Cyprysik groszkowy, Chamaecyparis pisifera Sungold C2
search
  • Cyprysik groszkowy, Chamaecyparis pisifera Sungold C2
  • Cyprysik groszkowy, Chamaecyparis pisifera Sungold C2
  • Cyprysik groszkowy, Chamaecyparis pisifera Sungold C2
  • Cyprysik groszkowy, Chamaecyparis pisifera Sungold C2
  • Cyprysik groszkowy, Chamaecyparis pisifera Sungold C2

Cyprysik groszkowy, Chamaecyparis pisifera Sungold C2

27,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Chamaecyparis pisifera Sungold to karłowa odmiana krzewu, posiadająca półkulisty pokrój. Cechują ją sznurkowate, przewieszające pędy. Krzew ten może wykazywać zmienne kolory - żółto zielony, jak również złocisty. Zalecany do małych jak i dużych, przestrzennych ogrodów.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Cyprysik groszkowy Sungold karłowy krzew

Chamaecyparis pisifera Sungold to karłowa odmiana krzewu, posiadająca półkulisty pokrój. Cechują ją sznurkowate, przewisające pędy. Krzew ten może wykazywać zmienne kolory - żółto zielony, jak również złocisty. Zalecany do małych jak i dużych, przestrzennych ogrodów. Wygląda jak mop rozłożony na ziemi.

Cyprysik groszkowy Sungold wymagania uprawowe

Sungold nie ma dużych wymagań glebowych. Toleruje wszystkie gleby ogrodowe z wyjątkiem mokrych i bardzo ciężkich. Dobrze rozwija się, posadzony w miejscach o dużej ekspozycji na słońce, jak również w lekkim zacienieniu. Bardzo dobrze toleruje niskie temperatury otoczenia. Jest całkowicie mrozoodporny. Po około 10 latach wzrostu, osiąga wysokość w granicach do 0,5 m średnicy

  • wszystkie przeciętne gleby
  • miejsca nasłonecznione lub lekko zacienione
  • łatwy w uprawie

Nawożenie i pielęgnacja Cyprysika groszkowego Sungold

W uprawie Cyprysików dobrze zastosować nawożenie, pozytywnie wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia krzewy i powoduje piękne wybarwienie igieł. 

Nawożenia Cyprysików tak jak każdego krzewu ozdobnego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni. 

Najlepiej stosować nawozy przeznaczone do iglaków/thuj. Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu cyprysików - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy Cyprysik groszkowy Sungold należy obcinać?

Krzewy tej odmiany cyprysika nie trzeba ciąć. Rozrastają się powoli i tworzy zwarty krzew o pofalowanej formie. Nie ma tendencji do bujania i rozrastania ponad formę. Tworzy ładne równomierne i zwarte kępy - nie trzeba go formować.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Cyprysika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Cyprysik groszkowy Sungold gdzie posadzić 

Cyprysik Sungold to bardzo popularny iglak, chętnie sadzony w ogrodach i donicach. Dobrze wygląda pomiędzy kamieniami i nie wielkimi głazami.

Odmiana ta jest szczególnie polecana do małych ogrodów przydomowych.

Bardzo atrakcyjnie prezentuje się posadzony w grupie po kilka sztuk oraz z niskimi trawami ozdobnymi np. Rozplenica Little Bunny, Turzyca Everest oraz Turzyca Ribbon Falls.

Doskonała odmiana do doniczek i nasadzeń przy tarasie oraz wzdłuż chodnika. Nadaje się również jako krzew uprawiany na cmentarzach. Idealnie pasuje również do ogrodów skalnych oraz ogrodów japońskich.

B20A-579BC
50 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)