Turzyca morrowa, Carex morrowii  VANILLA ICE C2
search
  • Turzyca morrowa, Carex morrowii  VANILLA ICE C2

Turzyca morrowa, Carex morrowii VANILLA ICE C2

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Turzyca ta ma wąskie, lekko wygięte liście tworzą gęste kępy dorastające do wysokości ok. 30-35 cm. Posiada zimozielone liście o kremowo-żółtych brzegach i zielonym paskiem przez środek.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Turzyca morrowa VANILLA ICE nowość w niskich trawach do ogrodu 

Turzyca to świetny wybór do Twojego ogrodu. Jest to zimozielona bardzo dekoracyjna odmiana turzycy morrowa, będzie zachwycać latem i zimą 

Turzyca tworzy gęste kępy z lekko łukowato wygiętych liści. Główną ozdobą tej odmiany są zimozielone liście o kremowo-żółtych brzegach i zielonym paskiem przez środek. Liście ze względu na różne ułożenie pasków mogą się różnić między sobą. Starsze liście nabierają bardziej białego odcienia na obrzeżach.

Dwubarwne kępy dorastają do ok. 30-35 cm. Turzycę nie tylko zdobią liście ale też kwiaty. Wczesna wiosną, bo już w kwietniu z kępy trawy wyrasta ciekawy żółty kwiat, ma kształt kłosa z dość sporymi pręcikami. Kwiaty są rozdzielnopłciowe, pierwsze wyrastają niższe kwiaty żeńskie, następnie wyższe męskie. 

Vanille Ice jest trawą ozdobną o niewielkich wymaganiach, możesz ją sadzić w miejscach bardziej zacienionych, gdzie inne rośliny czują się gorzej. 

Trawa turzyca morrowa Vanille Ice jest bardzo dekoracyjna również w okresie zimowym - liście nie tracą koloru. Jest to  dodatkowym atut w porównaniu do innych traw i bylin, które zanikają na okres zimy.

Jeśli chcesz by Twój ogród był atrakcyjny w zimie posadź Turzyce Vanille Ice na rabacie roślinnej.

 

Jak pielęgnować Turzyce morrowa VANILLA ICE’ w ogrodzie?

  • stanowisko półcieniste lub cieniste
  • gleba próchnicza, przepuszczalna
  • umiarkowane podlewanie

Turzyca Vanilla Ice najlepiej rośnie w glebie próchniczej, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej. Miejsce, w którym chcemy posadzić warto dobrze zdrenować. 

Najlepiej rośnie na stanowiskach cienistych i półcienistych, idealnie nada się więc w miejsca gdzie źle rośnie większość roślin. Preferuje stanowiska osłonięte od wiatru, szczególnie zimą.

Jest to trawa zimozielona w związku z tym może być wrażliwa na mróz w bezśnieżne i wietrzne zimy. Aby ograniczyć do minimum skutki suszy fizjologicznej warto zabezpieczyć kępy roślin gałązkami jedliny lub lekko zakopczykować ziemią ewentualnie korą sosnową.

Wiosną warto przyciąć przemarznięte lub podeschnięte liście, a najlepiej przycinać całkowicie.

W jakiej odległości sadzić Turzyce VANILLE Ice?

Najlepszy efekt uzyskasz sadzać trawę w odstępach 20-30 cm, utworzą ciekawą kompozycję. 

Jeśli chcesz stworzyć z turzycy Vanille Ice kolorową kopułę, posadź 5-7 sztuk na mkw rabaty.

Jak rozrasta turzyca Vanille Ice?

Ta odmiana rozrasta się za pomocą podziemnych rozłogów, z powodzeniem możesz ją wykorzystać do sadzenia w pustych przestrzeniach między drzewami. Dość szybko się rozrasta na boki zapełniając wolne przestrzenie. 

Jakie sadzonki wysyłamy? 

Sadzonki turzycy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Większość zamówień realizujemy już w 24h. Wysyłka roślin cała Polska..

Gdzie posadzić Turzycę morrowa ‘VANILLA ICE’?

Turzyca doskonale prezentują się w każdym ogrodzie. Czy to posadzone jako solitery, czy w sąsiedztwie innych roślin i krzewów ozdobnych. Odmianę VANILA ICE zalecamy sadzić np. obok zimozielonych różaneczników. Świetnie będzie prezentować się również z bylinami i innymi odmianami traw ozdobnych. Doskonale wypełni lukę w cienistych zakątkach ogrodu i pod koronami drzew i krzewów.

Kolorowe liście turzycy będą pięknie kontrastować z jasnymi odcieniami grysu kamiennego, z powodzeniem możesz ją wykorzystać w ogrodach skalnych.

D8DA-479C5_20220905143947
24 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)