Turzyca morrowa, Carex morrowii  VANILLA ICE C2
search
  • Turzyca morrowa, Carex morrowii  VANILLA ICE C2

Turzyca morrowa, Carex morrowii VANILLA ICE C2

17,90 zł
Brutto wiosna 2024

Turzyca ta ma wąskie, lekko wygięte liście tworzą gęste kępy dorastające do wysokości ok. 30-35 cm. Posiada zimozielone liście o kremowo-żółtych brzegach i zielonym paskiem przez środek.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Turzyca morrowa VANILLA ICE nowość w niskich trawach do ogrodu 

Turzyca to świetny wybór do Twojego ogrodu. Jest to zimozielona bardzo dekoracyjna odmiana turzycy morrowa, będzie zachwycać latem i zimą 

Turzyca tworzy gęste kępy z lekko łukowato wygiętych liści. Główną ozdobą tej odmiany są zimozielone liście o kremowo-żółtych brzegach i zielonym paskiem przez środek. Liście ze względu na różne ułożenie pasków mogą się różnić między sobą. Starsze liście nabierają bardziej białego odcienia na obrzeżach.

Dwubarwne kępy dorastają do ok. 30-35 cm. Turzycę nie tylko zdobią liście ale też kwiaty. Wczesna wiosną, bo już w kwietniu z kępy trawy wyrasta ciekawy żółty kwiat, ma kształt kłosa z dość sporymi pręcikami. Kwiaty są rozdzielnopłciowe, pierwsze wyrastają niższe kwiaty żeńskie, następnie wyższe męskie. 

Vanille Ice jest trawą ozdobną o niewielkich wymaganiach, możesz ją sadzić w miejscach bardziej zacienionych, gdzie inne rośliny czują się gorzej. 

Trawa turzyca morrowa Vanille Ice jest bardzo dekoracyjna również w okresie zimowym - liście nie tracą koloru. Jest to  dodatkowym atut w porównaniu do innych traw i bylin, które zanikają na okres zimy.

Jeśli chcesz by Twój ogród był atrakcyjny w zimie posadź Turzyce Vanille Ice na rabacie roślinnej.

 

Jak pielęgnować Turzyce morrowa VANILLA ICE’ w ogrodzie?

  • stanowisko półcieniste lub cieniste
  • gleba próchnicza, przepuszczalna
  • umiarkowane podlewanie

Turzyca Vanilla Ice najlepiej rośnie w glebie próchniczej, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej. Miejsce, w którym chcemy posadzić warto dobrze zdrenować. 

Najlepiej rośnie na stanowiskach cienistych i półcienistych, idealnie nada się więc w miejsca gdzie źle rośnie większość roślin. Preferuje stanowiska osłonięte od wiatru, szczególnie zimą.

Jest to trawa zimozielona w związku z tym może być wrażliwa na mróz w bezśnieżne i wietrzne zimy. Aby ograniczyć do minimum skutki suszy fizjologicznej warto zabezpieczyć kępy roślin gałązkami jedliny lub lekko zakopczykować ziemią ewentualnie korą sosnową.

Wiosną warto przyciąć przemarznięte lub podeschnięte liście, a najlepiej przycinać całkowicie.

W jakiej odległości sadzić Turzyce VANILLE Ice?

Najlepszy efekt uzyskasz sadzać trawę w odstępach 20-30 cm, utworzą ciekawą kompozycję. 

Jeśli chcesz stworzyć z turzycy Vanille Ice kolorową kopułę, posadź 5-7 sztuk na mkw rabaty.

Jak rozrasta turzyca Vanille Ice?

Ta odmiana rozrasta się za pomocą podziemnych rozłogów, z powodzeniem możesz ją wykorzystać do sadzenia w pustych przestrzeniach między drzewami. Dość szybko się rozrasta na boki zapełniając wolne przestrzenie. 

Jakie sadzonki wysyłamy? 

Sadzonki turzycy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Większość zamówień realizujemy już w 24h. Wysyłka roślin cała Polska..

Gdzie posadzić Turzycę morrowa ‘VANILLA ICE’?

Turzyca doskonale prezentują się w każdym ogrodzie. Czy to posadzone jako solitery, czy w sąsiedztwie innych roślin i krzewów ozdobnych. Odmianę VANILA ICE zalecamy sadzić np. obok zimozielonych różaneczników. Świetnie będzie prezentować się również z bylinami i innymi odmianami traw ozdobnych. Doskonale wypełni lukę w cienistych zakątkach ogrodu i pod koronami drzew i krzewów.

Kolorowe liście turzycy będą pięknie kontrastować z jasnymi odcieniami grysu kamiennego, z powodzeniem możesz ją wykorzystać w ogrodach skalnych.

D8DA-479C5_20220905143947
30 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)