• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Sesleria autumnalis, Sesleria JESIENNA zimozielona C2
search
  • Sesleria autumnalis, Sesleria JESIENNA zimozielona C2
  • Sesleria autumnalis, Sesleria JESIENNA zimozielona C2
  • Sesleria autumnalis, Sesleria JESIENNA zimozielona C2

Sesleria autumnalis, Sesleria JESIENNA zimozielona C2

19,90 zł
Brutto

Sesleria jesienna to niska odmiana seslerii, która nadaje się do uprawy w niewielkich ogrodach. Jest ozdobna przede wszystkim w wąskich długich liści, szorstkich, zimozielonych i w ciekawym limonkowo zielonym kolorze. Mało wymagająca, wieloletnia i ozdobna trawa.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Niezwykle dekoracyjna trawa częściowo zimozielona to Sesleria jesienna

Sesleria jesienna to wieloletnia trawa ozdobna, zaliczana jest do niskich odmian. Pierwotnie wywodzi się z południowej Europy.

Tworzy ładne, zwarte, półkuliste kępy do około 30-40 cm wysokości. Jest ozdobna przede wszystkim z wąskich długich liści, szorstkich, zimozielonych i w ciekawym limonkowo zielonym kolorze. W lecie liście przebarwiają się na złociste kolory. . Kwitnie jesienią, kwiaty beżowe lub kremowe pojawiają się nad liśćmi.

Chętnie wykorzystywana w ogrodach w wielu aranżacjach. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom znajdzie miejsce w mniejszych ogrodach. 

 

Uprawa i wymagania Seslerii jesiennej 

  • preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste

  • lubi rosnąć w glebach okresowo suchych, zasobnych w wapń

  • pamiętaj o nawożeniu wieloskładnikowym od wiosny

  • pamiętaj o przycięciu wczesną wiosną zaraz nad ziemią

Sesleria jesienna to mało wymagająca trawa ozdobna, nie sprawi wiele problemów w uprawie. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu jak i w półcieniu. Jej wymagania glebowe też nie są wygórowane preferuje ziemie żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Poradzi sobie również w słabszym, piaszczystym podłożu. Najładniej będzie się wybarwiać w wysokowapniowych glebach 

Trawa jest bardzo tolerancyjna, dobrze znosi okresową suszę. W pełni odporna na mróz i szkodniki. 

Co ważne Sesleria jesienna nie ma tendencji do zachwaszczania co jest jej dodatkowym atutem aby się zdecydować do jej posadzenia w Twoim ogrodzie

 

Jak zimuje Sesleria jesienna ?

Seslerię zaliczamy do traw w pełni zimozielonych, dzięki temu będzie zdobić Twój ogród, balkon czy taras cały rok. Ta odmiana trawy ozdobnej bardzo dobrze zimuje w naszym kraju i jest w pełni mrozoodporna. 

Na wiosnę warto zasilić Seslerię nawozem wieloskładnikowym. 

Kiedy cięcie Seslerii jesiennej ?

Sesleria swój okres wegetacji rozpoczyna wcześnie, pierwsze zielone liście pojawiają się już pod koniec marca. Dlatego cięcie po zimie przeprowadzamy już w marcu, kiedy to ścinamy wszystkie liście nad ziemią. 

Kolejne cięcie możemy wykonać na przełomie sierpnia i września. Usuwamy wtedy kwiatostany Seslerii, zabieg ten sprawi, że jej liście dłużej utrzymają intensywną zieleń przez jesień.

 

Co ile sadzić, jak rozmnażać Seslerię jesienną ?

Najlepszy jest rozstaw co 50cm między roślinami, najlepiej wygląda posadzona na mijankę, tworzy wtedy piękny łan trawy.

Sesleria nie jest rośliną trudną w rozmnażaniu. Kępy należy dzielić wczesną wiosną, dość szybko się rozrasta.

 

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Seslerii  z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Gdzie sadzić Seslerie jesienne ?

Sesleria jesienna sprawdzi się na skalniakach, rabatach żwirowych, pomiędzy kamieniami. Bardzo dobrze komponuje się z bylinami i niskimi trawami.

Nadaje się do ogrodów naturalistycznych, sadzona wzdłuż ścieżek. Możesz Seslerię uprawiać w donicach i ozdobnych pojemnikach ustawionych na balkonie czy tarasie. 

Ścięte kwity Seslerii możesz wykorzystać do kompozycji bukietowych.

Z czym sadzić Seslerię jesienną ? - Kompozycje

Sesleria jesienna stworzy niesamowite kompozycje z wieloma trawami ozdobnymi np. Ostnica PONY TAILS CZY ROZPLENICE JAPOŃSKIE. Komponuj Seslerię z kolorowymi bylinami np. Kocimiętką, Szałwiami czy Rozchodnikami

 

6CD7-92546_20220130191419
Komentarze (0)