• Nowy
Turzyca Bunny Blue C1,5
search
  • Turzyca Bunny Blue C1,5

Turzyca Bunny Blue C1,5

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Turzyca Bunny Blue - urocza zimozielona trawa ozdobna do cienia i półcienia o niebieskich liściach. Dorasta do 40 cm, tworzy gęste i zwarte szaro-niebieskie kępy. Turzyce to cieniolubne trawy ozdobne, bardzo dobrze rosną w cieniu.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jakie trawy ozdobne do cienia i półcienia?

Trawy ozdobne od lat cieszą się nieprzemijającą popularnością, bardzo często są elementem nasadzeń w przydomowych ogrodach jak i przestrzeni miejskiej. Trawy ozdobne to z reguły łatwe rośliny w uprawie, jednak szukając gatunków do miejsc bardziej zacienionych należy zwrócić uwagę na preferencję dajne grupy. 

Do cienia i półcienia jak najbardziej sprawdzą się turzyce, są to trawy cieniolubne o ciekawie wybarwionych zimozielonych liściach. 

Turzyca Bunny Blue, ozdobna trawa do cienia i półcienia o niebieskich liściach.

Turzyca Bunny Blue to odmiana pochodząca z Ameryki Północnej, charakteryzuje się oryginalnym wybarwieniem liści. Idealna propozycja trawy ozdobne do cienia i półcienia.

Tworzy gęste, zaokrąglone kępy dorastając do 30-40cm wysokości i podobnej szerokości. Odmiana o długich i szerokich, przewieszających się liściach w niebieskim kolorze. Na przełomie kwietnia i maja ponad liści pojawiają się żółto-białe kwiatostany turzycy. 

Bunny Blue jak pozostałe turzyce jest to trawa zimozielona, będzie zdobić ogród przez cały rok. Turzyce to trawy, które bardzo dobrze czują się w cieniu. Odmiana Bunny Blue posadzona w zacienionym miejscu zachowuje szaro-niebieski odcień liści.

Jak pielęgnować Turzyce Bunny Blue w ogrodzie?

  • stanowisko półcieniste lub cieniste
  • gleba próchnicza, przepuszczalna
  • umiarkowane podlewanie

Turzyca Bunny Blue  najlepiej rośnie w glebie próchniczej, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej. Miejsce, w którym chcemy posadzić warto dobrze zdrenować. 

Najlepiej rośnie na stanowiskach cienistych i półcienistych, idealnie nada się więc w miejsca gdzie źle rośnie większość roślin. Preferuje stanowiska osłonięte od wiatru, szczególnie zimą.

Jest to trawa zimozielona w związku z tym może być wrażliwa na mróz w bezśnieżne i wietrzne zimy. Aby ograniczyć do minimum skutki suszy fizjologicznej warto zabezpieczyć kępy roślin gałązkami jedliny lub lekko zakopczykować ziemią ewentualnie korą sosnową.

Wiosną warto przyciąć przemarznięte lub podeschnięte liście, a najlepiej przycinać całkowicie.

Jakie sadzonki wysyłamy? 

Sadzonki turzycy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litrów - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Większość zamówień realizujemy już w 24h. Wysyłka roślin cała Polska..

Gdzie posadzić turzycę Bunny Blue?

Turzyca doskonale prezentują się w każdym ogrodzie. Czy to posadzone jako solitery, czy w sąsiedztwie innych roślin i krzewów ozdobnych. Odmianę Bunny Blue zalecamy sadzić np. obok zimozielonych różaneczników. Świetnie będzie prezentować się również z bylinami i innymi odmianami traw ozdobnych. Doskonale wypełni lukę w cienistych zakątkach ogrodu i pod koronami drzew i krzewów.

Niebieskie  liście turzycy będą pięknie kontrastować z jasnymi odcieniami grysu kamiennego, z powodzeniem możesz ją wykorzystać w ogrodach skalnych. Odmiana trawy ozdobnej o kompaktowych rozmiarach, może być wykorzystana do uzupełnienia kompozycji w donicach

3 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)