Wietlica japońska, Athyrium niponicum Metallicum C2
search
  • Wietlica japońska, Athyrium niponicum Metallicum C2
  • Wietlica japońska, Athyrium niponicum Metallicum C2
  • Wietlica japońska, Athyrium niponicum Metallicum C2

Wietlica japońska, Athyrium niponicum Metallicum C2

22,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Wietlica japońska Metallicum to najładniejsza paproć ogrodowa. Tworzy gęste kępy pierzastych liści o metalicznym odcieniu. Roślina do sadzenia w cieniu i półcieniu, może rosnąć w donicach, dorasta do 40cm. Paproć mrozoopodrna i łatwa w uprawie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Paprocie ogrodowe - rośliny do cienia

Paprocie ogrodowe to wieloletnie rośliny ozdobne do cienia i półcienia. W ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością, ich oryginalne odmiany sprawdzą się w wielu aranżacjach ciemnych miejsc w ogrodzie

Paprocie ogrodowe wykazują dużą odporność na choroby i szkodniki, są to rośliny łatwe w uprawie. Możemy znaleźć wysokie i niskie paprocie o różnorodnych liściach, wybór jest szeroki a w naszym sklepie znajdziecie najpiękniejsze paprocie ogrodowe.  

Wietlica japońska Metallicum - najładniejsza odmiana

Wietlica japońska, znana również jako paproć japońska to piękny gatunek paproci pochodzący z terenów Azji Wschodniej. Jej cechą charakterystyczną są dekoracyjne wycięte liście o bardzo ciekawym zabarwieniu. 

Wybór wietlic jest bardzo szeroki ale bez wątpienia Metallicum to najładniejsza odmiana paproci. Jako jedyna z paproci w 2004 roku została Plant of the Year przez North American Perennial Plant Association za walory dekoracyjne i łatwość uprawy.

Wietlica japońska Metallicum tworzy gęste, rozetowe  kępy pierzastych liści, dorasta do ok. 40cm wysokości Okazałe, szerokie liście układają się na zewnątrz, ukazując piękno wietlicy. 

Metallicum jak sama nazwa wskazuje wyróżnia się srebrzysto-metalicznym kolorem powcinanych liści z ciemno czerwonym unerwieniem.  Wietlica Metallicum to wachlarz wielu kolorów, zielone przebarwienia są widoczne wzdłuż głównego nerwu. 

Wybarwienie wietlicy w początkowych latach po posadzeniu może być nietypowe dla danej odmiany. Jest to zjawisko typowe dla paproci, ponieważ wybarwienie liści stabilizuje się w momencie osiągnięcia dorosłości przez roślinę. 

Uprawa wietlicy japońskiej w ogrodzie.

  • stanowisko półcieniste, zacienione
  • gleba próchnicza
  • podłoże wilgotne, przepuszczalne 

Paprocie ogrodowe to mało wymagające rośliny ozdobne a przy zapewnieniu odpowiednich warunków stają się prawdziwą ozdobą ogrodów. Wietlica japońska najlepiej rośnie w miejscach zacienionych, półcienistych dlatego to świetna propozycja do północnych części ogrodu

Wietlica japońska jak pozostałe paprocie preferuje podłoże wilgotne o próchniczej glebie. Bardzo dobrym pomysłem jest ściółkowanie gleby wokół paproci, zapobiegniemy w ten sposób nadmiernemu parowaniu wody. 

Nawożenie to ważny element w pielęgnacji wszystkich roślin, do odżywiania paproci stosuj nawóz wieloskładnikowy. 

Mrozoodporna paproć do ogrodu

Wietlica japońska to mrozoodporna paproć do ogrodu, wykazuje dużą tolerancję na zmieniające się warunki atmosferyczne. Jednak młode sadzonki mogą wymagać lekkiego okrycia, szczególnie w wietrze i bezśnieżne zimy. 

W przygotowaniu paproci do zimy nie zaleca się usuwania ich zaschniętych liści będzie to dodatkową ochroną dla rośliny. Na wiosnę oczyszczamy roślinę z zeszłorocznych liści.

Wietlica japońska rozpoczyna wegetację później niż inne rośliny, nie martw się jeśli na wiosnę widać młodych listów - mogę się one pojawić w maju, kiedy noce robią się cieplejsze. 

Sadzonki Wietlicy japońskiej  - wysyłka roślin

Internetowy Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce gdzie znajdziecie Państwo rośliny do swojego ogrodu. Sadzonki wietlicy japońskiej  wysyłam w doniczkach o pojemność 2 litrów c2 - wybieramy zdrowe i dobrze ukorzenione rośliny.

Paprocie ozdobne do ogrodu. 

Paprocie ogrodowe to rośliny o szerokim zastosowaniu w ogrodzie, swoją urodą nadają dzikości, tajemniczości jak i świetnie wpisują się założenia naturalistyczne. Paprocie to rośliny najlepiej rosnace w cieniu czy też półcieniu, bardzo dobrze sprawdzą się sadzone pod wysokimi drzewami lub w towarzystwie okazałych krzewów dających cień. 

Wietlica japońska Metallicum dzięki swoim walorom dekoracyjnym to świetna propozycja cieniste rabaty. Metaliczne liście paproci będą się pięknie prezentować w w towarzystwie funkii, brunery czy żurawekPaprocie ogrodowe lubią półcień podobnie jak turzyce czy sesleria Heuflera takie połączenie stworzy ciekawą tajemniczą aranżację.  

Paprocie ogrodowe bardzo dobrze wyglądają w pobliżu zbiorników wodnych. Metallicum to kompaktowa odmiana sprawdzi się do uprawy w pojemnikach, w donicach na północnych tarasach i balkonach

0E71-380AD
25 Przedmioty
Komentarze (0)