Parzydło leśne, Aruncus dioicus, C2
search
  • Parzydło leśne, Aruncus dioicus, C2
  • Parzydło leśne, Aruncus dioicus, C2

Parzydło leśne, Aruncus dioicus, C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Parzydło leśne bylina ozdobna o kremowo-białych puchatych kwiatostanach. Świetna propozycja do zacienionych ogrodów, całkowicie mrozoodporna. Dorasta do 1,5-2m wysokości.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Parzydło leśne - kremowo-białe pióropusze

Parzydło leśne to wyjątkowo efektowna bylina, która bardzo dobrze sprawdzi się w zacienionych ogrodach. Roślina ceniona za okazane kwiatostany bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. Naturalnie można ją spotkać w pasie od Europy po Wschodnią Syberię, występuje również w Ameryce Północnej. 

Bylina wieloletnia o okazałych rozmiarach, w czasie kwitnienia dorasta do 1,5-2m wysokości i około 1,2m szerokości. Tworzy pokaźne kępy zielonych, orientalnie powycinanych pierzastych liści. Parzydło leśne kwitnie od czerwca do lipca, wówczas na wzniesionych pędach ukazują się kremowo-białe kwiaty jak pióropusze. Roślina dwupienna to oznacza, że występują kwiaty męskie jak i żeńskie. Okazałe wiechowate kwiatostany, luźno powiewają na wietrze nadając lekkości całej roślinie. 

Parzydło leśne - cieniolubna roślina i jej wymagania

  • stanowisko cieniste 
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • regularne podlewani

 

Parzydło leśne to bylina, która bardzo dobrze czuje się w miejscach zacienionych, może być sadzona w półcienistych zakamarkach ogrodu. W zbyt nasłonecznionych miejscach kwitnienie będzie słabsze a gleba może nabieranie wysychać. Lubi wilgotne, średnio żyzne ziemie, choć poradzi sobie w przeciętnych gleba ogrodowych. Dla obfitszego kwitnienia warto systematycznie dożywić roślinę nawozem wieloskładnikowym.

Parzydło dobrze się czuje w wilgotnym podłożu dlatego warto pamiętać o regularnym podlewaniu, szczególnie w okresach suszy, Pomocne będzie również ściółkowanie podłoża, w ten sposób ograniczymy parowanie wody z ziemi. 

Rośliny do zacienionych ogrodów.

Parzydło leśne świetnie sprawdzi się w miejscach o ograniczonym dostępnie promieni słonecznych, może być sadzony na wschodnich częściach budynków.

Roślina nie jest trudna w uprawie a latem ukazuje efektowne pióropusze, dlatego warto ją posadzić pod koronami wysokich drzew. 

Parzydło leśne sprawdzi się na półcienistych rabatach z innymi cieniolubnymi roślinami. Jako niższe piętro dla parzydła możemy sadzić funkie, pięknie kwitnące bergenie o ciemnych liściach. Ścięte kwiatostany parzydła mogą być uzupełniłem kompozycji bukietowych

Jakie rośliny wysyłamy 

W naszym sklepie Ogrodowa Galeria oferujemy szeroki wybór kwitnących bylin do ogrodu. Sadzonki Parzydła leśnego wysyłamy w doniczkach C1,5 o pojemności 1,5 litra. Wybieramy dla Was zdrowe, dobrze ukorzenione sadzonki.

Zawsze dokładamy wszelkich starań aby zamówione roślin dotarły do Was w jak najlepszej kondycji. Wysyłkę prowadzimy na terenie całej Polski, od poniedziałku do czwartku.

2191-20323
2 Przedmioty
Komentarze (0)