Perowskia, Perovskia Russian Sage C1
search
  • Perowskia, Perovskia Russian Sage C1
  • Perowskia, Perovskia Russian Sage C1

Perowskia, Perovskia Russian Sage C1

15,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Perowskia Russian Sage bardzo wytrzymała i niezwykle dekoracyjna odmiana, charakteryzuje się długim okresie kwitnienia. Jest rośliną tworzącą gęstą, krzaczastą kępę.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Perowskia Russian Sage - bylina o fioletowych kwiatach

Perovskia Russian Sage, znana również jako szałwia rosyjska to wieloletnia roślina do słonecznych ogrodów. Naturalnie występuje na suchych stepach, dlatego jeśli szukamy rośliny, która poradzi sobie w bezpośrednim słońcu to perowskia będzie idealna.

Dekoracyjna roślina o wzniesionych, sztywnych pędach. Gęsto pokryta drobnymi, aromatycznymi liśćmi w szaro-zielonym kolorze. Perowskia to gatunek długo kwitnący, tworzy piękne ażurowe kwiatostany. Fioletowo-niebieskie  kwiaty osadzone na wyprostowanych pędach utrzymują się aż do pierwszych przymrozków. Perowskia zaliczana jest również do krzewinek, wszystko przez krzaczasty pokrój, dorasta do 60cm wysokości a w czasie kwitnienia do 80cm, rozrasta się na szerokość 50cm.

Perowskia jest rośliną łatwą w uprawie, która będzie zdobić ogród przez długi czas. Dodatkowo to roślina miododajna, która swoim zapachem przyciąga pożyteczne owady. 

Jakie ma wymagania Perovskia? 

  • miejsce słoneczne, ciepłe
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • podłoże przepuszczalne 

Perowskia to roślina o małych wymaganiach. Najlepiej jest ją sadzić w ciepłych, słonecznych miejscach, wówczas będzie kwitnąć bardzo intensywnie. 

Nie jest wymagająca co do podłoża, bardzo dobrze radzi sobie na mniej żyznych glebach. Warto pamiętać, że Perowskia lubi przepuszczalne podłoże, dlatego unikajmy miejsc podmokłych. 

Perovskia - jak i kiedy przycinamy?

Perovskia to roślina, która nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych ale warto jest ją regularnie przycinać. Coroczne cięcie pomoże roślinie zachować zwarty gęsty pokrój a kwitnienie  będzie intensywne. 

Cięcie należy wykonać wczesną wiosną, po przymrozkach. Ścinamy całą roślinę nisko nad ziemią. 

Jakie rośliny wysyłamy?

W sklepie internetowym Ogrodowa Galeria znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin do ogrodu. Oferowane przez nas rośliny wysyłane są doniczkach. Zapewniamy bezpieczna i szybką wysyłkę. 

Sadzonki Perowskiej dostępne w doniczkach C1 o pojemności 1 litra. Gęste i zdrowe sadzonki w bardzo dobrej cenie.

Byliny wiosną są odpowiednio przycinane - gotowe do sadzenia. Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Perovskia - jak wykorzystać w ogrodzie

Perowskia jest roślina chętnie sadzoną w ogrodach, bardzo dobrze wygląda w różnego rodzaju założeniach.

Jej delikatnie wyglądające kwiatostany przełamią 

Perovskia - kompozycje

Perovskia bardzo często jest wykorzystywana w projektach ogrodniczych. Jest rośliną, która dobrze komponuje się z innymi gatunkami. 

Bardzo dobrym pomysłem na wykorzystanie słonecznej części ogrodu jest stworzenie śródziemnomorskiej rabaty w niebiesko-fioletowej kolorystyce. Taki efekt uzyskamy sadząc wspólnie z perowskią np. lawendę, szałwię o niebieskich kwiatach czy aromatyczną kocimiętkę.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest sadzenie niebieskiej Perowskiej w otoczeniu traw ozdobnych, będzie dobrze współgrać z rozplenicą japońska hameln, czy też ostnicą cieniutką.

E0C8-799CF
46 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)