Salvia nemorosa, Szałwia omszona RIANNE  C1
search
  • Salvia nemorosa, Szałwia omszona RIANNE  C1

Salvia nemorosa, Szałwia omszona RIANNE C1

13,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Nowa odmiana szałwii Rianne o fantastycznym fioletowo-niebieskim kolorze kwiatów. Szałwia to średniej wielkości bylina o podłużnych liściach w kolorze zielonym. Niezwykle dekoracyjne są kwiaty, tworzące gęste kwiatostany. Podkwiatki przyciągają pszczoły i motyle. Roślina jest łatwa w uprawie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Bylina o ozdobnych kwiatach Szałwia omszona Rianne

Nowa i bardzo interesująca odmiana, zwarta bylina o wzniesionym pokroju. Wyróżnia się niezwykłym fioletowo niebieskim kolorem kwiatów oraz długim okresem kwitnienia

Pomarszczone, aromatyczne, podłużne liście w zielonym kolorze oraz licznie rozgałęzione pędy tworzą świetne tło dla fioletowo niebieskich kwiatostanów. Swoje kwitnienie rozpoczyna już w maju. A przycięcie po kwitnieniu pozwoli na ponowne pojawienie się kwiatów

Dorasta do 25 cm wysokości i 30cm szerokości, w trakcie kwitnienia osiąga wysokość 30cm. Jest rośliną miododajną i przyciągającą również motyle, a do tego nie ma specjalnych wymagań pielęgnacyjnych. Można ją wykorzystać zarówno na rabatach jaki i sadzić w donicach.  

Odmiana Rianne jest bardzo zwarta i określana mianem raju dla pszczół i motyli. Motyle wręcz obsiadają tą szałwię w trakcie kwitnienia. Królowa słonecznych ogrodów.

 

Dowiedz się jak dbać o Szałwię Rianne

Słoneczne miejsce zapewni najlepsze kwitnienie, w półcieniu będzie ono słabsze. Szałwia lubi miejsca suche, przepuszczalne, źle reaguje na nadmiar wody. Może rosnąć w podłożu pół na pół ziemia ze żwirkiem.

Szałwia jest bylina i dobrze znosi niskie temperatury. Po przekwitnięciu kwiatostanów zaleca się ich wycięcie, co pobudzi szałwię do ponownego obfitego kwitnienia.

Pamiętaj aby na wiosnę zastosować nawóz wieloskładnikowy z dużą zawartością fosforu i potasu na lepsze i dłuższe kwitnienie.

Szałwie łatwo rosną na lekkich glebach, ważne by było to miejsce dość suche; szałwia nie lubi mokrego podłoża.

  • stanowisko słoneczne
  • gleba przeciętna ogrodowa, przepuszczalna 
  • umiarkowane podlewanie

Co zrobić z szałwią przed zimą?

Po przymrozkach późną jesienią, kiedy wszystkie części nadziemne szałwii zaschną należy wszystkie obciąć usunąć. Szałwia zimuje w bryle korzeniowej i wiosną kiedy nadejdą ciepłe dni pojawią się nowe listki. 

Jeśli nie zdążysz posprzątać resztek liści jesienią - nie martw się! Zrób to niezwłocznie wiosną aby nowe listki mogły swobodnie się rozrastać.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Szałwii z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będą z niego piękne okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h. 

Gdzie posadzić Szałwię omszoną Rianne? 

Szałwia omszona znajdzie swoje zastosowanie na rabatach. Sprawdzi się posadzona pojedynczo lub w grupie. Dobrze rośnie w pojemnikach w kompozycji z innymi roślinami, na przykład niskie iglaki; sosny, cyprysy.

Świetnie będzie wyglądać wzdłuż chodników posadzona jako obwódka. Z powodzeniem szałwię można łączyć z innymi roślinami, które dobrze się czują w pełnym słońcu np. lawenda, perowskia i sosnami. Posadzona w towarzystwie traw ozdobnych stworzy niepowtarzalne kompozycje.

Idealna odmiana do kompozycji z trawami, bylinami w ogrodzie nowoczesnym, śródziemnomorskim i wiejskim.

EDFA-33590_20220202140303
50 Przedmioty
Komentarze (0)