Wiciokrzew pomorski, Lonicera periclymenum Serotina C2
search
  • Wiciokrzew pomorski, Lonicera periclymenum Serotina C2
  • Wiciokrzew pomorski, Lonicera periclymenum Serotina C2
  • Wiciokrzew pomorski, Lonicera periclymenum Serotina C2

Wiciokrzew pomorski, Lonicera periclymenum Serotina C2

21,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Wiciokrzew odmiany Serotina to pnącze charakteryzujące się długim kwitnieniem w dwóch kolorach. Wytwarzają przepiękną woń unoszącą się w całym ogrodzie. Rośnie łatwo i szybko.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Wiciokrzew Pomorski Serotina to mocno pachnący wiciokrzew

Odmiana Serotina to pnącze charakteryzujące się długo kwitnącymi kwiatami w dwóch kolorach. Wytwarzają przepiękną woń unoszącą się w całym ogrodzie.

Pnącze swym wzrostem osiąga 3-6 m wysokości. W czerwcu pojawiają się rurkowate kwiaty - na zewnątrz fioletowo-czerwone, a wewnątrz biało-beżowe, przepięknie prezentują się na tle zielonych liści i utrzymują się aż do września. W lipcu pojawiają się owoce w kolorze czerwonym i utrzymują się do października.

Jaki zapach ma Wiciokrzew pomorski Serotina?

Wiesz, że najmocniej pachnie wieczorem? Wtedy w ogrodzie unosi się przepiękny zapach niczym najlepsze perfumy; słodki, nektarowy, owocowy i lekko odurzający zapach.

Jak uprawiać i pielęgnować wiciokrzew pomorski Serotina ?

Pnącze jest łatwe w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Lubi przeciętną glebę ogrodową, lekko wilgotną. Nie lubi rosnąć w glebie kwaśnej! Aby zapewnić ładne i równomierne kwitnienie wybieraj dla wiciokrzewu miejsca bardziej słoneczne.

Pamiętaj o wykonaniu oprysku na mszyce kiedy zauważysz ich występowanie na roślinie.

Od wiosny zacznij nawozić wiciokrzew nawozami wieloskładnikowymi do roślin kwitnących - z większą zawartością potasu i fosforu - wpłynie to na jeszcze piękniejsze kwitnienie w okresie letnim.

  • nasłonecznione lub półcieniste.
  • przeciętna gleba ogrodowa, jednak nie przepada za glebą zbyt kwaśną lub suchą. 

Jak ochronić Wiciokrzew pomorski przed szkodnikami ?

Mszyce są głównym szkodnikiem jaki może atakować krzewy wiciokrzewu pomorskiego. Najważniejszą sprawą jest dobre i odpowiednie nawożenie roślin aby były mocne i bardziej odporne na atak szkodnika. 

Ważne jest prewencyjne, zapobiegawcze wykonanie oprysków środkami ochrony roślin. Pamiętaj, że walkę z mszycami należy rozpocząć zanim pojawią się na roślinie. Mszyce wylęgają się z jaj na przełomie kwietnia i maja. 

Wykonaj w tym okresie oprysk owadobójczy - na mszyce i powtórz go przynajmniej 2 lub 3x w ciągu sezonu wegetacyjnego.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki wiciokrzewu z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Oferowane sadzonki wiciokrzewu pomorskiego są obecnie przycięte i gotowe do sadzenia, zabieg ten zagęszcza roślinę aby w sezonie pięknie kwitła. Wierzch bryły korzeniowej obsypany korą, co ogranicza wzrost chwastów.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciu, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłki na terenie całej Polski realizujemy już w 24h. 

Gdzie posadzić Wiciokrzew pomorski Serotina ?

Swoje zastosowanie znajdzie przede wszystkim do obsadzenia niewielkich ogrodzeń - przepięknie będzie dekorować przestrzeń dwubarwnymi kwiatami. Świetnie sprawdzi się również na pergole, niewielkie altany lub wszelkiego rodzaju podpory.

Pnącze przepięknie wygląda posadzone pojedynczo, ale również w kompozycji z innymi krzewami lub bylinami.

Wiciokrzew ten znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie, zarówno urządzonym w stylu naturalistycznym, jak i bardziej eleganckim.

Posadź wiciokrzew pomorski przy ogrodzeniu, obrośnie płot i stworzy piękny pachnący żywopłot.

PN-013
18 Przedmioty
Komentarze (0)