Funkia, Hosta TWILIGHT C2
search
  • Funkia, Hosta TWILIGHT C2
  • Funkia, Hosta TWILIGHT C2

Funkia, Hosta TWILIGHT C2

15,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Funkia Twilight to bylina o niezwykle efektownych liściach. Posiada bardzo charakterystyczne, sercowate liście z nieregularnym, początkowo zielono-żółtym marginesem, który z czasem robi się kremowo-biały.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Funkia - ozdobne liście do cienia

Funkia, bardzo często używana jest jej łacińska nazwa Hosta, to wieloletnia bylina o dekoracyjnych liściach. Pierwotnie pochodzi ze wschodnich rejonów Chin i Japonii, w naszym rejonie zdobyła bardzo dużą popularność ze względu na okazałe kępy ciekawie wybarwionych liści.

Wyróżniamy bardzo wiele odmian tych długowiecznych bylin, różnią się od siebie kolorem, kształtem liści. Mogą tworzyć rozległe kępy jak również znajdziemy odmiany o kompaktowych rozmiarach. Jeśli chodzi o kolor ulistnienia to wachlarz jest bardzo szeroki, posiadamy odmiany jednokolorowe od zielonych po niebieskie a nawet białe lub wielobarwne z kolorowymi wstawkami, marginesami. Wybór jest naprawdę duży bez problemu można znaleźć odmianę idealną do swojego ogrodu.

Funkie to nie tylko byliny, które  zachwycają oryginalnymi liśćmi, to również rośliny kwitnące i to mimo rośnięcia w cieniu. W zależności od odmiany funkie kwitną od lata do jesieni. Ich kwiaty są bardzo okazałe, ponieważ wznoszą się wysoko na pędach ponad gęstą kępę liści. Dzwonkowate kwiaty występują w lawendowych kolorach, są odmiany o pachnących kwiatach.

Funkie zaliczamy do roślin cieniolubnych, świetnie sprawdzi się w ciemniejszych miejscach w ogrodzie. Są odmiany, które lepiej się czują w jaśniejszych miejscach. Uprawa Hosty w naszym klimacie nie jest trudna, jest to bylina bardzo dobrze zimująca. 

Dzięki temu, że funkia bardzo dobrze znosi cień, możemy ją wykorzystać do obsadzenia zacienionych zakątków ogrodu, gdzie inne rośli by sobie nie poradziły.

 

Funkia Twilight - dwukolorowa odmiana

Funkia Twilight to bylina o niezwykle efektownych liściach. Tworzy imponujące kępy do 70cm średnicy i 40cm wysokości. Posiada bardzo charakterystyczne, sercowate liście o średniej wielkości. Każdy z nich ma widoczny nieregularny, początkowo zielono-żółty margines, który z czasem robi się kremowo-biały. Całość pięknie komponuje się z ciemno zielonym środkiem.

Od lipca pojawiają się dzwonkowate kwiaty w jasno lawendowym kolorze, w czasie kwietnia bylina osiąga do 60cm wysokości.

 

Funkia - wymagania i pielęgnacja

  • stanowisko półcieniste
  • gleba żyzna, próchnicza
  • podłoże wilgotne, przepuszczalne

Funkie to rośliny stworzone do cienia, jedne odmiany potrzebują go więcej inne mniej. Odmiana Twilight najlepiej rośnie w miejscach średnio zacienionych, potrzebuje choć odrobiny promieni słońca aby mogła mieć swój charakterystyczny margines.

Pamiętajmy o regularnym podlewaniu funkii, ponieważ potrzebują wilgotnego podłoża. W utrzymaniu wilgoci pomoże ściółkowanie gleby np. korą sosnową - dodatkowo zabezpieczy ona przed wyrastaniem chwastów.

Warto na wiosnę roślinę zasilić nawozem wieloskładnikowym, dostarczenie składników odżywczych pozwoli pięknie wybarwić się liściom.

 

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Funkii z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o  pojemności 2 litrów-C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Sprawdź jak możesz wykorzystać Twilight w swoim ogrodzie!

Funkie można wykorzystać do wypełnienia miejsca między drzewami czy większymi krzewami. Ich korony dadzą cień a liście funkii ozdobią pustą przestrzeń.

Dobrym pomysłem jest stworzenie w zacienionym miejscu rabaty dla roślin o podobnych wymaganiach. Z odmianą Twilight będą świetnie współgrały inne funkie czy też kwitnąca Tawułka Arendsa. Możemy pośród funkii posadzić kolorowe odmiany żurawek np. Electra, Marmalade.

2B3A-84973
4 Przedmioty
Komentarze (0)