Sasanka zwyczajna, Pulsatilla vulgaris Pinwheel Blue Violet Shades C1
search
  • Sasanka zwyczajna, Pulsatilla vulgaris Pinwheel Blue Violet Shades C1
  • Sasanka zwyczajna, Pulsatilla vulgaris Pinwheel Blue Violet Shades C1
  • Sasanka zwyczajna, Pulsatilla vulgaris Pinwheel Blue Violet Shades C1
  • Sasanka zwyczajna, Pulsatilla vulgaris Pinwheel Blue Violet Shades C1

Sasanka zwyczajna, Pulsatilla vulgaris Pinwheel Blue Violet Shades C1

13,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Sasanka zwyczajna to niska bylina kwitnąca wiosną. Pinwheel Blue Violet Shades odmiana sasanki o dużych czerwonych kwiatach, dorasta do 30cm wysokości. Powtarza kwitnienie we wrześniu.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Sasanka zwyczajna Pinwheel Blue Violet Shades - wiosenna bylina o miododajnych kwiatach

Sasanka zwyczajna to jedna z najpiękniejszych bylin zwiastujących nadejście wiosny. Zachwyca dekoracyjnymi kwiatami nie tylko wiosną ale również jesienią kiedy to powtarza kwitnienie

Niska bylina gdy tylko robi się cieplej z ziemi wypuszcza pierwsze owłosione pędy zakończone pąkiem kwiatowym. Sasanka tworzy gęste rozety pierzastych liści, pokrytych włoskami. Kępa szarozielonych liści się rozrasta do 30cm. Sasanka to urocza bylina kwitnąca wiosną, pierwsze kwiaty pojawiają się na przełomie marca i kwietnia, w zależności od rejonu Polski. 

Sasanka zwyczajna Pinwheel Blue Violet Shades to bylina wyróżniająca się dużymi, kwiatami w fioletowym kolorze z żółtym środkiem. Początkowo jedwabiście dzwonkowate kwiaty, otwierają się ukazując środek pełen żółtych pręcików. W czasie przekwitania sasanka zawiązuje dekoracyjne, puszyste owocostany. Kwiaty cieszą oko a także przyciągają pierwsze owady zapylające, sasanka to roślina miododajna.

Bylina mało wymagająca w uprawie, jest obowiązkowa na wiosennej rabacie. Kiedy jeszcze większość roślin jest uśpionych, sasanka zwiastuje koniec zimy.

Wymagania dla sasanek w ogrodzie 

  • stanowisko słoneczne
  • przepuszczalne podłoże
  • lekka, przeciętna gleba ogrodnicza

Sasanka zwyczajna nie sprawia większych problemów w uprawie. Do  prawidłowego wzrostu potrzebuje słonecznego stanowiska. Jest tolerancyjna co do podłoża, najlepiej czuje się w lekkiej, przepuszczalnej glebie. 

Sasanka nie jest żarłoczną rośliną, jednak jak każda bylina kwitnąca dobrze reaguje na dostarczenie składników odżywczych. Nawożenie zaczynamy wczesną wiosną a jego częstotliwość zależy od nawozu jaki wybraliśmy.

Bylina odporna na mróz i suszę

Sasanka zwyczajna to wieloletnia bylina, która w odpowiednich warunkach rośnie zdrowo. Nie jest atakowana przez szkodniki i choroby. Bylina w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę. Sasanka to bylina, która bardzo dobrze znosi okresowe susze. 

Sadzonki sasanek

Ogrodowa Galeria to sklep z internetowy z wysyłką roślin do ogrodu. Sadzonki sasanek o czerwonych kwiatach  wysyłamy w doniczkach C1 o pojemności 1 litra. 

Wysyłka roślin prowadzona jest od wtorku do czwartku, Oferujemy szybką i bezpieczną wysyłkę zdrowych i dobrze ukorzenionych roślin. Od lat zajmujemy się produkcją i pielęgnacją roślin aby Wasze ogrody stały się wymarzonym zielonym miejscem na ziemi. 

Gdzie posadzić sasankę? 

Sasanka zwyczajna to chętnie wybiera bylina do przydomowych ogrodów, ze względu na dekoracyjne kwiaty ukazujące się wczesną wiosną. 

Sasanka nadaje się do sadzenia w pojemnikach i donicach jako uzupełnienie kompozycji. Będzie zdobić wczesną wiosną słoneczne ogrody i balkony. 

Jeśli chcemy stworzyć wiosenną rabatę, która wniesie do ogrodu wiele koloru kiedy jeszcze inne rośliny są jeszcze uśpione to posadzimy byliny kwitnące wiosną.

Sasanka zwyczajna będzie pięknie będzie się prezentować z kwitnącą kępą żagwinów ogrodowych , czy z gęstymi kobiercami floksów szydlastych. W takim zestawieniu nie powinno zabraknąć ubiorka wiecznie zielonego, czy gęsiówki kaukaskiej.

EFAB-65487
5 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (1)
Oceń