie

Pierisy japońskie mogą być sadzone zarówno w słońcu jak i cieniu. Jednak bezpośrednie słońce może powodować nadmierne wysuszenie zimozielonych liści w czasie zimy. Dlatego zaleca się miejsce o rozproszonym świetle.  Pierisy jak i pozostałe rośliny wrzosowate muszą mieć zapewnioną glebę o kwaśnym odczynie. Ważne aby podłoże było wilgotne ale dobrze przepuszczalne.

Pieris japoński - podlewanie 

Regularne podlewanie jest szczególne ważne przy świeżo posadzonych krzewach, aby mogły się dobrze ukorzenić. W okresie wegetacji ważne jest utrzymanie stałej wilgoci podłoża, dlatego zaleca się ściółkowanie podłoża wokół pierisów. Odpowiednia będzie kora sosnowa, która zapobiegnie nadmiernemu parowaniu wody ale również dodatkowo zakwasza ziemię.

Pieris japoński - nawożenie 

Do nawożenia Pierisów stosujemy nawozy do roślin kwaśnolubnych, rhododendronów. Nawóz stosujemy dwa, trzy razy w sezonie. Możemy wybrać nawóz długodziałający wówczas wykonujemy jednokrotne zasilenie w sezonie. Przy stosowaniu pojedynczych dawek nawozu ważne jest aby ostatnie nawożenie było wykonane nie później niż połowa sierpnia aby nie zakłócić procesu drewnienia. pędów. 

Pieris japoński - przycinanie

Pierisy nie wymagają regularnego cięcia. Usuwa się tylko przekwitłe kwiatostany aby przedłużyć kwitnienie i zachować estetyczny wygląd rośliny. Pozbycie się więdnących kwiatów zapobiega traceniu energii krzewu na zawiązywanie nasion.

Pieris japoński - zimowanie 

Pierisy japońskie to zimozielone krzewy dlatego ważne aby zatroszczyć się o nie przed zimą. Rośliny zimozielone zimą nie zamierają a jedynie ograniczają swój wzrost, dlatego ważne aby również wtedy miały wilgoć podłoża. Jeśli mamy suchą jesień warto podleć pierisy i wyściółkować podłoże, zabezpieczymy roślinę przed parowaniem wody i przed przemarznięciem. 

Dobrze jest sadzić pierisy wokół innych roślin zimozielonych, wzajemnie tworzą korzystny klimat do przetrwania zimy oraz dadzą cień czym chronią się przed suszą fizjologiczną, nadmierny wiatrem i mrozem.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Pierisów japońskich z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Pieris japoński - zastosowanie

Pieris świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie. Doskonale komponuje się z bylinami i kwiatami ogrodowymi, przepięknie prezentuje się na wrzosowiskach. Jest krzewem zimozielonym, dlatego będzie pełnił funkcję dekoracji również zimą.

Pierisy bardzo dobrze prezentują się sadzone wspólnie z innymi odmianami pierisów, różaneczników i kiścieni.

Kompozycje z pierisów możemy uzupełnić trawami ozdobnymi, które dobrze czują się w cieniu np. turzyce, kosmatka, liriope Big Blue. 

Jeśli szukacie Państwo roślin do  uprawy w doniczkach to pierisy nadają się idealnie, ponieważ krzewy te rosną powolii zachowują zwarty pokrój.

 

A118-8047B

Zobacz także

Komentarze (0)