• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Turzyca oszimska Carex oshimensis Ribbon Falls C1,5
search
  • Turzyca oszimska Carex oshimensis Ribbon Falls C1,5

Turzyca oszimska Carex oshimensis Ribbon Falls C1,5

17,90 zł
Brutto

Trawa tworzy gęste zwarte, soczysto zielone kępy. Cechą charakterystyczną trawy są długie, lekko poskręcane na końcach liście - przypominające wstążki.‘Ribbon Falls’ to wieloletnia i zimozielona trawa. Idealna trawa do cienistych i półcienistych ogrodów.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Turzyca oszimska Ribbon Falls - Trawa ozdobna do cienia

Turzyca oszmiska to grupa traw cieszących się dużym zainteresowaniem. Swoja popularność zyskują dzięki temu, że nie mają problemu aby rosnąć w miejscach słonecznych jaki i w cieniu. Odmiana ‘RIbbon Falls’ to jedna z nowości tej grupy traw. 

Ta odmiana tworzy gęste zwarte, soczysto zielone kępy. Łukowato przewieszające się liście nadają trawie lekkiego wyglądu. 

Cechą charakterystyczną trawy są długie, lekko poskręcane na końcach liście - przypominające wstążki.

‘Ribbon Falls’ to wieloletnia i zimozielona trawa. Przepięknie wybarwione zielone liście ożywią ciemniejsze miejsca w ogrodzie.

Fontannowe kępy osiągają ok. 40cm wysokość i 50cm szerokości. 

Dodatkowo w okresie kwitnienia od lipca, trawę zdobią brązowe kłosy, Stanowią ciekawy kontrast z zielonymi liśćmi. 

 Jak pielęgnować Turzycę ‘Ribbon Falls’?

  • stanowisko półcieniste lub cieniste
  • umiarkowane podlewanie

  • gleba próchnicza, przepuszczalna

Turzyca ‘Ribbon Falls’ najlepiej rośnie w glebie próchniczej, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej. Miejsce, w którym chcemy posadzić warto dobrze zdrenowanować. Unikaj gleb zbyt piaszczystych.

Najlepiej rośnie na stanowiskach cienistych i półcienistych, idealnie nada się więc w miejsca gdzie źle rośnie większość roślin. Preferuje stanowiska osłonięte od wiatru, szczególnie zimą.

Jest to trawa zimozielona w związku z tym może być wrażliwa na mróz w bezśnieżne i wietrzne zimy. Aby ograniczyć do minimum skutki suszy fizjologicznej warto zabezpieczyć kępy roślin gałązkami jedliny lub lekko zakopczykować ziemią ewentualnie korą sosnową.

Jak zadbać o Turzycę Ribbon Falls po zimie? 

Wiosną warto przyciąć przemarznięte lub podeschnięte liście. Jeśli trawa po zimie nie wygląda atrakcyjnie można ją przyciąć ok. 8cm nad ziemią.

Warto na wiosnę zastosować nawóz wieloskładnikowy, aby wzmocnić roślinę i pobudzić ją do szybszego wzrostu.

Czy Turzyca Ribbon Falls to trawa inwazyjna?

Ta odmiana Turzycy rozrasta się za pomocą krótkich rozłogów, jednak nie jest rośliną inwazyjną. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom wykorzystasz tą trawę ozdobną w wielu aranżacjach.

W jakich odstępach sadzić Turzycę oszimską ‘Ribbon Falls’ ?

Najlepszy efekt uzyskasz sadzać trawę w odstępach 20-30 cm, po kilka lub kilkanaście sztuk, tworzą wtedy ciekawą kompozycję. 

Jakie sadzonki wysyłamy? 

Sadzonki turzycy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litrów - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną lekko przycięte, przygotowane - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Sprzedaż wysyłkowa dostępna już w 24h.

Gdzie posadzić Turzycę oszimską Ribbon Falls?

Trawa ozdobna znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie. Przepięknie będzie prezentować się również w mniejszych ogrodach lub na tarasie i balkonie. Trawy ozdobne często też sadzi się na skalniakach lub w pobliżu zbiorników wodnych

Zjawiskowo wygląda sadzona wzdłuż murków, żwirków czy chodników. Jeśli chcesz rozświetlić ciemne miejsce w Twoim ogrodzie,  ‘Ribbon Falls’ będzie idealną rośliną. Bardzo dobrze uzupełni cieniste rabaty z funkiami, paprociami, i innymi bylinami cieniolubnymi.

8A8A-179A1

Zobacz także

Komentarze (0)