Wiciokrzew Henry'ego, Lonicera henryi, C2
search
  • Wiciokrzew Henry'ego, Lonicera henryi, C2
  • Wiciokrzew Henry'ego, Lonicera henryi, C2

Wiciokrzew Henry'ego, Lonicera henryi, C2

22,90 zł
Brutto wiosna 2024

Bardzo atrakcyjne zimozielone pnącze do ogrodu. Rośnie łatwo i dorasta do 3m wysokości. Kwiaty ma nieliczne w purpurowym kolorze, pachnące. Kwitnie czerwiec - lipiec, a później jesienią zawiązuje fioletowo czarne owoce. Pnącze wygląda dość egzotycznie i jest niezwykłą ozdobą ogrodu.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Wiciokrzew Henry’ego zimozielone pnącze do ogrodu

Bardzo atrakcyjne zimozielone pnącze do ogrodu. Rośnie łatwo i dorasta do 3m wysokości. Kwiaty ma nieliczne w purpurowym kolorze, pachnące. Kwitnie czerwiec - lipiec, a później jesienią zawiązuje fioletowo czarne owoce. Pnącze wygląda dość egzotycznie i jest niezwykłą ozdobą ogrodu.

Jaki wyglądają liście wiciokrzewu Henry’ego ?

Liście są ciemnozielone lekko matowe, gładkie, lancetowate i wąskie o długości około 10cm. Pędy nie mają organów czepnych, owijają się wokół podpory.

Czy Wiciokrzew Henry’ego szybko rośnie ?

Rośnie bardzo szybko i łatwo się go uprawia. Jest idealną roślina okrywową do każdego ogrodu.

Jak uprawiać i pielęgnować wiciokrzew Henry’ego ?

Pnącze jest łatwe w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Lubi przeciętną glebę ogrodową, lekko wilgotną. Nie lubi rosnąć w glebie bardzo kwaśnej! Aby zapewnić dobre i równomierne rośnięcie wybieraj dla tego wiciokrzewu miejsca słoneczne i lekko cieniste.

Ze względu na to iż jest zimozielony, wymaga w zimie miejsca osłoniętego od silnego wiatru. Wiatr zimą może wysuszać liście, jeśli rośnie w przeciągu osłoń go na zimę przed wiatrem.

Pamiętaj o wykonaniu oprysku na mszyce kiedy zauważysz ich występowanie na roślinie.

Od wiosny zacznij nawozić wiciokrzew nawozami wieloskładnikowymi do roślin kwitnących - z większą zawartością potasu i fosforu - wpłynie to na jeszcze piękniejsze kwitnienie w okresie letnim.

  • słoneczne i półcieniste
  • osłonięte od wiatru - jest zimozielony
  • mrozoodporny 
  • przeciętna gleba ogrodowa, jednak nie przepada za glebą zbyt kwaśną lub suchą

Czy WIciokrzew jest trujący ?

Tak jest trujący , pamiętajmy że owoce wiciokrzewu są toksyczne, nie wolno jeść owoców. Zjedzenie owoców wiciokrzewu powoduje problemy z oddychaniem, zaburza pracę serca, powoduje biegunki i wymioty.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki wiciokrzewu z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Oferowane sadzonki wiciokrzewu Henry’ego są obecnie przycięte i gotowe do sadzenia, zabieg ten zagęszcza roślinę aby w sezonie pięknie kwitła. Wierzch bryły korzeniowej obsypany korą, co ogranicza wzrost chwastów.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciu, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłki na terenie całej Polski realizujemy już w 24h. 

Gdzie posadzić Wiciokrzew Henry’ego ?

Wiciokrzew Henry’ego najlepiej sprawdzi się na zacisznej rabacie, posadzony przy podporach. Sprawdzi się także jako roślina okrywowa na niewielkie murki i mało atrakcyjne ogrodzenie. Liście są zimozielone, dlatego są dekoracyjne również zimą.

Posadzony w donicy z podporą lub konstrukcją z drutu stworzy ciekawą ozdobę na tarasie.

Pnącze przepięknie wygląda posadzone pojedynczo, ale również w kompozycji z innymi krzewami lub bylinami.

Wiciokrzew ten znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie, zarówno urządzonym w stylu naturalistycznym, jak i bardziej eleganckim.

Posadź wiciokrzew Henry'ego przy ogrodzeniu, obrośnie płot i stworzy piękny zimozielony żywopłot.

C0D6-7070B
5 Przedmioty
Komentarze (0)