Hortensja pnąca, Hydrangea petiolaris C2
search
  • Hortensja pnąca, Hydrangea petiolaris C2
  • Hortensja pnąca, Hydrangea petiolaris C2
  • Hortensja pnąca, Hydrangea petiolaris C2

Hortensja pnąca, Hydrangea petiolaris C2

36,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Hortensja pnąca wyróżnia się z pozostałych hortensji, tym że jak sama nazwa wskazuje jest zaliczana do pnączy. Długie elastyczne pędy, łuszczące się korą mogą dorastać nawet do 20m, gdzie roczny przyrost to 50-100 cm. Hortensja na pędach wytwarza korzenie przybyszowe, dzięki którym może się wspinać po pniach drzew, altanach, murach, ogrodzeniach. Może być wykorzystana jako roślina okrywowa.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Hortensja pnąca - mrozoodporne pnącze do ogrodu

Hortensja pnąca wyróżnia się z pozostałych hortensji, tym że jak sama nazwa wskazuje jest zaliczana do pnączy. Długie elastyczne pędy, łuszczące się korą mogą dorastać nawet do 20m, gdzie roczny przyrost to 50-100 cm. 

Hortensja na pędach wytwarza korzenie przybyszowe, dzięki którym może się wspinać po pniach drzew, altanach, murach, ogrodzeniach. Może być wykorzystana jako roślina okrywowa.

Pnącze od wiosny zdobią gęste soczysto zielone, błyszczące i ząbkowane liście. Na jesień wybarwiają się na żółto

Dodatkowo hortensja pnąca wczesnym latem zakwita. Białe płaskie baldachowate kwiaty pięknie się prezentują na tle zielonych liści. Kwiatostany składają się z większych kwiatów płonnych i mniejszych płodnych.

Hortensja pnąca - uprawa i wymagania

  • stanowisko półcieniste lub cieniste 
  • gleba żyzna, próchnicza, wilgotna 
  • podłoże lekko kwaśne  

Hortensja preferuje miejsca zacienione, półcieniste dlatego będzie świetnym wyborem w ciemniejsze miejsca ogrodu. Najlepszą glebą dla Hortensji pnącej tak jak dla pozostałych będzie podłoże o lekko kwaśnym pH.

Hortensja pnąca - podlewanie

Hortensja wymaga regularnego podlewania, szczególnie w okresie wzrostu i kwitnienia. Jest to bardzo ważne przy świeżo posadzonych roślinach. Dobrze jest podlewać hortensje wcześnie rano lub wieczorem, wtedy najlepiej chłonie wodę.  

Hortensja pnąca jakie zastosować nawożenie

Aby Hortensja pnąca mogą dobrze się rozwijać zalecamy odpowiednie nawożenie. Możemy wykorzystać nawozy wieloskładnikowe, dobrze rozłożony kompost. Najlepszym wyborem będą odpowiednie mieszanki nawozów do hortensji, stosowane według zaleceń producenta. Takie nawozy dodatkowo zakwaszą ziemię co jest potrzebne hortensji. 

Hortensja pnąca - cięcie 

Hortensja pnąca na ogół nie wymaga cięcia, jeśli chcemy ograniczyć jej rozmiary wtedy możemy ją przyciąć. Pamiętajmy, że takie cięcie wykonujemy zaraz po przekwitnięciu, ponieważ hortensja kwitnie na pędach zeszłorocznych. 

Na wiosnę możemy przeprowadzić ciecie sanitarne, usuwając chore, zniszczone pędy. 

Hortensja pnąca - zimowanie

Hortensja pnąca to całkowicie mrozoodporna roślina. Bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie, nie wymaga okrycia.

Kolejną jej zaletą jest odporność na choroby i zanieczyszczenia środowiska, jest to pnącze długowieczne. 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Hortensji pnącej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Sadzonki wysyłamy już w 24h na całą Polskę.

Gdzie posadzić Hortensję pnącą? 

Hortensja doskonale sprawdzi się w trudnych do zagospodarowania rabatach, jako roślina okrywowa. Może rosnąć również w pobliżu wysokich drzew, pnąc się po pniu lub po ścianach od strony północnej. Pod Hortensję pnącą należy wybrać mocną, solidną podporę aby wytrzymała ciężar rośliny.

PN-015
16 Przedmioty
Komentarze (0)