• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Sasanka zwyczajna, Pulsatilla vulgaris Pinwheel Dark Red C1
search
  • Sasanka zwyczajna, Pulsatilla vulgaris Pinwheel Dark Red C1
  • Sasanka zwyczajna, Pulsatilla vulgaris Pinwheel Dark Red C1
  • Sasanka zwyczajna, Pulsatilla vulgaris Pinwheel Dark Red C1

Sasanka zwyczajna, Pulsatilla vulgaris Pinwheel Dark Red C1

13,90 zł
Brutto

Sasanka zwyczajna to niska bylina kwitnąca wczesną wiosną. Pinwheel Dark Red odmiana sasanki o dużych czerwonych kwiatach, dorasta do 30cm wysokości. Powtarza kwitnienie we wrześniu.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Sasanka zwyczajna Pinwheel Dark Red - wiosenna bylina o czerwonych kwiatach

Sasanka zwyczajna to jedna z najpiękniejszych bylin zwiastujących nadejście wiosny. Zachwyca dekoracyjnymi kwiatami nie tylko wiosną ale również jesienią kiedy to powtarza kwitnienie

Niska bylina gdy tylko robi się cieplej z ziemi wypuszcza pierwsze owłosione pędy zakończone pąkiem kwiatowym. Sasanka tworzy gęste rozety pierzastych liści, pokrytych włoskami. Kępa szarozielonych liści się rozrasta do 30cm. Sasanka to urocza bylina kwitnąca wiosną, pierwsze kwiaty pojawiają się na przełomie marca i kwietnia, w zależności od rejonu Polski. 

Sasanka zwyczajna Pinwheel Dark Red to bylina wyróżniająca się dużymi kwiatami w ciemnym czerwonym kolorze z żółtym środkiem. Początkowo jedwabiście dzwonkowate kwiaty, otwierają się ukazując środek pełen żółtych pręcików. W czasie przekwitania sasanka zawiązuje dekoracyjne, puszyste owocostany

Bylina mało wymagająca w uprawie, jest obowiązkowa na wiosennej rabacie. Kiedy jeszcze większość roślin jest uśpionych, sasanka zwiastuje koniec zimy.

Wymagania dla sasanek w ogrodzie 

  • stanowisko słoneczne
  • przepuszczalne podłoże
  • lekka, przeciętna gleba ogrodnicza

Sasanka zwyczajna nie sprawia większych problemów w uprawie. Do  prawidłowego wzrostu potrzebuje słonecznego stanowiska. Jest tolerancyjna co do podłoża, najlepiej czuje się w lekkiej, przepuszczalnej glebie. 

Sasanka nie jest żarłoczną rośliną, jednak jak każda bylina kwitnąca dobrze reaguje na dostarczenie składników odżywczych. Nawożenie zaczynamy wczesną wiosną a jego częstotliwość zależy od nawozu jaki wybraliśmy.

Bylina odporna na mróz i suszę

Sasanka zwyczajna to wieloletnia bylina, która w odpowiednich warunkach rośnie zdrowo. Nie jest atakowana przez szkodniki i choroby. Bylina w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę. Sasanka to bylina, która bardzo dobrze znosi okresowe susze. 

Gdzie posadzić sasankę? 

Sasanka zwyczajna to chętnie wybiera bylina do przydomowych ogrodów, ze względu na wczesny okres kwitnienia. Będzie zdobić każdą wiosenną rabatę, może być sadzona na skalniakach.

Sasanka nadaje się do sadzenia w pojemnikach i donicach jako uzupełnienie kompozycji. Będzie zdobić wczesną wiosną słoneczne ogrody i balkony. 

Byliny na wiosenną rabatę

Jeśli chcemy stworzyć wiosenną rabatę, która wniesie do ogrodu wiele koloru kiedy jeszcze inne rośliny są uśpione to posadzimy to byliny kwitnące wiosną sprawdzą się tu najlepiej. 

Sasanka zwyczajna będzie pięknie będzie się prezentować z kwitnącą kępą żagwinów ogrodowych, czy gęsty kobiercami floksów szydlastych. W takim zestawieniu nie powinno zabraknąć ubiorka wiecznie zielonego, czy gęsiówki kaukaskiej.

Sadzonki sasanek

Ogrodowa Galeria to sklep z internetowy z wysyłką roślin do ogrodu. Sadzonki sasanek o czerwonych kwiatach  wysyłamy w doniczkach C1 o pojemności 1 litra. 

Wysyłka roślin prowadzona jest od wtorku do czwartku, Oferujemy szybką i bezpieczną wysyłkę zdrowych i dobrze ukorzenionych roślin.

89DF-400FA

Zobacz także

Komentarze (1)
Oceń