• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Kosmatka owłosiona, Luzula pilosa Igel C2
search
  • Kosmatka owłosiona, Luzula pilosa Igel C2
  • Kosmatka owłosiona, Luzula pilosa Igel C2
  • Kosmatka owłosiona, Luzula pilosa Igel C2

Kosmatka owłosiona, Luzula pilosa Igel C2

17,90 zł
Brutto

Igel jest bardzo urokliwą, zimozieloną odmianą. Jak sama nazwa wskazuje ma wełniście owłosione, ostro zakończone liście, które tworzą, gęste półkoliste kępy. Intensywnie ciemnozielone poduchy dorastają do 10-20 cm wysokości i nie co większej szerokości.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kosmatka owłosiona Igel kulista trawa ozdobna

Kosmatka Igel to wieloletnia trawa ozdobna zaliczana jest do rodziny sitowatych. Niska odmiana, wciąż jest nowością w ogrodnictwie.

Igel jest bardzo urokliwą, zimozieloną odmianą. Jak sama nazwa wskazuje ma wełniście owłosione, ostro zakończone liście, które tworzą, gęste półkoliste kępy. Intensywnie ciemnozielone poduchy dorastają do 10-20 cm wysokości i nie co większej szerokości.

Największą ozdobą Kosmatki Igel są jej wzniesione, lekko przewieszające się liście, które mają rude końcówki. Przy chłodniejszych porach roku ich przebarwienie jest mocniejsze. Głównym atutem Kosmatki jest jej utrzymanie koloru przez cały rok w Twoim ogrodzie. 

Dodatkowo odmiana Igel od kwietnia do czerwca jest zdobiona przez żółto-brązowe kwiaty, które przechodzą w kolor beżowy. 

Kosmatka owłosiona Igel nie jest rośliną bardzo wymagającą w uprawie, jest tolerancyjna do warunków. Warto tą odmianę mieć w ogrodzie i cieszyć się kulisą kolorową kopułą przez cały rok.

 Kosmatka owłosiona Luzula pilosa Igel jakie ma wymagania i jak ją uprawiać

  • lubi miejsca całkowicie zacienione i wilgotne,

  • przy większej wilgoci stanowiska słoneczne

  • gleba żyzna, umiarkowanie wilgotna, przepuszczalna 

Kosmatka nie należy do roślin wymagających najlepsze będzie dla niej stanowisko lekko lub całkowicie zacienione. Poradzi sobie również w miejscu słonecznym, wówczas należy zapewnić jej wilgotne podłoże. Odpowiednia dla Kosmatki będzie umiarkowanie żyzna gleba.

Kosmatka owłosiona Igel - wytrzymałość 

Kosmatka należy do roślin wieloletnich, które bardzo dobrze zimują w naszym klimacie. Dodatkowo Kosmatka jest trawą odporną na zanieczyszczenia środowiska, choroby jak i szkodniki.

 Kosmatka owłosiona Igel - jak sadzić ?

Kosmatka nie jest rośliną ekspansywną oraz nie rozrasta się za pomocą podziemnych rozłogów. Jej tempo wzrostu jest dość wolne. Zazwyczaj zaleca się sadzenie 5-9 sztuk trawy na 1 mkw w zależności jaki chcemy efekt uzyskać

 Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Wydmuchrzycy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłka na całą Polskę z podkarpacia już w 24h.

 Kosmatka owłosiona - zastosowanie

Kosmatka owłosiona Igel jest urokliwą trawą o szerokim zastosowaniu w ogrodnictwie. Można ją wykorzystać w wielu aranżacjach ogrodu. 

Kosmatka bardzo dobrze znosi stanowiska o ograniczonym dostępie słońca więc będzie idealna do sadzenia pod koronami drzew i krzewów. Sprawdzi się jako uzupełnienie cienistych rabat

Igel to kompaktowa odmiana trawy, którą możesz wykorzystać na obwódki rabat czy sadzić wzdłuż chodników. Jej wybarwienie latem jak i zimą będzie pięknie kontrastować z żwirkami. 

Korzystnie wygląda sadzona  po kilka sztuk obok siebie, stworzy puchaty dywan, może też pełnić funkcję rośliny okrywowej.

 Kosmatka owłosiona Igel - kompozycje

Stwórz wiele aranżacji z Kosmatką Igel wykorzystując inne trawy ozdobne. Trawa pięknie wypełni przestrzeń między bylinami np. funkie, języczka, karmnik.

103F-332A6
Komentarze (0)